Zdraví dětí

Děti a televize: omezení vašeho dítěte času obrazovky

Děti a televize jdou často ruku v ruce. Pochopit účinky příliš mnoho času obrazovky - a jak prosadit rozumné meze.

Zajímáte se o to, kolik času dítě tráví sledováním televize nebo filmů, hraní s smartphone nebo počítač, nebo se těší videohry?

Ačkoli někteří obrazovka doba může být vzdělávací, je to snadné jít přes palubu. Vezměme si tento návod pro děti a televize, včetně toho, co můžete udělat, aby vaše dítě času obrazovky v šachu.

Účinky příliš mnoho času obrazovky

Evropská akademie pediatrů odrazuje mediální používání u dětí mladších 2 let a starších doporučuje omezit obrazovky dětský dobu ne více než jednu nebo dvě hodiny denně. Příliš mnoho času obrazovky byl spojen s:

 • Obezita. Čím více TV vaše dítě sleduje, tím větší je jeho nebo její riziko vzniku nadváhy. Mít televizi v dětském pokoji také zvyšuje toto riziko. Děti se mohou také vyvinout chuť na nezdravé potraviny povýšen do televizní reklamy, stejně jako přejídání při sledování televize.
 • Nepravidelný spánek. Čím více TV dětských hodinek, tím větší je pravděpodobnost, že budou mít problémy s usínáním nebo mít nepravidelný spánek plánu. Nedostatek spánku, podle pořadí, může vést k únavě a zvýšené svačiny.
 • Problémy s chováním. Žáků základní školy, kteří tráví více než dvě hodiny denně sledováním televize nebo používání počítače je větší pravděpodobnost, že emocionální, sociální a pozornost problémům. Vystavení videoher je také spojena se zvýšeným rizikem pozornost problémům u dětí. Sledování nadměrné množství TV ve věku 4 je spojen s šikanou ve věku 6 až 11.
 • Postižení studijní výsledky. Elementární studenti, kteří mají televizory ve svých ložnicích mají tendenci provádět horší v testech než ti, kteří nemají televizi ve svých ložnicích.
 • Násilí Příliš mnoho vystavení násilí prostřednictvím médií -. Zejména v televizi - může snížit citlivost dětí k násilí. V důsledku toho může dítě učí přijímat násilné chování jako normální způsob, jak řešit problémy.
 • Méně času na hraní. Nadměrné obrazovka čas ponechává méně času na aktivní a tvořivé hry.

Viz také

Děti a televize: omezení vašeho dítěte času obrazovky

Jak omezit času obrazovky

Vaše dítě je celková doba obrazovka může být vyšší, než si uvědomil. Začít sledovat ho a poraďte se se svým dítětem o významu sedí méně a více pohybu. Také vysvětlí pravidla času obrazovky - a důsledky jejich porušení. Mezitím se jednoduché kroky ke snížení času obrazovky. Například:

 • Odstranění pozadí TV Pokud je televizor zapnutý -., I když je to jen v pozadí - je pravděpodobné, obrátit vaši pozornost dítěte. Pokud si nejste aktivně sledovat show, vypněte televizor.
 • Mějte televizí a počítačů z Dětí ložnice., Kteří mají televizory ve svých ložnicích dívat na televizi, než děti, které nemají televizory ve svých ložnicích. Sledování vašeho dítěte času obrazovky a www stránky on nebo ona je na návštěvě udržováním televizory a počítače ve společném prostoru v domě.
 • Nejezte v přední části televizoru. Umožnit, aby vaše dítě jíst nebo svačina před televizí zvyšuje svůj času obrazovky. Zvyk také podporuje bezduché žvýkání, což může vést k přibývání na váze.
 • Nastavit pravidla školní den. Většina dětí má omezený volný čas během školního týdne. Nedopusťte, aby vaše dítě stráví všechno před obrazovkou. Také se vyhněte použití času obrazovky jako odměna nebo trest. To může obrazovka vypadat čas ještě důležitější pro děti.
 • Promluvte si se vaše dítě pečovatele. Podporovat další dospělé osoby v životě dítěte k omezení vašeho dítěte času obrazovky, taky.
 • Navrhněte další činnosti. Spíše než spoléhat na obrazovce čas pro zábavu, pomoci vašemu dítěti najít jiné věci na práci, například čtení, hraje sport, pomáhat s vařením, nebo se snaží desková hra.
 • Dobrý příklad. Být dobrým vzorem tím, že omezí svůj vlastní času obrazovky.
 • Odpojte jej. Pokud je obrazovka čas se stává zdrojem napětí ve vaší rodině, odpojte televizor, počítač vypněte nebo dát pryč chytré telefony nebo videohry na chvíli. Můžete určit jeden den v týdnu nebo měsíc jako screen-volný den pro celou rodinu. Aby se zabránilo neoprávněnému sledování televize, dát zámek na vašem televizoru elektrické zásuvky.

Staňte se aktivním účastníkem

Pokud má vaše dítě času obrazovky, aby to tak poutavé jako to možné:

 • Plánovat, co vaše dítě názory. Namísto listovala kanálů, vyhledejte kvalitní videa nebo programování. Zvažte použití nastavení rodičovské kontroly na vašem televizoru a počítače. Náhled videa a hry smartphone aplikace, aby se děti hrát si s nimi.
 • Podívejte se s dítětem Kdykoli je to možné, sledovat programy spolu -. A mluvit o tom, co vidíte, jako je rodinné hodnoty, násilí nebo zneužívání drog. Pokud vidíte junk food reklamu, vysvětlit, že jen proto, že je to v televizi, neznamená, že je to pro vás dobré.
 • Rekordní programy a dívat se na ně později. To vám umožní rychle procházet reklamy prodávají hračky, nezdravé jídlo a další produkty. Při sledování živých programů, použijte tlačítko pro ztlumení zvuku během reklam.
 • Podporovat aktivní času obrazovky. Vaše dítě úsek nebo cvičit jógu při sledování show. Vyzvěte své rodině, aby zjistili, kdo může dělat co nejvíce tajtrlíci během komerční přestávky. Vyberte si videohry, které podporují fyzickou aktivitu.
Zdraví dětí. Postižení studijní výsledky.
Zdraví dětí. Postižení studijní výsledky.

To může být obtížné nastartovat omezení vašeho dítěte času obrazovky. Je to stojí za námahu, nicméně. Vytvořením nových pravidel pro domácnost a vytrvale dělat malé změny vašeho dítěte rutiny, můžete omezit času obrazovky a jeho účinky.

Viz také