Zvládání stresu

Zvládání stresu: zkoumat reakce na stres

Zvládání stresu začíná poctivé posouzení toho, jak budete reagovat na stres. Pak můžete proti nezdravé způsoby, jak reagovat s více-užitečné techniky.

Je těžké vyhnout se stresu v těchto dnech s tolika konkurenčních nároky na váš čas a pozornost. Ale s dobrou schopností zvládání stresu, můžete se vyrovnat se stresem na zdravý způsob.

Jedním z prvních kroků k dobré zvládání stresu je pochopení toho, jak budete reagovat na stres - a dělat změny v případě potřeby. Take upřímný pohled na to, jak budete reagovat na stres, a pak přijmout nebo upravit techniky zvládání stresu, aby se ujistil stres ve vašem životě nemá vést ke zdravotním problémům.

Zhodnoťte, jak budete reagovat na stres

Dovednosti zvládání stresu často nepřijdou přirozeně. Můžete se naučit nové dovednosti, zvládání stresu, nebo upravit své stávající dovednosti, zvládání stresu, které vám pomohou lépe se vypořádat, ačkoli.

Za prvé, podívejte se na to, jak budete reagovat na stres. Někteří lidé Zdá se, že vše do pohybu. Jejich přirozeně uvolněný postoje prosvítat, a to i ve stresových situacích. Další termín? Přiveďte ho. Myčka netěsní? Žádný problém, bude to jednoduché opravy. Jiní se dočkat na první znamení stresující situaci. Pozdě na schůzku? Čas k panice! Uvízl v dopravní zácpě? Nechte prokletí může začít!

Zvládání stresu. Získat odbornou pomoc.
Zvládání stresu. Získat odbornou pomoc.

Zde jsou některé běžné, ale nezdravé reakce na stres. Proveďte libovolný z nich popsat své reakce? Pokud si nejste jisti, zvažte vedení každý den, na týden nebo tak sledovat své reakce na stresové situace.

 • Bolest. Můžete podvědomě zatnout pěsti nebo čelisti nebo rozvíjet svalové napětí, a to zejména v oblasti krku a ramen, můžete všechny, které vedou k nevysvětlitelné fyzické bolesti. Stres může také způsobit řadu dalších zdravotních potíží, včetně žaludeční nevolnost, dušnost, bolesti zad, bolesti hlavy a nespavost.
 • Přejídání. Stres může vyvolat vás k jídlu, i když jste neměla hlad, nebo můžete přeskočit cvičení. Naproti tomu můžete jíst méně, vlastně zhubnout, když pod větším stresem.
 • Anger. Stres může nechat s krátkým pojistkou. Když jste pod tlakem, ocitnete se dohadovat se spolupracovníky, přáteli a blízkými - někdy s malou provokaci nebo o věcech, které nemají nic společného s vaším stresující situaci.
 • Pláče. Stres může vyvolat pláč zubovitost, někdy zdánlivě bez varování. Maličkosti, které nesouvisejí s stresu může nechat v slzách. Můžete také cítit osaměle nebo izolované.
 • Deprese. Někdy se stres může být příliš mnoho, aby se. Můžete se problému vyhnout, marod do práce, beznadějně nebo prostě vzdát. Chronický stres může být faktorem v rozvoji deprese nebo úzkostných poruch.
 • Negativita. Pokud nezvládnou dobře se stresem, může se automaticky očekávat to nejhorší, nebo zvětšit negativní aspekty každé nežádoucí situace.
 • Kouření. I když přestanete kouřit tak dávno, co se může zdát jako cigareta snadný způsob, jak se uvolnit, když jste pod tlakem. Ve skutečnosti, stres je hlavní příčinou s kouření relapsu. Můžete také najít sami obracejí k alkoholu nebo drog, znecitlivění účinky stresu.

Viz také

Zvládání stresu: zkoumat reakce na stres

Udělejte další krok směrem k zvládání stresu

Jakmile jste identifikovali nezdravé reakce může být s nekontrolované stresu, můžete začít zlepšit své dovednosti zvládání stresu. Techniky zvládání stresu je mnoho, včetně:

 • Měřítko zpět. Střih zpět na své povinnosti, pokud je to možné. Přestože se může zdát snadněji řekne, než udělá, se blíže podívat na každodenní, týdenní a měsíční plán a najít schůzky, aktivity, večeře, nebo práce, které je můžete snížit zpět na nebo přenést na někoho jiného.
 • Připravte se. Zůstaňte před stresem tím, že připravuje pro jednání nebo výlety, plánovat svůj čas lépe a stanovení realistických cílů na úkoly velkých i malých. Stres připojí, když vám dojdou času, protože něco přijde, že jste účet - postavit včas na dopravní zácpy, například.
 • Oslovit. Make nebo obnovit spojení s ostatními. Kolem sebe podpůrnou rodinou, přáteli, spolupracovníky, nebo kněží a duchovních vůdců může mít pozitivní vliv na vaše duševní pohodu a schopnost zvládat stres. Dobrovolník ve své komunitě.
 • Vezmi hobby. Může se to zdát klišé, ale když se zapojit do něčeho příjemného, ​​to může uklidnit a zklidněte svou neklidnou mysl. Zkuste si přečíst, zahradnictví, řemesla, vrtat se v elektronice, rybaření, tesařství, hudba - věci, které nechcete získat konkurenční nebo více vystresovaný o.
 • Relax. Fyzická aktivita může meditace, jóga, masáže a jiné relaxační techniky vám pomohou zvládat stres. Nezáleží na tom, relaxační techniky, které si vyberete. Na čem záleží je přeorientovat svou pozornost na něco zklidnění a zvýšení povědomí o vašem těle.
 • Získat dostatek spánku. Nedostatečná spánku ovlivňuje imunitní systém a schopnost úsudku a velmi pravděpodobně přichycení přes drobné podráždění. Většina lidí potřebuje sedm až osm hodina spánku denně.
 • Získejte odbornou pomoc. Pokud vaše úsilí zvládání stresu nejsou užitečné dost, navštivte svého lékaře. Chronická, může nekontrolované stres vést k řadě potenciálně vážných zdravotních problémů, včetně deprese a bolesti.

Stres obvykle není jen zázrakem lepší na jeho vlastní. Možná se budete muset aktivně pracovat na získání kontroly stresu ve vašem životě tak, že neovládá vás. Když se poprvé určit, jak budete reagovat na stresové situace, pak si můžete dát se v lepší pozici, aby zvládnout stres, i když není možné odstranit. A pokud vaše stávající snahy o zvládání stresu nefunguje, zkusit něco nového.

Viz také