Vrozené srdeční vady u dětí

Definice

Pokud vaše dítě bylo diagnostikováno s vrozenou srdeční vadou, znamená to, že on nebo ona se narodila s problémem v srdci struktury. Zpráva, že vaše dítě má vrozenou srdeční vadu asi tě úzkost a strach o své dítě okamžité a dlouhodobé zdraví. Ale může znát vaše dítě vrozenou srdeční vadou pomůže pochopit svůj zdravotní stav a to, co můžete očekávat, že v příštích měsících a letech.

Některé vrozené srdeční vady jsou jednoduché a nevyžadují léčbu, například malým otvorem mezi srdečními komorami, které uzavírá samo o sobě. Jiné vrozené srdeční vady u dětí jsou mnohem komplexnější a může vyžadovat několik operací prováděných po dobu několika let.

Viz také

Příznaky

Závažné vrozené srdeční vady obvykle zřejmé během prvních několika hodin, dnů, týdnů a měsíců života. Znamení a symptomy mohou zahrnovat:

 • Ztráta zdravé pleti
 • Světle šedá nebo modrá barva kůže (cyanóza)
 • Rychlé dýchání
 • Otoky nohou, břicha nebo oblasti kolem očí
 • Dušnost při krmení, což vede k nízké hmotnosti

Méně závažné vrozené srdeční vady jsou často není diagnostikována až později v dětství. Vaše dítě nemusí mít žádné znatelné příznaky. Pokud se objeví příznaky jsou patrné u starších dětí, mohou zahrnovat:

 • Snadno se stal krátký dech při cvičení nebo činnost
 • Snadno únavné během cvičení nebo činnost
 • Zastavěná tekutina srdce nebo plic
 • Otoky rukou, kotníků nebo nohou

Kdy navštívit lékaře
Závažné vrozené srdeční vady jsou často diagnostikovány před jídlem nebo brzy poté, co vaše dítě narodí. Pokud zjistíte, že vaše dítě má některý z výše uvedených příznaků, kontaktujte svého lékaře.

Jestliže má Vaše dítě některý z příznaků méně závažných srdečních vad, jak on nebo ona roste, zavolejte svého dětského lékaře. Váš dětský lékař vám pomůže zjistit, jestli vaše dítě příznaky jsou důsledkem srdeční vadou nebo jiný zdravotní stav.

Viz také

Příčiny

Jak srdce pracuje
Srdce je rozděleno do čtyř dutých komor, dvě na pravé straně a dvě na levé straně. Při plnění své základní práci - pumpuje krev do celého těla - srdce využívá jeho levou a pravou stranu pro různé úkoly. Na pravé straně srdce se pohybuje krev do plic přes nádob zvaných plicní tepny. V plicích, krev zvedne kyslík a pak se vrátí do srdce levé straně přes plicní žíly. Levá strana srdce pak pumpuje krev do aorty a ven ke zbytku těla.

Jak rozvíjet srdeční vady
Dítě je srdce začne bít jen 22 dnů po početí. V tomto bodě, srdce má jednoduchý tvar trubice. Mezi 22 a 24 dnů, srdce začíná ohýbat doprava a skládání do sebe tvořit smyčku. Do 28 dnů po početí, trubka má nejasně srdce-jako tvar s konstrukcí odpovídající srdečních obou stranách a velkých cév, které přivádějí krev dovnitř a ven z nich.

Je to obvykle v tomto bodě ve vývoje dítěte, že srdeční vady mohou začít rozvíjet. Výzkumníci nejste jisti, co přesně způsobuje vady začít, ale že někteří zdravotní stav, léky a genetika může hrát roli.

Vrozené srdeční vady u dětí. Závažné vrozené srdeční vady.
Vrozené srdeční vady u dětí. Závažné vrozené srdeční vady.

