Výživa a zdravé výživy

Nabídka projektování: jíst zdravěji a méně utrácet

S těmito tipy a triky od zkušených projektantů nabídky, můžete jíst lépe a ušetřete peníze.

Když hodiny blíží 17:00, se začnete starat o to, co mají k večeři? Jste unaveni z používání rychlého občerstvení jako odpověď? Pokud ano, zkuste to old-school trik, který je opět v módě - menu plánování.

Menu plánování je skvělý způsob, jak se ujistit, že budete jíst vyváženou stravu a splnění vašich nutričních potřeb. A jako každý skromný kuchař ví, že může nabídku plánování ušetří čas a peníze.

Výhody nabídek plánování

Můžete mít velký vliv na vaše zdraví - a váš rozpočet - jen tím, že jí doma častěji. Díky nabídce plánování víte, co vaše jídlo bude vypadat a co budete muset koupit. To dělá nakupování efektivnější a snižuje o neplánované výlety koupit jednu nebo dvě položky. A s potravinami seznamu v ruce - vedlejší dobré nabídky plánování - je to jednodušší odolat impuls nákupy.

Menu plánování Základy

Výživa a zdravé výživy. Dejte Každý den je představen téma.
Výživa a zdravé výživy. Dejte Každý den je představen téma.

Nabídka projektování, nemusí být složité. Chcete-li začít, zapisovat některé z vašich oblíbených jídel. Vaření pro rodinu? Požádejte je, aby navrhl nabídky myšlenky, taky. Další inspirace, flip přes kuchařek nebo se podívejte na recept webové stránky. Dokonce si můžete najít ukázkové menu a menu plánování apps on-line.

Naplánujte několik dní nebo týden pokrmů najednou. Ujistěte se, že jsou vedlejší jídla, stejně jako předkrmy a některé zdravé dezerty, taky. Máte-li vaše nabídka plán vyplněn vytvořit nákupní seznam složek, které budete potřebovat.

Některé věci, aby zvážila, jak budete uvažovat o možnosti nabídky:

  • Podívejte se na prodej. Jaký je na prodej tento týden v supermarketu?
  • Nakupujte vaše spíž. To plechovku fazolí v zadní části skříně může být výchozím bodem pro libovolný počet zdravých jídel.
  • Myslíš, že sezónní. Jaké čerstvé produkty jsou k dispozici v tomto ročním období? Je to salát nebo polévka sezóna počasí?
  • Mix věci. Mějte menu zajímavý plánujete nějaké Bezmasá jídla nebo nahrazení snídani na večeři. Alternativní nové recepty a staré oblíbené.
  • Představte si desku. Jak si naplánovat každém jídle, mějte na paměti, že zelenina a ovoce by měly pokrývat půlku desky by protein pokrýt čtvrtiny a zbytek vašem talíři by mělo být zrna, nejlépe celozrnné.

Viz také

Nabídka projektování: jíst zdravěji a méně utrácet

Dostat se do menu plánování rutinní

Stejně jako všechny nové zvyku, menu plánování dostane jednodušší s praxí. Časem budete vymyslet způsoby, jak celý proces funguje pro vás. Do té doby, zde jsou některé tipy a triky od zkušených projektantů nabídky:

  • Dejte Každý den je představen téma. Nezačínejte od nuly každý týden. Vytvořte tematické dny. Například určit pondělí jako těstoviny noci a ve čtvrtek jako kuřecí noci. Naplánujte si vyzkoušet nové recepty na sobotu a odbýt zbytky v neděli.
  • Recyklujte své nabídky. Nevyhazujte své nabídky plán na konci týdne. Místo toho, drž se jí a znovu později.
  • Buďte flexibilní. Vaše menu není vytesán do kamene. Nebojte se vyměnit věci kolem. Nebo určí jednu noc jako "výběr kuchaře" a použít ho v noci vyklidit ledničku tím, že hrnec, se hýbat-smažit nebo jiný mix-a-match jídlo.

Vyhřívat se na výsluní

Udělejte si chvilku dobrý pocit vědět, že nabídka je plánování dělat to pro vás jednodušší jíst zdravou stravu. A dát si další poplácání po zádech pro ukládání peněz, když jste se na to!

Viz také