Vazektomie: operace vrátit zpět vasektomii

Definice

Vazektomie je chirurgický zákrok zrušit vasektomii. To připojí na trubky, které nesou spermie z varlat do spermatu. Po úspěšném obrácení vasektomie, spermie jsou opět přítomen v semeni a vy můžete být schopni dostat váš partner těhotná.

Hlášeného těhotenství sazby po řadě vazektomie 40-90 procent. Mnoho faktorů ovlivňuje, zda obrácení je úspěšný, včetně typu vasektomie jste měli, a zkušeností lékaře dělá obrácení operaci.

Viz také

Proč se to dělá

Muži rozhodnete pro obrácení vasektomie z řady důvodů, včetně ztrátou dítěte, nový sňatek nebo vylepšených finančních prostředků, takže je možné vychovávat dítě. Malý počet mužů mají vazektomie k léčbě testikulární bolest, která může být spojena s vasektomii.

Viz také

Rizika

Téměř všechny vasektomie může být obrácen. Nicméně, to není zárukou úspěchu v početí dítěte. Vazektomie se lze pokusit, i když několik let uplynulo od původního vasektomie - ale čím déle to bylo, tím méně je pravděpodobné, že obrat bude fungovat.

Vazektomie zřídka vede k závažným komplikacím. Rizika zahrnují:

 • Krvácení v šourku. To může vést k odběru krve (hematom), který způsobuje bolestivé otoky. Můžete snížit riziko vzniku hematomu podle následujících pokynů lékaře k odpočinku po operaci. Zeptejte se svého lékaře, pokud budete potřebovat, aby se zabránilo aspirin nebo jiné typy léků na ředění krve před a po operaci.
 • Infekce na chirurgickém místě. Není to sice obvyklé, ale to je riziko u každé operace.
 • Sperm granulom. Sperm úniku do šourku může vyzvat váš imunitní systém tvořit zaníceného mši spermie granulom. Granulomy může dojít po operaci a může být známkou toho, že vazektomie nebyl úspěšný.
 • Chronická bolest. Menšina mužů má bolesti v oblasti varlat (šourku, bolest) po obrácení vasektomie.

Viz také

Jak se připravit

Při zvažování vazektomie, zde je několik věcí, přemýšlet o tom:

 • Vazektomie mohou být drahé, a vaše zdravotní pojištění nemusí pokrýt. Zjistěte více o nákladech dopředu.
 • Vasektomie zvraty jsou obecně nejúspěšnější, když jsme to udělali u chirurga, který používá operační mikroskop (mikrochirurgické techniky).
 • Postup je nejúspěšnější, když provádí lékař, který provádí postup mnohokrát.

Při výběru lékaře, nebojte se zeptat, kolik chámovodů zvraty lékař udělal, typ použitých technik a jak často chámovodů zvraty vedly v těhotenství. Zeptejte se také o rizicích a možných komplikací tohoto postupu.

Před operací
Před operací vazektomie, bude Váš lékař pravděpodobně chtít:

 • Vezměte si své historii a provést fyzikální vyšetření. Váš lékař bude chtít, aby se ujistil, že nemáte zdravotní problémy, které by mohly zkomplikovat operaci.
 • Zjistěte, zda si můžete vyrobit zdravé spermie. Pro ​​většinu lidí, kteří dostali žena těhotná, dříve než je dostatečným důkazem. Pokud váš lékař není jistý, zda se vyrábí zdravé spermie, budete potřebovat testikulární biopsii. V tomto testu se jehla používá k odstranění tekutiny z varlata pro kontrolu spermie.
 • Ujistěte se, že váš partner může mít dítě. Váš lékař bude chtít zjistit, zda váš partner má nějaké problémy s plodností, zvláště pokud ona nikdy měla dítě nebo je starší než 35 let. To může vyžadovat gynekologické vyšetření a další testy.

Ujistěte se, že víte, jaké kroky je třeba přijmout před operací. Váš lékař bude pravděpodobně žádat, abyste:

 • Přestaňte užívat léky na ředění krve. Dva týdny před obrácení vasektomie, může Vám lékař řekne, nebrat léky proti bolesti jako je aspirin nebo ibuprofen (Advil, Motrin IB, aj.), protože mohou zvýšit riziko krvácení. Váš lékař může také mít přestanete užívat jiné léky.
 • Přineste si sportovní příznivec nosit po operaci. Tím se podpoří váš šourek a držet obvazy na místě.
 • Zajistíme pro někoho, kdo tě odvezl domů po operaci. Operace obvykle trvá asi dvě až čtyři hodiny. Možná budete muset více času na zotavení z anestezie. Poraďte se s lékařem, kdy můžete očekávat, že jít domů po operaci.

Viz také

Co můžete očekávat

Lékaři obvykle provést vasektomii zvraty v chirurgii centra nebo nemocnice. Tento postup se obvykle provádí i ambulantně - bez přenocování.

Váš lékař může použít celkových anestetik, aby se vám do bezvědomí během operace. Nebo váš lékař vám může dát anestetikum, který vám od pocitu bolesti, ale nemusí vás spát - jako je epidurální, spinální nebo lokální anestezii.

