Zvládání stresu

Zvládání stresu: na pracovišti tipy

Pracovní stres může být všechno náročné - ale to nemusí být. Oslovte své spouštěče, udržet perspektivu a vědět, kdy se požádat o pomoc.

Pracoviště je pravděpodobně zdrojem stresu - ale nejste bezmocní vůči účinkům stresu při práci. Účinně zvládání pracovní zátěže mohou využít i svůj profesní a osobní život. Zde je pomoc převzetí.

Identifikujte váš stres spouští

Vaše osobnost, zkušenosti a další jedinečné vlastnosti, všechno může ovlivnit způsob, jakým budete reagovat a vyrovnat se se stresem. Situací a událostí, které jsou nepříjemné pro vaše kolegy nemusí obtěžovat v řadě - nebo byste měli být zvláště citliví na některé stresory, které se nezdají vyvést z míry jinými lidmi.

Chcete-li začít zvládání stresu v práci, identifikovat váš stres spouští.

Za týden nebo dva, zaznamenávat situace, události a lidé, kteří způsobí, že bude mít negativní fyzické, duševní nebo emoční odezvu. Obsahovat stručný popis každé situace, jako například:

 • Kde jsi byl?
 • Kdo byl zapojen?
 • Jaká byla vaše reakce?
 • Jak jste se cítil?

Pak hodnotit váš stres zásob. Možná zjistíte zjevné příčiny stresu, jako je hrozba ztráty zaměstnání nebo překážky s konkrétním projektem. Můžete si také všimnout, jemné, avšak přetrvávající příčiny stresu, jako je dlouhé dojíždění nebo nepříjemné pracovní plochy.

Řešit stres spouští

Jakmile určíte váš stres spouští, za každou situaci nebo událost, a hledat způsoby, jak jej vyřešit.

Předpokládejme například, že jste pozadu v práci, že jste odešla brzy vyzvednout syna ze školy. Můžete zkontrolovat s ostatními rodiči či sousedy, asi po škole Spolujízda. Nebo můžete začít pracovat dříve, zkrátit polední pauzu nebo si práci domů dohnat večer.

Zvládání stresu. Udělejte si seznam priorit.
Zvládání stresu. Udělejte si seznam priorit.

Často je nejlepší způsob, jak se vyrovnat se stresem je najít způsob, jak změnit okolnosti, které způsobují to.

Viz také

Zvládání stresu: na pracovišti tipy

Zlepšete si své dovednosti řízení času

Kromě řešení konkrétních zátěžových triggery, to je často užitečné pro zlepšení schopnosti řízení času - zejména pokud máte sklon cítit zavaleni nebo UTG při práci. Například:

 • Stanovit reálné cíle. Spolupracovat s kolegy a vedoucími nastavit realistická očekávání a termíny. Nastavte pravidelné přezkumy pokroku a upravit své cíle podle potřeby.
 • Udělejte si seznam priorit. Připravte si seznam úkolů a jejich pořadí podle priority. Po celý den prohledávat hlavní seznam a pracovat na úkolech v pořadí podle priority.
 • Chraňte svůj čas. Za zvlášť závažné nebo těžké projektu blokovat čas na něm pracovat bez přerušení.

Mějte pohled

Když vaše zaměstnání je stresující, může cítit, jako kdyby to převzetí vašeho života. Chcete-li zachovat perspektivu:

 • Získejte další názory. Promluvte si s důvěryhodnými kolegy nebo přáteli o problémech, kterým čelí jste v práci. Mohou být schopni poskytnout pohled nebo nabídnout návrhy na zvládání. Někdy se prostě mluví o stresor může být úleva.
 • Dejte si pauzu. Využijte pracovní den přestávky. Dokonce i několik minut osobního času během rušného pracovního dne může být osvěžující. Podobně, volno, když můžete - ať už je to dvoutýdenní dovolenou nebo prodloužený víkend příležitostně.
 • Mají zásuvky. Chcete-li zabránit syndromu vyhoření, vyčlenit čas na aktivity, které baví - jako je čtení, socializaci a zálibách.
 • Dávej na sebe pozor. Buďte ostražití o péči o své zdraví. Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě, získat dostatek spánku a jíst zdravou stravu.

Vyhledejte pomoc

Pokud žádný z těchto kroků zbavuje své pocity stresu a syndromu vyhoření práce, obraťte se na poskytovatel duševního zdraví - buď na vlastní pěst nebo prostřednictvím zaměstnanců asistenční program, který nabízí svým zaměstnavatelem. Prostřednictvím poradenství, můžete se naučit efektivní způsoby, jak zvládnout pracovní stres.

Viz také