Testy alergie kůže

Definice

Při testech alergie kůže, je vaše pleť vystavena podezření na alergii způsobují látky (alergeny), a pak je pozorovat příznaky alergické reakce.

Spolu s vaší anamnéze, může testy alergie moci potvrdit, zda je určitá látka se dotknete, dýchat ani jíst vyvolává příznaky.

Viz také

Proč se to dělá

Informace z testy na alergie může pomoci lékař rozvoji alergie léčebný plán, který zahrnuje alergenem, léky nebo alergie záběry (imunoterapie).

Testy alergie kůže jsou široce používány k diagnostice alergické stavy, včetně:

 • Senná rýma (alergická rýma)
 • Alergické astma
 • Dermatitida (ekzém)
 • Potravinové alergie
 • Penicilin alergie
 • Včelí jed alergie
 • Latexová alergie

Kožní testy mohou být použity pro lidi všech věkových kategorií, včetně dětí. Někdy však jsou kožní testy nedoporučuje. Váš lékař Vám může doporučit proti kožních testů, pokud:

 • Jste v minulosti prodělal těžkou alergickou reakci. Můžete být tak citlivé na určité látky, že i malé částky použité v kožních testů může vyvolat život ohrožující reakce (anafylaxe).
 • Vezměte si léky, které by mohly zasahovat do výsledků. Patří mezi antihistaminika, mnoho antidepresiva a některé pálení žáhy léky. Váš lékař může rozhodnout, že je to pro vás lepší, aby i nadále užívat tyto léky, než dočasně přerušit je v přípravě na kožním testem.
 • Mají rozsáhlé kožní reakce Při těžké ekzémy nebo lupénka postihuje velké oblasti kůže na ruce a záda -. ​​Obvyklé zkušební stránky - tam nemusí být dostatečně jasné, nepostižené kůži dělat efektivní test.
 • Mají určité onemocnění kůže. Některé podmínky, včetně dermografismus, kopřivka, kožní mastocytózy, může způsobit nespolehlivé výsledky testu.

Krevní testy (testy in vitro protilátek IgE) mohou být užitečné pro ty, kteří by neměli podstoupit kožní testy. Krevní testy se neprovádí tak často, jak kožních testů, protože mohou být méně citlivé než kožních testů a jsou dražší.

Obecně platí, že testy alergie kůže jsou nejspolehlivější pro diagnostiku alergie na vzdušné látky, jako je pyl, zvířecí alergeny a roztoči. Kožní testy mohou pomoci diagnostikovat potravinové alergie. Ale protože potravinové alergie může být složité, možná budete potřebovat další zkoušky nebo postupy.

Viz také

Rizika

Testy alergie kůže. Jste v minulosti prodělal těžkou alergickou reakci.
Testy alergie kůže. Jste v minulosti prodělal těžkou alergickou reakci.

Nejběžnějším vedlejším účinkem kožních testů je mírně oteklé, červené, svědění kůže (kopřivka). Tyto pupeny mohou být nejvíce patrný v průběhu zkoušky. Oni obvykle zmizí během několika hodin, ale mohou přetrvávat na den nebo dva. Mírné kortizon krém může pomoci zmírnit svědění a zarudnutí.

Vzácně může dojít k alergické kožní testy produkovat těžké, okamžitou alergickou reakci, takže je důležité mít kožními testy prováděné v kanceláři případně nouzové vybavení a léky jsou k dispozici. Pokud se u Vás objeví závažná alergická reakce ve dnech po kožním testem, kontaktujte ihned svého lékaře.

Viz také

Jak se připravit

Před doporučení kožní test, lékař vás zeptat na podrobné otázky o své zdravotní historii, vaše projevy, a váš obvyklý způsob zacházení s nimi. Vaše odpovědi mohou pomoci lékař zjistit, zda alergie ve vaší rodině, a pokud alergická reakce, je s největší pravděpodobností příčinou vašich příznaků. Lékař může také provést fyzikální vyšetření k hledání dalších indicie o příčině vašich příznaků a symptomů.

Léky mohou interferovat s výsledky
Před plánování kožní test, aby se svým lékařem seznam všech vašich předpis a volně prodejné léky,. Některé léky mohou potlačit alergické reakce, prevence kožních testů z dávat přesné výsledky. Jiné léky mohou zvýšit riziko vzniku závažné alergické reakce v průběhu testu.

Vzhledem k tomu, léky jasné z vašeho systému při různých rychlostech, a lékař může požádat, abyste přestala užívat některé léky po dobu až 10 dnů. Léky, které mohou ovlivňovat kožních testů patří:

 • Léky na předpis antihistaminika, jako je fexofenadin (Allegra) a desloratadinu na (Clarinex).
 • Over-The-čítač antihistaminika, jako brompheniramine (Dimetapp), loratidin (Claritin, Alavert), difenhydraminu (Benadryl, aj.), chlorfeniramin (Chlor-Trimeton) cetirizin (Zyrtec, aj.), doxylamin (Vicks NyQuil, Alka-Seltzer Plus).
 • Tricyklická antidepresiva, jako je amitriptylin a doxepin.
 • Některé léky pálení žáhy, jako je cimetidin (Tagamet) a ranitidin (Zantac).
 • Astma léky omalizumab (Xolair). Tento lék může narušit výsledky testů na šest měsíců nebo déle, i po ukončení jeho použití (většina léky ovlivnit výsledky několik dní až týdnů).

