Zdraví

Cvičení a chronické onemocnění: si fakta

Pokud máte chronický stav, možná máte dotazy týkající se výkonu. Jak často cvičíte?, které cviky jsou bezpečné? pochopit základní informace o cvičení a při chronických onemocněních.

Pokud trpíte chronickým onemocněním - například srdeční choroby, cukrovka, astma, nebo zadní nebo bolesti kloubů - cvičení mohou mít významné zdravotní výhody. Nicméně, to je důležité, aby se poraďte se svým lékařem před zahájením cvičením. On nebo ona může mít radu o tom, co cvičení jsou bezpečné a veškerá bezpečnostní opatření byste mohli potřebovat, aby se při cvičení.

Zjistěte si, co potřebujete vědět o cvičení a při chronických onemocněních.

Jak může cvičení zlepšit chronický stav?

Pokud máte chronický stav, může pravidelné cvičení vám pomůže spravovat příznaky a zlepšit své zdraví.

Například:

  • Srdeční choroby. Silový trénink může zlepšit svalovou sílu a vytrvalost, aby bylo snazší dělat každodenní činnosti a pomalé nemoci související pokles svalové síly.
  • Diabetes. Pravidelné cvičení může pomoci inzulínu účinněji snižovat hladinu cukru v krvi. Fyzická aktivita může také pomoci kontrolovat váhu a zvýšit vaši energii.
  • Astma. Často může cvičení pomoci kontrolovat četnost a závažnost astmatických záchvatů.
  • Bolesti v zádech. Pravidelné low-impact aerobic činnost může zvýšit sílu a vytrvalost v zádech a zlepšení funkce svalů. Břišních a zádových svalů cvičení (core-posilovací cviky) pomáhají snižovat příznaky tím, že posílení svalů kolem páteře.
  • Artritida. Cvičení může zmírnit bolest, pomáhá udržovat svalovou sílu v postižených kloubů a snižuje ztuhlost kloubů.

Jaké cviky jsou bezpečné?

Váš lékař může doporučit konkrétní cvičení ke snížení bolesti a budování síly. V závislosti na Vašem zdravotním stavu, může být také nutné vyvarovat se určitých cvičení úplně nebo při vzplanutí. V některých případech může být nutné konzultovat fyzické nebo ergoterapeut před zahájením cvičení.

Fitness. Cvičení a chronické onemocnění: si fakta.
Fitness. Cvičení a chronické onemocnění: si fakta.

Pokud máte bolesti zad, například, můžete si vybrat s nízkým dopadem aerobní aktivity, jako je chůze a plavání. Tyto aktivity nebudou namáhat ani neklepejte záda.

Máte-li cvičení-přiměl astma, můžete si vybrat, které zahrnují krátké výbuchy aktivity - jako je tenis nebo baseball. Pokud používáte inhalátor, ujistěte se, že udržet ji po ruce, když cvičíte.

Pokud máte artritidu, budou cviky, které jsou pro vás nejlepší, závisí na typu artritidy a které spoje jsou zapojeny. Práce s lékařem nebo fyzioterapeutem vytvořit cvičební plán, který vám poskytne co největší užitek s co nejmenším zhoršení o vaše klouby.

Jak často, jak moc a na jakou intenzitou jsem bezpečně cvičit?

Před zahájením cvičením, je důležité promluvit se svým lékařem o tom, jak dlouho vaše tělocvik může být a jaká úroveň intenzity je pro vás bezpečné.

Pokud jste nebyli aktivní na chvíli, začněte pomalu a postupně vybudovat. Poraďte se se svým lékařem, jaký druh cvičení cílů můžete bezpečně nastavit pro sebe, jak budete postupovat.

Viz také

Cvičení a chronické onemocnění: si fakta

Musím přijmout zvláštní opatření, než jak začít?

V závislosti na Vašem zdravotním stavu, může lékař doporučit určitá opatření před zahájením výkonu.

Pokud máte cukrovku, například, mějte na paměti, že fyzická aktivita snižuje hladinu cukru v krvi. Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi před jakoukoli činnost. Jestliže jste užil inzulínu nebo diabetes léky, které snižují krevní cukr, možná budete muset sníst svačinu před výkonem zabránit nízké hladiny krevního cukru.

Pokud máte artritidu, zvažte s teplou sprchu před cvičením. Teplo může uvolnit klouby a svaly a zmírnit bolest můžete mít, než začnete. Také se ujistěte, vybrat boty, které poskytují tlumení nárazů a stabilitu během cvičení.

Jaký druh nepohodlí mohu očekávat?

Promluvte si se svým lékařem o tom, jaký druh nepohodlí můžete očekávat během nebo po cvičení, stejně jako nějaké tipy na minimalizaci bolesti. Zjistěte si, jaký typ nebo stupeň bolesti, mohou být normální, a co by mohlo být příznakem něčeho vážnějšího.

Pokud máte srdeční onemocnění, příznaky nebo symptomy, například, že byste měli přestat vykonávat patří závratě, neobvyklá dušnost, bolest na hrudi nebo nepravidelný srdeční tep.

Co ještě potřebuji vědět?

Zahájení pravidelného cvičení rutinu, to může být těžké.

Abychom vám pomohli držet svého programu, zvažte cvičení s přítelem. Můžete také požádat svého lékaře, aby Vám cvičební program pro lidi, kteří mají svůj stav, možná přes místní nemocnice, kliniky a centrum zdraví.

Chcete-li zůstat motivovaný, vybrat činnosti, které jsou zábavné, stanovit reálné cíle a oslavit svůj pokrok.

Sdílet jakékoliv obavy, které byste mohli mít o své cvičební program - od Začínáme se udržet ji - se svým lékařem.

Viz také