Zdraví dětí

Děti a sport: volby pro všechny věkové kategorie

Dětské sportovní podporovat kondici, ale ne všechny děti se daří ve formálních lig. Pomozte dítěti najít tu správnou sportovní a místo konání - škola, rekreační středisko nebo dvorek.

Chcete, aby vaše dítě náskok na celoživotní fitness? Zvažte Dětské sportovní a další dítě-přátelský fyzické aktivity.

S vaší povzbuzení a podporu, je pravděpodobné, několik sportovních vyvolá vaše dítě zájem. Roznítit tím, že vaše dítě místních sportovních akcí a sdílet své vlastní sportovní zájmy s vaším dítětem.

Zvažte věku vhodné činnosti

Vaše dítě je pravděpodobné, že vykazují přirozené preference pro určité sporty nebo činnosti. Začněte tam, dávejte pozor, aby se vaše dítě věku, zralosti a schopnosti v mysli.

Věk 2 až 5
Batolata a předškolním věku se začínají zvládnout mnoho základních pohybů, ale jsou příliš malé pro většinu organizovaných sportů. Mějte na paměti, že batolata, kteří se účastní organizovaného sportu také obvykle nezískávají žádnou dlouhodobou výhodu z hlediska budoucího sportovního výkonu.

V tomto věku, nestrukturované vůle je obvykle nejlepší. Zkuste:

 • Běh
 • Omílání
 • Házení
 • Nakažlivý
 • Plavání

Věk 6-9
Jak děti stárnou, jejich vize, pozornost rozpětí a přechodná dovednosti, jako je například házení na dálku, zlepší. Jsou také schopny lépe sledovat pokyny.

Zdraví dětí. Děti a sport: možnosti pro všechny věkové kategorie.
Zdraví dětí. Děti a sport: možnosti pro všechny věkové kategorie.

Zvažte, organizovaných aktivit, jako jsou:

 • T-ball, softball nebo baseball
 • Běh
 • Fotbal
 • Gymnastika
 • Plavání
 • Tenis
 • Bojová umění

Pečlivě kontrolovaný silový trénink je v pořádku ve věku 7 nebo 8, taky.

Věk 10 až 12
Do tohoto věku, děti mají zralé vizi a schopnost porozumět a připomínají sportovní strategie. Tyto děti jsou obvykle připraveni přijmout komplexní dovednosti sporty, jako je fotbal, basketbal, hokej a volejbal. Mějte však na paměti, že rostoucí proudy způsobené puberty může dočasně ovlivnit dětskou koordinaci a rovnováhu.

Kontaktní sporty

Předtím, než umožňuje vaše dítě k účasti na kontaktním sportu, zvažte jeho nebo její věk, dospělost, a fyzickou velikost. Jsou fyzický kontakt, agresivita a Soutěže se účastnili vývojově vhodné pro vaše dítě? Vaše dítě bude líbit? Protože děti vstupují do puberty u různých věkových skupin, mohou být dramatické fyzické rozdíly mezi dětmi stejného pohlaví - zejména chlapci. Děti soutěží proti jiným, kteří jsou fyzicky vyspělé mohou být vystaveni zvýšenému riziku poranění.

Viz také

Děti a sport: volby pro všechny věkové kategorie

Porovnejte možnosti

Když jste porovnávání sporty, brát v úvahu:

 • Kolik bude vaše dítě nyní aktivitu?
 • Má sportovní zdůraznit odpovídajícím věku rozvoj dovedností?
 • Bude existovat příležitosti pro každé dítě se zapojit?

Dobře si rozmyslete podporovala brzký specializaci v jednom sportu. Zaměření na jeden sport, může zabránit tomu, aby dítě z testování svých dovedností a poznávání jiné zábavné sporty. Sportovní specializace může také vést ke stresu a syndromu vyhoření.

Ubytujte se podílí

Jak vaše dítě se snaží různé sporty, zůstat zapojený. Zvažte:

 • Bezpečnost. Podívejte se důrazem na bezpečnost. Má trenér vyžaduje, aby hráči dodržovat pravidla a používat řádnou bezpečnostní vybavení? Se mohou hráči vzít čas na zahřátí a ochlazení před a po každém jednání nebo události? V horkém počasí se trenér věnovat pozornost hydratace, vlhkosti a teploty? Se děti učí správné pohyby a postavení těla? Je trenér věnovat pozornost prevenci a uznávání otřesy?
 • Koučování styl. Zvažte trenéra postoj vůči hry. Kolik každé dítě hrát a jak je hrací doba stanovena? Pokud trenér důsledně křičí na děti, nebo vám jen ty zkušené hráče do hry, může vaše dítě se odradit. Dejte si pozor na to win-at-all-náklady postoje.

Celkově pozitivní a povzbuzující. Zdůrazněte úsilí, zlepšení a radost nad vítězným nebo osobní výkon. Zúčastněte se událostí a postupů, jak vaše rozvrh dovolí, a chovat se jako dobrý model sportovního sami.

Samozřejmě, že organizované atletiky nejsou jedinou možností pro fitness. Pokud vaše dítě nejeví zájem o sport, najít jiné fyzické aktivity - zejména ty, které jsou udržitelné po celý život. Vezměte jízdy Family Bike, podívejte se na místní turistické stezky nebo navštivte vnitřní lezecké stěny. Podporovat aktivní čas s přáteli, jako je skákání přes švihadlo, střelba koše nebo hraní tag. Můžete dokonce podporují kondici prostřednictvím videoher, které zahrnují vysokou intenzitou tanec, virtuální sportovní nebo jiné druhy pohybu.

Ať už vaše dítě plave, běží skladbu nebo kola po okolí, aby se vaše oči na dlouhodobý cíl - celoživotní pohybové aktivity.

Viz také