Viz také

Co můžete očekávat

Kožní testy se obvykle provádí v ordinaci lékaře. Sestra obvykle spravuje test a lékař interpretuje výsledky. Obvykle se tento test trvá asi 20-40 minut. Některé testy odhalit okamžité alergické reakce, které rozvíjejí během několika minut po kontaktu s alergenem. Další testy se zachytil zpožděný alergické reakce, které se vyvíjí po dobu několika dní.

Kožní prick test
Kožní prick test, také volal defekt nebo stíracích testů, kontrol pro okamžité alergické reakce na tolik jako 40 různých látek najednou. Tento test se obvykle provádí k identifikaci alergie na pyl, plísně, zvířecí alergeny, roztoči a potravin. U dospělých se obvykle provádí zkouška na předloktí. Děti mohou být testovány na horní části zad.

Testy alergie kůže nejsou bolestivé. Tento typ testování používá jehly (lancety), které jen stěží proniknout na povrch pleti. Nebudete krvácet nebo se cítí víc než mírné, momentální nepohodlí.

Vezměte si léky, které by mohly zasahovat do výsledků. Mají rozsáhlé kožní reakce.
Vezměte si léky, které by mohly zasahovat do výsledků. Mají rozsáhlé kožní reakce.

Po vyčištění testovací stránky s alkoholem, sestra kreslí malé stopy na pokožce a použije kapku alergenu extraktu u každé značky. On nebo ona pak použije lancety k píchnutí extraktů do povrchu kůže. Nový lancet se použije pro každý alergen.

Chcete-li zjistit, zda vaše pokožka reaguje normálně, jsou další dvě látky do kůže poškrábaný povrch:

 • Histamin. Ve většině lidech, tato látka způsobuje kožní reakci. Pokud nereagují na histaminu, může alergie kožní test neodhalí alergie, i když máte jeden.
 • Glycerin nebo fyziologickým roztokem. Ve většině lidech, tyto látky nezpůsobí žádnou reakci. Pokud si reagovat na glycerin nebo fyziologickým roztokem, můžete mít citlivou pokožku. Výsledky testů je třeba interpretovat opatrně, aby se zabránilo nesprávné diagnózy alergie.

Asi 15 minut po píchnutí kůže, sestra dodržuje kůži příznaky alergických reakcí. Pokud jste alergičtí na jedné z testovaných látek, budete rozvíjet zvednutý, červená, svědivá boule (papuly), které mohou vypadat jako komáří kousnutí. Sestra se pak měří Bump jeho velikost.

Po sestra zaznamenává výsledky, on nebo ona bude očistěte kůži s alkoholem odstranit značky.

Skin injekční test
Možná budete muset test, který používá jehlu aplikovat malé množství alergenu extraktu jen do kůže na ruce (intradermální test). V místě vpichu se vyšetří po asi 15 minut na známky alergické reakce. Lékař Vám může doporučit tento test ke kontrole alergie na hmyzí jed nebo penicilin.

Kalmetizace
Tento test nepoužívá jehly. Místo toho, je alergen aplikován na opravy, který je pak umístěn na kůži. Tento typ testu může objevit zpožděné alergické reakce. To je obecně udělat, aby zjistili, zda je určitá látka způsobuje alergickou kožní podráždění (kontaktní dermatitidu). Během opravy zkoušce může vaše pokožka bude vystavena 20 až 30 výtažky látek, které mohou způsobit kontaktní dermatitidu. Ty mohou zahrnovat latex, léky, parfémy, konzervační látky, barviva na vlasy, kovy a pryskyřice.

Můžete nosit skvrny na ruce nebo záda po dobu 48 hodin. Během této doby byste se měli vyhnout koupání a činnosti, které způsobují těžké pocení. Náplasti jsou odstraněny, když se vrátíte k ordinaci lékaře. Podrážděná kůže v místě přilepení může znamenat alergii.

Viz také

Výsledky

Než odejdete ordinaci lékaře, budete znát výsledky testu prick nebo intradermální test. Patch test může trvat několik dní nebo více, aby přinesly výsledky.

Pozitivní kožní test znamená, že můžete být alergický na určitou látku. Větší pupeny obvykle ukazují větší míru citlivosti. Negativní kožní test znamená, že pravděpodobně nejste alergičtí na určitý alergen.

Mějte na paměti, kožní testy nejsou vždy přesné. Někdy naznačují, alergii, když tam není jeden (falešně pozitivní), nebo kožní testy nemusí vyvolat reakci, když jste vystaveni něčemu, co jste alergičtí (falešně negativní). Ty mohou reagovat rozdílně na stejná zkouška provádí při různých příležitostech. Nebo můžete reagovat pozitivně na látky během zkoušky, ale reagovat na to v každodenním životě.

Vaše alergie léčebný plán může zahrnovat léky, imunoterapie, změny na vaší práci nebo domácí prostředí nebo dietní změny. Zeptejte se svého lékaře, vysvětlit něco o vaší diagnóze nebo léčení, které nerozumíte. S výsledky testů, které identifikují své alergeny a léčebný plán, který vám pomůže získat kontrolu, budete moci ke snížení nebo odstranění alergie příznaky.

Viz také