Vazektomie je těžší než vasektomii. To vyžaduje specializované znalosti a zkušenosti. Lékaři mohou provádět tuto operaci jedním ze dvou způsobů:

 • Vazovazostomie (vas-o-vay-ZOS-tuh-me). S tímto postupem, chirurg šije dohromady oddělenou konců trubek, které nesou spermie (vas deferentia).
 • Vasoepididymostomy (vas-o-ep-ih-To-ih-MOS-tuh-me). Tato operace připojí chámovodu přímo do malých varhan na zadní straně každého varlete, která drží spermie (nadvarle). Vasoepididymostomy je složitější než vazovazostomii a obecně se zvolí, jestliže vazovazostomie nelze provést nebo není pravděpodobné, že se do práce.

Vy pravděpodobně nebudete vědět dopředu, která technika je nutná. Ve většině případů, chirurg rozhodne v průběhu operace, která technika bude fungovat nejlépe. Někdy kombinace dvou chirurgických technik je potřeba - na Vazovazostomie na jedné straně a na straně druhé vasoepididymostomy.

V průběhu řízení
Během operace, Váš lékař se malý řez (řez) na spodní straně vašeho šourku. To odhalí varle a uvolněte jej z okolních tkání. Dále lékař naříznout trubice, která nese spermie (vas deferens), a zkoumat tekutiny uvnitř. Když spermie jsou přítomny v kapalině, mohou být konce chámovodu být připojen k opětovnému dosažení průchodu pro spermie.

Pokud kapalina je tlustý nebo pastovité nebo pokud neobsahuje spermie nebo částečné spermie mohou zjizvená tkáň blokuje tok spermií. V tomto případě může Váš lékař rozhodnout o provedení vasoepididymostomy.

Po operaci
Bezprostředně po operaci, lékař bude zahrnovat řezy s obvazy. Budete kladen na sportovní příznivec držet obvazy na místě a vyvíjet tlak na snížení otoku a omezit pohyb.

Můžete být bolest za několik dní. Pokud lékař umístí obvazy po operaci, zeptejte se, když to je v pořádku, aby je pryč. Veškeré stehy by rozpustit v sedmi až 10 dní.

Po návratu domů, to brát s nadhledem. Pravidelně pomocí ledový obklad na šourku pomůže snížit otok. Jako anestetikum vyprchá, můžete mít nějaké bolesti a křeče. Pro většinu lidí, bolest není těžké a dostane lepší po několika dnech až týdnu.

Váš lékař Vám může dát následující pokyny:

 • Noste sportovní příznivec po dobu několika týdnů po celou dobu, kromě případů, kdy sprchování. Za to, že budete muset i nadále nosit během cvičení.
 • Po dobu prvních dvou dnů po operaci, vyhnout všemu, co by mohlo dostat chirurgie stránky mokré, jako je koupání a plavání.
 • Zdržet se sportu a zvedání těžkých břemen po dobu dvou až tří týdnů.
 • Pokud máte práci v kanceláři, budete pravděpodobně moci vrátit do práce jen pár dní po operaci. Máte-li vykonávat fyzickou práci, nebo mají zaměstnání, které vyžaduje hodně chůzi nebo jízdě, poraďte se se svým lékařem o tom, kdy je bezpečné se vrátit do práce.
 • Ještě nemáte pohlavní styk nebo ejakulovat, dokud Vám lékař řekl, že je to OK. Většina mužů je třeba zdržet se sexu pro dvě až čtyři týdny po operaci.

Zmrazení spermií
Pokud lékař zjistí, spermie během operace, můžete se rozhodnout pro některé zmrazené v případě, že váš vazektomie nefunguje (kryokonzervace). Pokud nejste schopni zplodit dítě pohlavním stykem, může zmrazené sperma přímo aplikovat do svého partnera vejce. Jedná se o typ oplodnění in vitro s názvem intracytoplazmatická injekce spermie (ICSI).

Promluvte si se svým lékařem o tom, zda zmrazení spermií může být volbou pro vás. Zeptejte se možných přínosů a nákladů řízení. To není vždy k dispozici, a lékaři mají rozdílné názory o jeho účinnosti.

Viz také

Výsledky

O šest týdnů po operaci, lékař bude zkoumat vaše sperma pod mikroskopem, zda byla operace úspěšná. Pro odběr vzorku spermatu, lékař jste masturbovat a ejakulovat do kontejneru.

Váš lékař může chtít zkontrolovat sperma každé dva až tři měsíce. Pokud vám váš partner těhotná, kontrolu vaší sperma spermie je jediný způsob, jak zjistit, zda vaše vazektomie byl úspěšný.

Když vazektomie je úspěšný, spermie obvykle objevují v ejakulátu po několika měsících, ale někdy může trvat rok nebo i více. Vazektomie vede k těhotenství, asi polovina párů, do dvou let.

Pokud vazektomie nefunguje
Vasektomie Zvrat někdy selhat, pokud je sperma blokace, která nebyla uznána při operaci, nebo jestliže zablokování vyvíjí někdy po operaci. Někteří muži mají druhý pokus vazektomie operaci v případě, že postup nefunguje napoprvé.

Můžete také být schopen počít dítě pomocí in vitro fertilizace pomocí mražené sperma načtena během svého obrácení vasektomie. Pokud jste neměli spermie zmrazené nebo váš zmrazené sperma není životaschopný, oplodnění in vitro mohou být stále možné pomocí spermie získat přímo z varlete s jehlou.

Viz také