Zvládání stresu

Relaxační techniky: zkuste tyto kroky pro snížení stresu

Relaxační techniky mohou snížit příznaky stresu a pomohou vám vychutnat si vyšší kvalitu života, zejména pokud trpíte onemocněním. Prozkoumejte relaxační techniky, které můžete udělat sami.

Relaxační techniky jsou skvělý způsob, jak pomoci při zvládání stresu. Relaxace není jen o klid, nebo se těší hobby. Relaxace je proces, který snižuje účinky stresu na tělo a mysl. Relaxační techniky vám může pomoci vyrovnat se s každodenním stresem a se stresem v souvislosti s různými zdravotními problémy, jako je rakovina a bolesti.

Ať už je váš stres vymykat kontrole nebo jste už to mám zkrotit, můžete těžit z učení relaxační techniky. Učení základní relaxační techniky je jednoduché. Relaxační techniky jsou také často zdarma nebo za nízkou cenu, představují malé riziko a může být provedeno téměř kdekoliv. Prozkoumejte tyto jednoduchých relaxačních technik a začít pracovat na de-zdůraznit svůj život a své zdraví.

Výhody relaxačních technik

Při konfrontaci s mnoha povinnostmi a úkoly a požadavky nemoci, může být relaxační techniky se na zadním sedadle ve vašem životě. Ale to znamená, že můžete přijít o zdravotních přínosech relaxaci.

Nácvik relaxačních technik může snížit příznaky stresu podle:

 • Zpomalení srdeční frekvence
 • Snížení krevního tlaku
 • Zpomalují dechovou frekvenci
 • Zvýšení průtoku krve do velkých svalů
 • Snížení svalového napětí a chronické bolesti
 • Zlepšení koncentrace
 • Snížení hněv a frustraci
 • Posílení důvěry pro řešení problémů

Chcete-li získat co největší užitek, použijte relaxační techniky spolu s ostatními pozitivní zvládání metod, jako je cvičení, dostatek spánku, a natáhl k podpůrné rodinou a přáteli.

Viz také

Relaxační techniky: zkuste tyto kroky pro snížení stresu

Typy relaxačních technik

Zdravotničtí pracovníci jako doplňkové a alternativní medicíny lékařů, lékařů a psychoterapeutů může naučit různé relaxační techniky. Pokud však dáváte přednost, můžete také naučit nějaké relaxační techniky na vlastní pěst.

Obecně platí, že relaxační techniky zahrnují přeorientovat svou pozornost na něco zklidnění a zvýšení povědomí o vašem těle. Nezáleží na tom, relaxační techniky, které si vyberete. Důležité je, že se pokusíte cvičit relaxaci pravidelně využívat jeho výhod.

Existuje několik hlavních typů relaxačních technik, včetně:

 • Autogenní relaxace. Autogenní znamená něco, co přichází zevnitř vás. V relaxačním techniku, můžete použít i vizuální užívání metafor a uvědomění těla snížit stres. Můžete opakovat slova nebo návrhy ve vaší mysli k relaxaci a snížení svalového napětí. Například, můžete si představit, klidné prostředí a zaměřit se na kontrolovaném relaxační dýchání, zpomalení srdeční frekvence, nebo pocit různé fyzikální pocity, jako je relaxační každou ruku nebo nohu, jedna po druhé.
 • Progresivní svalová relaxace. V relaxačním techniky, můžete zaměřit na pomalu napínat a relaxační každou svalovou skupinu. To vám pomůže soustředit se na rozdíl mezi svalového napětí a uvolnění. Můžete si stále více vědomi fyzické pocity. Jedna metoda progresivní svalové relaxace je začít tím, že napětí a uvolnění svaly na nohou a postupně práci si cestu až do krku a hlavy. Můžete také začít s vaší hlavy a krku a pracovat až vaše prsty. Napjaté svaly po dobu nejméně pěti sekund a pak relaxovat po dobu 30 sekund a opakujte.
 • Vizualizace. V relaxačním techniky, můžete vytvořit mentální obrazy, aby se vizuální cestu k mírovému, uklidňující místo nebo situaci. Během vizualizace, zkuste použít co nejvíce smyslů, jak můžete, včetně čichu, zraku, zvuk a dotek. Pokud jste si představit relaxaci u moře, například, myslím, že o takových věcech, jako vůně slané vody, zvuk burácení vln a teplo ze slunce na vašem těle. Možná budete chtít zavřít oči, sedí v klidném místě a uvolněte jakýkoli těsný oděv.

Mezi další běžné relaxační techniky patří:

 • Hypnóza
 • Masáž
 • Rozjímání
 • Tai chi
 • Jóga

Relaxační techniky se praxe

Zvládání stresu. Autogenní relaxaci.
Zvládání stresu. Autogenní relaxaci.

Jak se naučit relaxační techniky, budete si více vědomi svalového napětí a další fyzické pocity stresu. Jakmile budete vědět, co je reakce na stres cítí, si můžete udělat vědomé úsilí cvičit relaxační techniky ve chvíli, kdy se začnete cítit příznaky stresu. To může zabránit stresu z vymykat kontrole.

Pamatujte si, že relaxační techniky jsou dovednosti. A jako u každé dovednosti, schopnost uvolnit se zlepšuje s praxí. Buďte trpěliví sami se sebou - nenechte vaše úsilí cvičit relaxační techniky se další stresor. Jestliže jeden relaxační technika nefunguje, zkuste jiný. Pokud žádný z vašich snah na snížení stresu Zdá se, že práce, poraďte se se svým lékařem o jiných možnostech.

Také mějte na paměti, že někteří lidé, zejména ti s vážnými psychickými problémy a historie zneužívání, mohou prožívat pocity emocionální nepohodlí při některých relaxačních technik. I když je to vzácné, pokud se objeví emoční potíže při relaxačních technik, zastavit to, co děláte, a zvážit, zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, nebo duševní poskytovateli zdravotní péče.

Viz také