Typy srdečních vad
Existuje mnoho různých typů vrozených srdečních vad, které spadají zejména do těchto kategorií:

 • Otvory v srdci. Některé srdeční vady může být myšlenka jako díry ve stěnách mezi srdečních komor nebo mezi hlavní cévy opouštějící srdce. Tyto otvory umožňují bohaté na kyslík a kyslík špatný krevní míchat. Pokud jsou otvory velké a spousta krve je smíšený, krev, která skončí se začnou prostřednictvím vašeho těla dítěte není naloženo tolik kyslíku jako obvykle. Nemít dostatek kyslíku v krvi může způsobit vašeho dítěte kůže nebo nehty se zobrazí v modré barvě. Vaše dítě se může také vyvinout příznaky městnavého srdečního selhání, jako je dušnost, podrážděnost a dolních končetin, protože jak bohatá na kyslík a kyslík špatný krevní jsou záplavy (overcirculating) plíce.

  Příklady otvorů vady patří defekt komorového septa, což je díra ve zdi mezi pravé a levé komory; defektu septa síní, díru mezi horními srdečních komor a ductus arteriosus (DUK-tus AhR TEER-e-OH -sus), otvor mezi plicní tepnou a aortou.

 • Omezený průtok krve. Když cév nebo srdečních chlopní jsou úzké kvůli srdeční vadou, musí srdce pracovat usilovněji pumpovat přes ně krev. Mezi nejčastější tohoto typu vady je plicní stenóza (stuh-NO-sis), zúžení plicní ventilu, přes kterou prochází krev z pravé komory do plicní tepny na jeho cestě do plic. Další obstrukční vady, aortální stenóza, je zúžení aortální chlopně, přes kterou prochází krev z levé komory do aorty dodávat krev, aby celé tělo. Zúžil ventil nutí srdeční sval pracovat tvrději, nakonec vést k zahušťování a rozšiřování svalů.
 • Abnormální cévy. Několik vrozené srdeční vady zapojit nesprávně tvarovány a umístěny cévy vedoucí do a ze srdce. Například, transpozice velkých tepen dochází při plicní tepny a aorta jsou na špatné straně srdce. To je vážné a bezprostředně život ohrožující závadu. Stav se nazývá koarktace aorty je zúžení hlavní cévy prokrví tělo. Koarktace aorty způsobuje vysoký krevní tlak.
 • Abnormality srdečních chlopní. Pokud srdeční chlopně nelze otevřít a zavřít správně, krev není plynulý. Příklady zahrnují Epstein je anomálie, při které ventil trojcípá (která se nachází mezi pravou síní a pravou komorou) je poškozen a často uniká, a plicní atrézii, ve kterém kus bloků srdeční tkáně normální průtok krve do plic.
 • Kombinace závad. Některé děti se rodí s několika srdečních vad. Například, Fallotova tetralogie je kombinací čtyř vad: díra v komorového septa, zúžený průchod mezi pravou komorou a plicní tepny, posun v souvislosti aorty do srdce, a zesílená sval v pravé komoře.

Viz také

Rizikové faktory

Příprava na vaše jmenování. Méně závažné vrozené srdeční vady.
Příprava na vaše jmenování. Méně závažné vrozené srdeční vady.

Většina vrozené srdeční vady vznikají problémy na počátku vašeho dítěte srdeční vývoje, jehož příčina je neznámá. Nicméně, mohou být některé oblasti životního prostředí a genetické rizikové faktory hrají roli. Patří mezi ně:

 • Zarděnky (zarděnky). S zarděnky během těhotenství může způsobit problémy v srdce Vašeho dítěte rozvoj. Váš lékař Vás může otestovat odolnosti vůči tomuto virovým onemocněním před otěhotněním a očkování proti vám to, pokud nejste imunní.
 • Diabetes. Máte tento chronický stav může ovlivnit vývoj plodu srdce. Můžete snížit riziko pečlivou kontrolou diabetu, než se pokusíte otěhotnět a během těhotenství. Gestační diabetes obvykle nezvyšuje vašeho dítěte riziko vzniku srdeční vadu.
 • Léky. Užívání některých léků během těhotenství je známo, že způsobují vrozené vady, včetně vrozených srdečních vad. Dejte lékař kompletní seznam léků, které užíváte, než se pokusíte otěhotnět. Léky, které zvyšují riziko je thalidomid (Thalomid) a některé anti-záchvat léky.
 • Pití alkoholu během těhotenství. Vyhněte se alkoholu během těhotenství, protože děti s fetálním alkoholovým syndromem mají často vrozené srdeční vady.
 • Dědičnost. Vrozené srdeční vady se k běhu v rodinách a jsou spojeny s mnoha genetických syndromů. Více než jedna třetina dětí s Downovým syndromem - což je způsobeno tím, extra 21. chromozomu (trizomie 21) - mají srdeční vady. Chybějící kousek (vypouští se) genetického materiálu na chromozomu 22 také způsobuje srdeční vady. Genetické testování může odhalit těchto poruch během vývoje plodu. Pokud již máte dítě s vrozenou srdeční vadou, může genetický poradce předpovědět přibližné pravděpodobnost, že váš příští dítě bude mít jeden.

