Zvládání stresu

Jak být šťastný: tipy pro pěstování spokojenost

Jste unaveni z čekání na štěstí, aby vás našla? Přestaňte čekat a začít se rádi s těmito tipy.

Víte, jak být šťastný? Nebo čekáte štěstí, aby vás našla?

Navzdory tomu, co pohádky líčí, štěstí nezobrazí kouzlem. Není to ani něco, co se s vámi děje. Je to něco, co můžete kultivovat.

Takže, co ještě čekáte? Začněte objevovat, jak být šťastný.

Jak být šťastný: co věda nám říká,

Pouze 10 procent nebo tak změny ve zprávách lidí štěstí lze vysvětlit rozdíly v jejich situaci. Zdá se, že většina z toho, co určuje štěstí je díky osobnosti a - co je důležitější - myšlenky a chování, které lze změnit.

Takže ano, můžete se naučit, jak být šťastný - nebo alespoň šťastnější.

I když jste možná myslel, jak mnoho lidí, že štěstí pochází z rodí bohatý nebo krásný nebo žít bez stresu život, skutečnost je taková, že lidé, kteří mají bohatství, krásu či méně stresu šťastnější nejsou v průměru, než o tom, kdo nemají tato požehnání.

Lidé, kteří jsou spokojeni se zdá intuitivně vědí, že jejich štěstí je součet jejich životních rozhodnutích, a jejich životy jsou postaveny na následujících pilířích:

 • Věnovat čas s rodinou a přáteli
 • Uvědomit si, co mají
 • Udržování optimistický výhled
 • Pocit smysl života
 • Život v okamžiku, kdy

Jak být šťastný: praxe, praxe, praxe

Pokud jste hledali štěstí, dobrou zprávou je, že vaše volby, myšlenky a činy mohou ovlivnit úroveň vašeho štěstí. Není to tak jednoduché, jak přepnutím spínače, ale můžete se obrátit svůj štěstí úroveň. Zde je návod, jak začít na cestě k vytvoření šťastnější vás.

Investujte do vztahů

Obklopte se šťastných lidí. Být kolem lidí, kteří se spokojí bóje svou vlastní náladu. A být šťastný sám, si dát něco zpátky k lidem kolem sebe.

Přátelé a rodina vám pomůže oslavovat život úspěchy a podporu v těžkých časech. I když je snadné vzít přátele a rodinu za samozřejmost, že tyto vztahy potřebují péči.

Vybudovat si emocionální účet laskavá slova a činy. Buďte opatrní a laskavý s kritikou. Ať lidé vědí, že si vážíme, co dělají pro vás, nebo dokonce jen, že jste rádi, že jste součástí vašeho života.

Viz také

Jak být šťastný: tipy pro pěstování spokojenost

Vyjadřujte vděčnost

Vděčnost je víc než říkat děkuji. Je to obdiv, uznání a vděčnosti, ano, pro život. Je to snadné projít životem, aniž by uznal své štěstí. Často to trvá vážnou nemoc nebo jiné tragické události na neklepejte lidi do ocenit dobré věci v životě. Nečekejte na něco takového se vám nestane.

Přijmout závazek do praxe vděčnost. Každý den zjistit alespoň jednu věc, která obohatí váš život. Když se ocitnete přemýšlel nevděčnou myšlenky, pokuste se použít vděčný jeden. Například nahradit "moje sestra Zapomněl jsem své narozeniny" s "moje sestra byla vždy tam pro mě v těžkých časech."

Nechte vděčnost je poslední myšlenka předtím, než jdete spát. Nechte vděčnost být vaše první myšlenka, když se vzbudíte v dopoledních hodinách.

Pěstujte optimismus

Rozvíjet zvyk vidět pozitivní stránku věci. Nemusíte se Pollyanna - po tom všem, špatné věci se stávají. Bylo by hloupé předstírat opak. Ale nemusíte nechat negativy barva celý svůj pohled na život. Pamatujte si, že to, co je správné o vás téměř vždy vítězí nad to, co je špatně.

Zvládání stresu. Jak být šťastný: tipy pro pěstování spokojenost.
Zvládání stresu. Jak být šťastný: tipy pro pěstování spokojenost.

Pokud si nejste optimistický člověk od přírody, může chvíli trvat, abyste změnit své pesimistické myšlení. Začněte tím, že uznává, negativní myšlenky, jak je máte. Pak krok zpět a zeptejte se sami sebe na tyto klíčové otázky:

 • Je situace opravdu tak špatné, jak si myslím?
 • Existuje jiný způsob, jak se dívat na situaci?
 • Co se mohu naučit z této zkušenosti, které mohu využít v budoucnu?

Najděte si svůj cíl

Lidé, kteří se snaží splnit cíle nebo plnit poslání - ať už je to rostoucí zahradu, péči o děti nebo najít něčí duchovnosti - jsou šťastnější než ti, kteří nemají takové ambice.

Mít cíl poskytuje smysl života, podhlavníky sebevědomí a spojuje lidi. Co je vaším cílem nezáleží tolik jako zda proces pracuje na tom je pro vás srozumitelný.

Snažte se sladit své každodenní činnosti s dlouhodobou smyslu a účelu svého života. Výzkumné studie naznačují, že vztahy představují nejsilnější smysl a účel svého života. Takže kultivovat smysluplné vztahy.

Jste zapojeni do něčeho, koho milujete? Pokud ne, zeptejte se sami sebe na tyto otázky se dozvíte, jak si můžete najít svůj účel:

 • Co vzrušuje a uvede mě?
 • Jaké jsou mé úspěchy pyšný?
 • Jak chci, aby ostatní Pamatuješ si mě?

Žít v okamžiku, kdy

Neodkládejte radost čeká na den, kdy váš život je méně práce a méně stresující. Tento den může nikdy nepřijde.

Místo toho, podívejte se na možnosti vychutnat si malé radosti každodenního života. Zaměřit se na pozitiva v současné době, místo toho, aby obydlí na minulost nebo obav o budoucnost.

Viz také