Zdraví dětí

Nový sourozenec: příprava vaše starší dítě

Nový sourozenec může mít velký vliv na vaši rodinu. Pochopit, jak připravit starší dítě, představit nové dítě a podporovat zdravé sourozence pouto.

Přinést domů novorozence je trochu jiný napodruhé. Při své první dítě, jste pravděpodobně zaměřena na zotavuje z porodu a přijít na to, jak se starat o dítě. S druhým dítětem, máte větší šanci se ptát, jak vaše starší dítě bude reagovat na mít nového sourozence - a jak budete pro splnění jejich potřeb. Zde je vám dělat úpravy.

Jak se mohu připravit svou starší dítě nové sourozence?

Zdraví dětí. Děti do věku 2 let.
Zdraví dětí. Děti do věku 2 let.

Začněte tím, že mluví ke svému staršímu dítěti o nadcházejícím příchodu své nové sourozence. Ukažte svou starší dítě své rostoucí břicho a požádejte ji, aby vám pomůže sbírat kojenecké potřeby nebo nastavit dítěte školky. Můžete se také podívat do tříd sourozeneckých příprava v místní nemocnici.

Vysvětlete svým starším dítětem, že nové dítě bude pravděpodobně jíst, spát a plakat většinu času. Dítě nebude kamarád hned. Chcete-li minimalizovat stres vaše dítě může zažít, jakmile se dítě narodí, myslet dopředu. Pokud vaše dítě bude muset změnit pokojích nebo přesunout z postýlky, aby se prostor pro nové dítě, učiňte tak, než se dítě narodí. To bude dát své starší dítě šanci zvyknout si na nové nastavení do jednání s dalšími změnami, spojenými s dítětem příjezdem. Pokud je to možné, vyplňte vaše starší dítě nočník předtím, než se dítě narodí. V opačném případě počkejte, až několik měsíců poté, co si přinesete domů vaše dítě k zahájení procesu. Zajistíme pro své starší péče o dítě během svého času v nemocnici nebo porodnici, a nechat své dítě vědět, co může očekávat.

Jak mám představit svou starší dítě své nové sourozence?

Když se dítě narodí nový, mít svého partnera nebo někoho blízkého, kdo přivést své dítě do nemocnice nebo porodní centrum pro krátkou návštěvu. Během návštěvy umožňují další milenec držet dítě na chvíli, takže si můžete dát vaše starší dítě dostatek mazlení. Zvažte, takže váš starší dítě dar, který je od dítěte, jako je tričko, které říká, že velký bratr nebo starší sestra. Když jste doma, můžete mít vaše starší dítě na zvláštní místo - jako oblíbené restauraci - na oslavu nového dítěte příjezd.

Co mohu udělat, abych pomohl starší dítě přizpůsobit se mít nového sourozence?

Své starší věk dítěte a jeho vývoj bude mít vliv, jak on nebo ona reaguje s novou sourozence. Zatímco starší děti jsou obvykle touží potkat nové sourozence, mladší děti by mohly být zaměněny, nebo naštvaný. Zvažte, jak pomoci vašemu dítěti přizpůsobit. Například:

  • Děti do věku 2 let. Malé děti pravděpodobně nebudou rozumět ještě, co to znamená mít novou sourozence. Promluvte si se svým dítětem o nový přírůstek do své rodiny. Podívejte se na obrázek knihy o děti a rodiny.
  • Děti ve věku 2 až 4. Děti v tomto věku může cítit nepříjemně sdílení pozornost novorozence. Vysvětlete svým starším dítětem, že dítě bude potřebovat hodně pozornosti. Povzbuzujte své starší dítě angažovanost tím, že mu nebo jí nakupování pro dítě dodávky nebo pohledu přes jeho nebo její vlastní dětské zboží pro věci nové dítě může použít. Přečtěte si na vaše starší dítě, o bratry a sestry, miminka. Dejte svému starší dítě panenku, aby on nebo ona může být pečovatel, taky. Podívejte se na vaše starší dítě je dítě obrázků dohromady a vyprávět příběh o jeho narození.
  • Dětí školního věku. Starší děti mohou žárlit na to, kolik pozornosti nové dítě dostane. Promluvte si se svým starším dítětem o vaše novorozence potřeb. Poukázat na výhody bytí starší, například budou moci jít spát později, nebo si hrát s některými hračkami. Můžete zobrazit vaše starší dítě grafik v dětském pokoji nebo požádejte starší dítě, pomoci postarat se o dítě. Nechte ho, aby držet dítě pod vaším dohledem.

