Zvládání stresu

Stres základy

Stres je normální psychické a fyzické reakce na stále rostoucí požadavky života. Průzkumy ukazují, že většina Evropanů zažít problémy s napětím v určitém okamžiku v průběhu roku. Při pohledu na příčiny stresu, pamatujte, že váš mozek je drátový s poplašným systémem pro vaši ochranu. Když se váš mozek vnímá hrozbu, znamená to, vaše tělo uvolní dávku hormonů, aby palivo své kapacity pro reakci. To byl označen "boj nebo útěk" odpověď. Jakmile hrozba je pryč, je vaše tělo mělo vrátit do normálního uvolněném stavu. Bohužel, nonstop stres moderního života znamená, že alarm systém je zřídka se vypne.

To je důvod, proč zvládání stresu je tak důležité. Zvládání stresu vám celou řadu nástrojů pro resetování alarm. Bez stresu, příliš často se vaše tělo je vždy v nejvyšší pohotovosti. V průběhu doby, vysoká hladina stresu vede k vážným zdravotním problémům. Nečekejte, až stres má negativní dopad na vaše zdraví, vztahy a kvalitu života. Začněte cvičit celou řadu technik zvládání stresu dnes.

Viz také

Stresu

Znáte někoho, kdo není v době, ve stresu v těchto dnech? Tempo moderního života je zvládání stresu nezbytné dovednosti pro každého. Mnoho lidí se žonglovat více odpovědnosti, práci, rodinný život, pečující a vztahy. Naučit se identifikovat problémy a implementovat řešení je klíčem k úspěšnému snížení stresu.

Prvním krokem k úspěšnému stresu se rozhodl udělat změnu v tom, jak zvládat stres. Dalším krokem je určení, stres spouští. Některé příčiny stresu jsou zřejmé - pracovní tlaky, problémy ve vztazích nebo finančních potíží. Ale každodenní nepříjemnosti a požadavky, například dojíždění, zajištění denní péče, nebo jsou overcommitted v práci, mohou také přispět k vaší úroveň stresu. Pozitivní události mohou být také stresující. Pokud jste se oženil, začal novou práci a koupil nový dům ve stejném roce, mohli byste mít vysokou hladinu stresu. Zatímco negativní události jsou obecně více stresující, ujistěte se, že také hodnotit pozitivní změny ve svém životě.

Jakmile určíte váš stres spouští, můžete začít přemýšlet o strategiích pro zacházení s nimi. Někdy je řešení může být stejně snadné jako vypnutí televizoru, když večerní zprávy je příliš stresující. Nebo, když nemůžete vyhnout stresující situaci, zkuste brainstorming způsoby, jak snížit podráždění faktor. A nemáte pocit, že musíte přijít na to vše na vlastní pěst. Vyhledejte pomoc a podporu od rodiny a přátel. Možná budete chtít zeptat, co stres úlevu techniky pracoval i pro ně. A mnoho lidí těžit z každodenní praxe technik redukce stresu, jako je všímavost, tai chi, jóga, meditace nebo pobyt v přírodě.

Stres nezmizí z vašeho života. A zvládání stresu není lék přes noc. Ale s praxí, můžete se naučit řídit úroveň stresu a zvýšit vaši schopnost vypořádat se s problémy života.

Viz také

Relaxační techniky

Zvládání stresu. Relaxační techniky.
Zvládání stresu. Relaxační techniky.

Relaxační techniky jsou důležitou součástí zvládání stresu. Pokud jste overachiever, může si dát odpočinek nízko na vašem seznamu priorit. Nepoužívejte ošidit sám sebe. Existují způsoby, jak dosáhnout aktivní odpočinek. Relaxace je neocenitelné pro udržení zdraví a pohody a opravy mýto, že stres trvá na své mysli a těla.

Téměř každý může mít prospěch z učení relaxační techniky. Relaxační techniky pomáhají zpomalit dýchání a zaměřte svou pozornost na tady a teď. Koncept se těší na chvíli žijeme v, nikoli strach, co by se mohlo stát v budoucnosti. Společné relaxační techniky patří meditace, uvědomění, tai chi a jógu. Pro aktivnější přístup, můžete procházky venku nebo se účastní sportovní sportovní činnosti se relaxaci.

Nezáleží na tom, relaxační techniky, které si vyberete. Důležité je, že si vyberete techniku, která pracuje pro vás, a že cvičíte dosažení relaxace pravidelně.

Viz také