Viz také

Komplikace

Ze závažných vrozených srdečních vad, je nutné, aby Vaše dítě léčení brzy po narození, aby se zabránilo vážné problémy. Naštěstí, většina závažné srdeční vady brzy po narození, a někdy jsou zjištěny ještě před vaše dítě narodí.

Některé z možných komplikací, které mohou nastat s vrozenou srdeční vady jsou:

 • Městnavé srdeční selhání. Tato závažná komplikace, která ztěžuje srdce pumpovat krev do těla, se obvykle objevuje v prvních šesti měsících po narození u dětí, které mají významnou srdeční vadu. Známky srdečního selhání zahrnují zrychlené dýchání, často s lapal dech a špatné přibývání na váze.
 • Pomalejší růst a vývoj. Děti s vrozenými srdečními vadami často rozvíjejí a rostou pomaleji než dělat děti, které nemají srdeční vady. Vaše dítě může být menší než ostatní děti stejného věku, a pokud nervový systém byl ovlivněn, může se naučit chodit a mluvit později než ostatní děti.
 • Zápal plic. Mít vrozenou srdeční vadu dělá Vaše dítě náchylnější k infekcím dýchacích cest, včetně zápalu plic.
 • Poruch srdečního rytmu.
 • Cyanóza. Pokud vaše dítě srdeční vada způsobuje kyslík bohaté a chudé na kyslík krev míchat do svého srdce, může vaše dítě rozvíjet šedavě modré barvy pleti, což je stav zvaný cyanóza.
 • Zdvih. Ačkoli neobvyklé, některé děti s vrozenými srdečními vadami, mají zvýšené riziko mrtvice v důsledku krevních sraženin projíždějící dírou v srdci a na mozku.
 • Emocionální problémy. Některé děti s vrozenými srdečními vadami se mohou cítit nejistí nebo rozvíjet emocionální problémy, protože jejich velikost, omezení činnosti nebo s poruchami učení. Poraďte se se svým dětským lékařem, pokud máte obavy o vaše dítě nálady.
 • Potřeba celoživotního sledování. Léčba dětí, které mají vrozené srdeční vady nesmí končit operací nebo léků, zatímco oni jsou mladí. Děti, které mají srdeční vady musí být vědom svých srdečních problémů celý svůj život, protože jejich vada mohla mít komplikace, jako je zvýšené riziko infekce srdeční tkáně (endokarditida), srdeční selhání nebo problémy srdečních chlopní.

Viz také

Příprava na vaše jmenování

Pokud má Vaše dítě život ohrožující srdeční vadu, bude to pravděpodobně zjistil brzy po narození, případně před narozením jako součást rutinních zkoušek během těhotenství.

Pokud máte podezření, že vaše dítě má srdeční vadu později v dětství nebo dětství, poraďte se se svým dětským lékařem. Buďte připraveni popsat vaše dítě příznaky a poskytují rodinnou anamnézu, protože některé srdeční vady bývají dědičné. Váš dětský lékař může také chtít vědět, jestli matka dítěte měla nějaké zdravotní potíže a ani nepoužili žádné léky nebo alkohol během těhotenství, které mohou být rizikovým faktorem pro rozvoj vrozenou srdeční vadu.