Bez ohledu na své starší věku dítěte, ujistěte se, že on nebo ona dostane individuální pozornosti od vás a dalších blízkých, když nové miminko přijde. Užíváte-li snímky nebo videozáznamy, je vaše starší dítě. Vyfoťte nějaké obrázky nebo videa mu nebo jí sám, stejně jako s novým dítětem. Zvažte, které mají několik malých dárků na ruce, aby se vaše starší dítě, v případě, že přátelé návštěvu s dárky pro nové miminko.

Viz také

Nový sourozenec: příprava vaše starší dítě

Vaše starší děti mohou pokusit získat vaši pozornost tím, že rozbije pravidla - i když to znamená, že on nebo ona bude potrestán. Chcete-li zastavit toto chování, pochválit vaše starší dítě, když on nebo ona se chová dobře. Pokud máte podezření, že vaše dítě se chová špatně upoutat vaši pozornost, zvažte ignorovat chování. To by mohlo povzbudit své dítě podívat se na další pozitivní způsob, jak získat vaši pozornost. Mějte na paměti, že sourozenci někdy ustoupí po příchodu nového dítěte - například tím, že nehodu nočník nebo pití z láhve - získat pozornost. Není třeba trestat tento typ chování. Místo toho, aby vaše starší dítě dostatek lásky a jistoty.

Jak mohu podpořit moje starší dítě být jemný s novým dítětem?

Někdy starší děti - zdůraznil změnami děje kolem nich - se svou frustraci na nové dítě. Pokud vaše starší dítě snaží vzít dítěte láhev nebo poškodit dítě v žádném případě, je čas na rozhovor. Posaďte svému dítěti na zem a vysvětlit, že on nebo ona se nesmí zranit dítě. Dejte své starší dítě zvýšenou pozornost a obsahují jej nebo ji v činnosti, které zahrnují dítě, jako je zpěv, koupání nebo přebalování. Chvalte vaše starší dítě, když on nebo ona chová láskou k nové miminko.

I když vaše děti Zdá se, že spolu, dohled, je zásadní. Nenechávejte vaše miminko sama s sourozence nebo jiné blízké osoby mladší 12 let.

Jak bude moje starší dítě reagovat na mě viděl kojit nové dítě?

Pokud plánujete kojit své novorozeně, možná by vás zajímalo, jak se vaše starší dítě bude reagovat na kojící sezení - aneb jak se vaše starší dítě obsazeno při sestra. Snažte se bát. Vaše starší dítě bude pravděpodobně vyjadřovat zájem a může vznášet při prvním setkání s Vámi kojit. Vysvětlete, co děláte, a odpovědět na jakékoliv dotazy vaše dítě může mít. Máte-li kojeni vaše starší dítě, vysvětlete, že jste udělal to samé pro něj, když on nebo ona byla dítě. Aby vaše dítě baví, zatímco vy sestra, stanovené hračky, sešit nebo jiné dodávky předem. Můžete také přehrávat hudbu a zvukové verze dětské knihy. Pokud vaše starší dítě zeptá, zda on nebo ona může zdravotní sestra, rozhodnutí je na vás. Většina starší děti si zkušenosti poněkud zvláštní a rychle ztratí zájem.

Jak si mám vysvětlit zdravotní riziko pro můj starší dítě?

Pokud vaše nové dítě má zdravotní problémy, vysvětlete svému staršímu dítěti, že jeho sestra dítě nebo bratr je nemocný, a máte strach. Pokud vaše dítě potřebuje zůstat v nemocnici poté, co on nebo ona je narozena, požádat o politice sourozence navštívení. Můžete také vyfotit dítě a ukázat jim, aby vaše starší dítě. Mějte na paměti, že pokud nemáte poraďte se se svým starším dítětem o dětském onemocnění nebo stavu, on nebo ona bude pravděpodobně stále pocit, že něco není v pořádku. Spíše než aby vaše starší dítě, ve tmě, dej mu nebo jí nějaké informace o situaci a dělat to nejlepší, ukázat, že jste tam pro něj.

Nový sourozenec bude nepochybně změnit svůj starší dítě život. Jak se vaše starší dítě upraví, uklidnit ho, aby své lásky. Vysvětlete vaše starší dítě, které on nebo ona má důležitou roli také nyní - že velkého bratra nebo starší sestra.

Viz také