Zdraví

Fitness základy

Spuštění fitness program může být jedním z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své zdraví. Koneckonců, fyzická aktivita snižuje riziko chronických nemocí, zlepšit rovnováhu a koordinaci, které vám pomohou zhubnout - i zvýšit své sebevědomí. A výhody jsou tvoje pro přijetí, bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzické schopnosti.

Ministerstvo zdraví a sociálních služeb doporučuje, aby zdravých dospělých zahrnují aerobní cvičení a silový trénink v jejich fitness programů, které jsou konkrétně:

  • Alespoň 150 minut mírné aerobní aktivity - nebo 75 minut intenzivní aerobní činnost - týden
  • Posilovací cvičení alespoň dvakrát týdně

Pravidelné cvičení vám může pomoci kontrolovat váhu, snižuje riziko onemocnění srdce a posílit své kosti a svaly. Ale pokud jste nevyužili nějakou dobu a máte zdravotní problémy, můžete si promluvit se svým lékařem před zahájením nové fitness rutiny.

Pokud jste navrhování vaše osobní fitness program, zvážit své fitness cílů. Přemýšlejte o své fitness libosti a nelibosti, a poznamenejte si své osobní překážky fitness. Pak zváží praktické strategie pro udržení svého fitness program na trať.

Spuštění fitness program, je důležité rozhodnutí, ale to nemusí být ohromující jeden. Tím, plánování a pečlivě chodit sami, můžete fitness zdravé zvyk, který trvá celý život.

Viz také

Strečink a flexibilita

Fitness. Protahování a flexibilita.
Fitness. Protahování a flexibilita.

Strečink je silný v žádném cvičebního programu. Většina aerobní a silový trénink programy ze své podstaty způsobí, že vaše svaly, aby smlouvu a flex. Strečink po cvičení podporuje rovné rovnováhu. Strečink také zvyšuje pružnost, zlepšuje rozsah pohybu kloubů a podporuje cirkulaci. Strečink může dokonce podporovat lepší držení těla a uvolnění stresu.

Jako obecné pravidlo, protáhnout když cvičíte. Pokud nemáte pravidelně cvičit, možná budete chtít protáhnout alespoň třikrát týdně udržet pružnost. Když jste strečink, aby to jemný. Volně dýchat, dokud budete držet každý úsek. Snažte se držet dech. NEPÉRUJTE nebo držet bolestivý úsek. Očekávat, že cítit napětí, když jste strečink. Pokud máte pocit, bolest, jsi zašel příliš daleko.

Viz také

Aerobní cvičení

Pravidelné aerobní cvičení vám může pomoci žít déle a zdravěji. Koneckonců, aerobní cvičení snižuje zdravotní rizika, udržuje přebytečné kilo na uzdě, posiluje srdce a zlepšuje náladu. Zdraví dospělí lidé by se měla zaměřit na nejméně 150 minut mírné aerobní aktivity - nebo 75 minutách intenzivní aerobní činnost - týden. To nemusí být všechno najednou, ačkoli. Aerobní cvičení může dokonce být provedeno v krocích po 10 minutách. Tak na co ještě čekáte?

Pro mnoho lidí, chůze je skvělou volbou pro aerobní cvičení. Ve skutečnosti, chůze je jedním z nejvíce přirozených forem cvičení. Je to bezpečné, je to jednoduché - a vše, co je zapotřebí, aby mohli začít, je dobrý pár polobotek a závazek zahrnout aerobní cvičení ve svém každodenním životě.

Samozřejmě, je tu víc aerobní cvičení než chůze. Jiné populární volby patří plavání, jízda na kole a jogging. Činnosti, jako je tanec a skákání přes švihadlo počítat taky. Buďte kreativní.

Viz také

Silový trénink

Silový trénink vám může pomoci tón vaše svaly a zlepšit svůj vzhled. S pravidelným programem silový trénink, můžete snížit tělesný tuk, zvýšit svalovou hmotu a spalovat kalorie efektivněji. Nebo ještě lépe, silový trénink nemusí trvat tak dlouho, jak si možná myslíte. Pro většinu lidí, jedna sada silových cvičení u velkých svalových skupin provádí dvakrát až třikrát týdně je dostačující.

Silový trénink může být děláno doma nebo v posilovně. Činky a hmotnost stroje jsou oblíbené nástroje silový trénink, ale nejsou jedinou možností. Můžete to udělat silový trénink s levnou odporu potrubí nebo dokonce vlastní tělesné hmotnosti. Při správné technice, může se těšit znatelné zlepšení své síly a vytrvalosti během několika týdnů.

Viz také

Sportovní výživa

Kolik toho víte o sportovní výživy? Co - a když - budete jíst může ovlivnit váš výkon a jak se cítíte, když jste cvičení. Kartáčování se na základy sportovní výživy vám pomůže vytěžit maximum z vašeho cvičení rutiny.

Sportovní výživa často se zaměřuje na sacharidy. Například sportovci mohou trénink pro vytrvalostní akce naložit na sacharidy ve dnech před závodem zvýšit jejich výkonnost. Protein pro svalové opravy a růstu je dalším důležitým aspektem sportovní výživy.

Samozřejmě, sportovní výživa přesahuje prostě to, co jíte. Když budete jíst počítá taky. Chcete-li maximalizovat své tréninky, koordinovat své jídla, občerstvení a nápoje.

Viz také