Co můžete udělat

 • Zapište si všechny příznaky vaše dítě prožívá, včetně těch, které se může zdát nesouvisí s problémy se srdcem.
 • Udělejte si seznam všech léků, jakož i veškeré vitaminy nebo doplňky stravy, že matka dítěte byl při.
 • Zapište si otázky, zeptejte se svého lékaře.

Váš čas se svým lékařem, je omezena, proto připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas spolu. Možná budete chtít zeptat na následující otázky:

 • Jsou tyto příznaky a symptomy vztahující se k mému rodinné historii?
 • Jaké druhy testů se moje dítě potřebovat? Do těchto testů nutná žádná speciální přípravu?
 • Má moje dítě potřebuje léčbu? Pokud ano, kdy?
 • Jaký je nejlepší léčba?
 • Myslíte si, že moje dítě bude mít nějaké dlouhodobé komplikace?
 • Jak budeme monitorovat možné komplikace?
 • Pokud budu mít více dětí, jaké jsou šance, že tento stav znovu neobjevil?
 • Existují nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou domů? Jaké webové stránky se vám doporučujeme navštívit?

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař pravděpodobně se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete trávit více času na. Váš lékař může požádat:

 • Kdy jste se poprvé všimnete vašeho dítěte příznaky?
 • Můžete popsat vašeho dítěte příznaky?
 • Pokud se tyto příznaky?
 • Už příznaky byly kontinuální nebo občasné?
 • Myslíte, že příznaky se zdají být stále horší?
 • Máte rodinnou anamnézu vrozenými srdečními vadami?
 • Má něco Zdá se, že zlepšení vašeho dítěte příznaky?
 • Má vaše dítě roste a splnění vývojových milníků, jak se očekávalo?

Viz také

Testy a diagnostika

Váš dětský lékař může zpočátku, že je problém, protože on nebo ona slyší šelest na srdci během rutinní zkoušky. Srdeční šelest je zvuk, který nastane, když krev proudí vašeho dítěte srdce abnormálně. Mnoho srdeční šelesty jsou nevinní, což znamená, že šelest není nebezpečné pro zdraví vašeho dítěte. Některé mumlání však může znamenat, že krev proudí vašeho dítěte, srdce abnormálně protože on nebo ona má srdeční vadu.

Testy diagnostikovat vrozenou srdeční vadu
Pokud je to možné, vaše dítě má srdeční vadu, může Váš lékař nebo dětský lékař nařídit několik testů, zda vaše dítě má problémy se srdcem. Kromě pravidelné fyzické zkoušky, Těmi mohou být:

 • Fetální echokardiografie. Tento test umožňuje svým lékařem, pokud vaše dítě má srdeční vadu, než on nebo ona je na světě. V tomto testu lékař provádí ultrazvuk. Zvukové vlny z ultrazvuku se používají k vytvoření obrazu vašeho srdce dítěte. Lékaři mohou používat údaje z testu diagnostikovat stav a plán léčby.
 • Echokardiografické vyšetření. Váš dětský lékař může použít pravidelné echokardiografické vyšetření diagnostikovat vrozenou srdeční vadu poté, co vaše dítě narodilo. V tomto neinvazivním testem, Váš dětský lékař provádí ultrazvuk produkovat snímky srdce. Echocardiogram umožňuje lékaři vidět vašeho dítěte srdce v pohybu. Lékař Tyto obrázky můžete použít k identifikaci abnormality v srdečním svalu a ventilů.
 • Elektrokardiogram. Tato neinvazivní Test zaznamenává elektrickou aktivitu srdce dítěte a může pomoci diagnostikovat srdeční vady nebo srdečních potíží. Elektrody připojené k počítači a tiskárně jsou umístěny na vaše dítě hrudníku a ukázat vlny, které naznačují, jak vaše dítě srdce bije.
 • Hrudník x-ray. Vaše dítě může mít hrudníku X-ray, zda srdce se zvětší, nebo v případě, že plíce mají navíc krve nebo jiné tekutiny v nich. Ty by mohly být příznaky srdečního selhání.
 • Pulzní oxymetrie. Tento test měří, kolik kyslíku v krvi dítěte. Snímač je umístěn na konec vašeho dítěte prst - podobně jako loosefitting kohoutku - pro nahrání množství kyslíku v krvi dítěte. Příliš málo kyslíku by mohlo naznačovat, vaše dítě má problémy se srdcem.
 • Srdeční katetrizace. V tomto testu je tenká, flexibilní trubka (katétr) vloží do cévy u vašeho dítěte do rozkroku nebo paži a vedl přes to do srdce. Není vždy jasné, jak vážné vrozené srdeční vada je, když je nalézt prostřednictvím echokardiografie, ale katetrizace může dát svého dětského lékaře mnohem podrobnější pohled na vašeho dítěte srdce. A pro některé vady, léčebné procedury může být provedeno během srdeční katetrizace, které zlepší srdeční funkci.

