Zdraví dětí

Cucání palce: pomůže vaše dítě zlomit zvyk

Cucání palce může být obtížné zvyknout dítě rozbít. Pochopit, co můžete udělat, aby pomohla zastavit vaše dítě sát jeho nebo její palec.

Cucání palce je zvykem u dětí. Na nějakém místě, i když byste si mohli myslet, "Tak už dost." Zde je pomoci vést své dítě k zastavení chování.

Proč některé děti sají jejich palce?

Děti mají přirozené zakořenění a sání reflexy, které mohou způsobit, aby dali své palce nebo prsty do úst - někdy dokonce před narozením.

Vzhledem k tomu, cucání palce má uklidňující účinky na děti, někteří nakonec vytvořit zvyk cucání palce, když se nudí, únavu nebo úzkost.

Mnoho dětí, které sají jejich palce nebo prsty tak učiníte, zatímco drží drahocenné předměty, jako je například bezpečnostní deku.

Jak dlouho trvá, cucání palce obvykle trvá?

Mnoho dětí přestane sát jejich palce na vlastní pěst někdy během batole let - ve věku mezi 2 a 4. Pro starší děti, kteří nadále sát jejich palce, tlak vrstevníků ve škole obvykle končí ve zvyku.

Pamatujte si, že i když by se dokonce dítě, které se zastaví sání svůj palec vrátit k chování, když on nebo ona je stresovaný nebo úzkosti.

Kdy bych měl zasáhnout?

Cucání palce obvykle není problémem, dokud dítěte stálé zuby, pojďte dál Na tomto místě může cucání palce začíná mít vliv na střechy úst (patra), nebo jak zuby sestava - zejména v případě, cucání palce je agresivní.

Zvážit posílení v případě, že:

  • Vaše dítě saje svůj palec často agresivně nebo po dosažení věku 4 nebo 5
  • Cucání palce způsobuje problémy se zuby, jako je horní přední zuby převrácení ke rtu
  • Vaše dítě je rozpačitý o cucání palce

Viz také

Cucání palce: pomůže vaše dítě zlomit zvyk

Co mohu udělat pro podporu mé dítě zastavit palec sání?

Vezměme si tyto techniky:

  • To nestojí za řeč v některých případech, a to bez ohledu na cucání palce je dost zastavit chování -., Zejména pokud Vaše dítě užívá palec sání jako způsob, jak získat pozornost.
  • Použijte pozitivní posilování Chvalte své dítě nebo poskytovat malou odměnu -. Jako extra večerníčku nebo výlet do parku - když on nebo ona není cucání palce. Umístěte nálepky na kalendáři pro záznam dny, kdy vaše dítě úspěšně vyhýbá cucání palce.
  • Identifikujte spouští Pokud vaše dítě saje svůj palec v reakci na stres, určit skutečný problém a poskytují komfort i jinými způsoby -. Jako objetí či uklidňující slova. Můžete také dát své dítě polštář nebo vycpané zvíře zmáčknout.
  • Nabídka jemné připomenutí Pokud vaše dítě saje svůj palec bez přemýšlení -. Nikoli jako způsob, jak upoutat vaši pozornost - jemně mu připomněla, nebo ji zastavit. Nepoužívejte nadávat, kritizovat nebo zesměšňovat své dítě. Chcete-li ušetřit rozpaky před ostatními, můžete upozornit své dítě k cucání palce speciální ruční signálu nebo jiného soukromého Cue.

Může zubař pomoci?

Pokud máte obavy o vlivu cucání palce na vašeho dítěte zuby, obraťte se na zubaře.

Pro některé děti, chat s zubaře nad tím, proč je důležité se zastavit palec sání je účinnější než mluvit s mámou nebo tátou.

V jiných případech může lékař doporučit speciální chránič zubů nebo jiné zubní spotřebič, který brání sání.

Měl bych zkusit negativní posilování?

Pozitivní posilování je obecně účinnější než negativní výztuže. Odolejte pokušení použít averzivní techniky, jako je například pokrytí vašeho dítěte miniaturu octem nebo jiné hořké látky.

Co když nic nefunguje?

U některých dětí, cucání palce je neuvěřitelně obtížné prolomit zvyk. Pamatujte však, tlak vrstevníků obvykle vede děti k zastavení sacích denní návyky na vlastní pěst, když začnou chodit do školy.

Do té doby, snažte se bát. Uvedení příliš velký tlak na vaše dítě zastavit palec sání může pouze zpomalit proces.

Viz také