Viz také

Ošetření a léky

Vrozená srdeční vada může mít dlouhodobý vliv na zdraví dítěte - v některých případech mohou být tyto vady bezpečně jít nezpracovaný. Někdy jsou to dokonce objevili až v dospělosti.

Některé srdeční vady jsou však závažné a vyžadují léčbu brzy poté, co jste našel. V závislosti na typu srdeční vadou vaše dítě má, lékaři léčí vrozené srdeční vady s:

 • Postupy pomocí katetrů. Některé děti a dospělí mají nyní své vrozené srdeční vady opravit pomocí katetrizační techniky, které umožňují opravy je třeba udělat, aniž by chirurgicky otevřít hrudník a srdce. Postupy, které lze provést pomocí katetrizace, lékař vloží tenká hadička (katetr) do žíly nohy a vede to k srdci pomocí rentgenových snímků. Jakmile je katétr umístěn v místě defektu, jsou drobné nářadí provlečen katétru do srdce na opravu závady.
 • Otevřené operaci srdce. V některých případech bude Váš dětský lékař nebude schopen opravit vaše dítě srdeční vadu pomocí katétru postupu. V těchto případech může Váš dětský lékař provádět otevřené operaci srdce, aby se pokusili opravit vaše dítě srdeční vadu. Tyto operace jsou hlavní léčebné procedury a může vyžadovat dlouhou dobu zotavení pro vaše dítě.
 • Transplantaci srdce. Pokud závažné srdeční vadu nelze opravit, může transplantace srdce bude možnost.
 • Léky. Některé mírné vrozené srdeční vady, zejména ty, našel později v dětství nebo v dospělosti, mohou být léčeni léky, které pomáhají srdci pracovat efektivněji.

Dlouhodobá léčba
Některé děti s vrozenými srdečními vadami vyžadují více postupů a ordinace po celý život. Ačkoli výsledky u dětí s srdečními vadami se výrazně zlepšila, většina lidí, kromě těch, které se velmi jednoduchých závad, bude vyžadovat pokračující péči, a to i po odpovídající operaci.

 • Celoživotní monitorování a léčba. I když má vaše dítě chirurgie k léčbě srdeční vadu, bude váš stav dítěte je třeba sledovat po zbytek svého života v pediatrické kardiolog zpočátku, a pak pro dospělé kardiolog. S vrozenou srdeční vadu může ovlivnit vaše dítě dospělý život, jak to může přispět k další zdravotní problémy. Jak dítě stárne, to je důležité, aby mu připomněla, nebo ji ze srdce za předpokladu, že byl odstraněn a na potřebu pokračující péči. Povzbuzujte své dítě, aby jeho nebo její lékař informován o srdeční vadu a postupů provedených k léčbě tohoto problému.
 • Cvičení omezení. Rodiče dětí s vrozenými srdečními vadami se může starat o rizicích tvrdou hrou a činnosti i po léčbě. I když některé děti může být nutné omezit množství nebo typ cvičení, mnoho účastnit v normální nebo téměř normální činnosti. Váš dětský lékař může říct, jaké činnosti jsou bezpečné pro Vaše dítě. Pokud se některé aktivity tak představují různé nebezpečí, podporovat své dítě k účasti na dalších činností místo toho se zaměřuje na to, co on nebo ona nemůže dělat. I když každé dítě je jiné, že většina dětí s vrozenými srdečními vadami vyrůst vést zdravý a produktivní život.
 • Prevence infekce. Závislosti na typu vrozené srdeční vady Vaše dítě mělo, a operace používané k nápravě, může Vaše dítě potřebovat přijmout další kroky, aby se zabránilo infekci. Lidé, kteří už měli vrozené srdeční vady někdy mají zvýšené riziko závažných infekcí sliznice srdce a srdečních chlopní (endokarditidy), a může být nutné užívat antibiotika, aby se zabránilo infekci před další operací nebo zubní postupy. Ti, kteří jsou s největší pravděpodobností mají vyšší riziko infekce patří lidé, jejichž vada byla opravena materiálem protetickou nebo zařízení, jako je například umělé srdeční chlopně. Poraďte se svým dětským kardiologem, pokud preventivní antibiotika jsou nezbytné pro vaše dítě.

Viz také

Zvládání a podporu

Je přirozené, že pro mnoho rodičů cítí obavy o jejich zdraví dítěte, a to i po ukončení léčby vrozené srdeční vady. Ačkoli mnoho dětí, které mají vrozené srdeční vady mohou dělat stejné věci, děti, aniž by srdečních vad může, je zde několik věcí, které mějte na paměti, pokud Vaše dítě mělo vrozenou srdeční vadu:

 • Vývojové problémy. Protože některé děti, které mají vrozené srdeční vady mohly mít dlouhou dobu zotavení z operace nebo postupy, mohou vývojově pozadu ostatní děti jejich věku. Potíže Někteří dětské trvat do svých školních let, a oni mohou mít problémy naučit se číst a psát, stejně. Poraďte se se svým dětským lékařem o způsobech, jak pomoci vašemu dítěti přes jeho nebo její vývojové problémy.
 • Emocionální problémy. Mnoho dětí, které mají vývojové problémy se mohou cítit nejistí ohledně svých schopností a může mít emocionální problémy, jakmile dosáhnou školního věku. Poraďte se se svým dětským lékařem o způsobech, jak můžete pomoci svému dítěti vyrovnat se s těmito problémy, které mohou zahrnovat podpůrné skupiny pro rodiče nebo návštěva terapeuta nebo psychologa pro vaše dítě.
 • Podpůrné skupiny. Mít dítě s vážným medicínským problémem není snadné a, v závislosti na závažnosti vady, může být velmi obtížné a děsivé. Možná zjistíte, že mluvit s ostatními rodiči, kteří prošli stejnou situaci vám přináší pohodlí a povzbuzení. Zeptejte se svého lékaře, zda existují nějaké místní podpůrné skupiny.

Viz také

Prevence

Vzhledem k tomu, přesná příčina většiny vrozených srdečních vad není známa, nemusí být možné, aby se zabránilo těmto podmínkám. Nicméně, tam jsou některé věci, které můžete udělat, které by mohly snížit vašeho dítěte celkové riziko vrozených vad a případně i srdečních vadách, jako například:

 • Získejte zarděnky (zarděnky) vakcíny. Pokud se u Vás objeví zarděnky během těhotenství, může to mít vliv na srdce dítěte vývoj. Očkováním, než se pokusíte otěhotnět pravděpodobně eliminuje toto riziko.
 • Ovládání chronickými onemocněními. Pokud máte cukrovku, může udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou snížit riziko srdečních vad. Máte-li další chronická onemocnění, jako je epilepsie, která vyžadují užívání léků, proberte rizika a přínosy těchto léků s lékařem.
 • Vyhněte se škodlivých látek. Během těhotenství, nechte malování a čištění silně zapáchající produkty někoho jiného. Také neužívejte žádné bylinky, doplňky stravy nebo léky bez konzultace s lékařem.
 • Take multivitamin s kyselinou listovou. Denní spotřeba 400 mikrogramů kyseliny listové bylo prokázáno, že snížení vrozené vady v mozku a míše, a může pomoci snížit riziko srdečních vad stejně.

Viz také