Těhotenství týden po týdnu

Sex v těhotenství: co je v pořádku, co není

Má těhotenství špičatý Váš zájem o sex? nebo je sex to poslední, co máš na mysli? Ať tak či onak, tady je to, co potřebujete vědět o sexu během těhotenství.

Pokud chcete otěhotnět, budete mít sex. Žádné překvapení tam. Ale co o sexu i když jste těhotná? Odpovědi nejsou vždy tak zřejmé.

Zde je to, co potřebujete vědět o sexu během těhotenství.

Je v pořádku mít sex během těhotenství?

Tak dlouho, jak vaše těhotenství probíhá normálně, můžete mít sex tak často, jak budete chtít - ale nemusí být vždy chtít.

Na první, hormonální výkyvy, možná únava a nevolnost vysaje váš sexuální touhu. Jak těhotenství pokračuje, může přibývání na váze, bolesti zad a další symptomy dále tlumit vaše nadšení pro sex.

Vaše emoce může mít mýtné na sexuální apetit, taky.

Obavy o tom, jak těhotenství nebo na dítě změní váš vztah s vaším partnerem může tížit vaší mysli - a to i když jste dychtivě očekával přírůstek do vaší rodiny. Obavy o sexuální aktivity poškozují dítě nebo úzkost o porodu může spolupracovat až vysaje váš sexuální apetit. Změny ve vašem sebehodnocení může hrát roli také, zejména jako těhotenství pokračuje.

Může sex během těhotenství způsobit potrat?

Přestože mnohé páry se obávají, že sex během těhotenství může způsobit potrat, sex není obecně problém. Brzy potraty jsou obvykle spojené s chromozomálních abnormalit nebo jiné problémy ve vyvíjející se dítě - a to něčím, co děláte nebo neděláte.

Má sex během těhotenství poškodit dítě?

Váš vývoj dítěte je chráněn plodové vody ve dělohy, stejně jako silné svaly dělohy samotné. Sexuální aktivita nebude mít vliv na dítě.

Jaké jsou nejlepší sexuální pozice během těhotenství?

Tak dlouho, jak vám vyhovuje, většina sexuální pozice jsou v pořádku v průběhu těhotenství.

Jak těhotenství pokračuje, pokus zjistit, co funguje nejlépe. Spíše než ležet na zádech, například můžete chtít leží vedle svého partnera do stran nebo umístit se v horní části vašeho partnera nebo před svým partnerem.

Nechte své tvořivosti převzít, tak dlouho, jak si udržet vzájemnou radost a pohodlí v mysli.

Co orální a anální sex?

Orální sex je bezpečné během těhotenství. Pokud obdržíte orální sex, i když, ujistěte se, že váš partner nemá foukat vzduch do pochvy. Vzácně může výbuch vzduchu blokovat krevní cévy (vzduchová embolie) - což může být život ohrožující stav pro vás i dítě.

Obecně platí, že anální sex během těhotenství nedoporučuje. Anální sex může být nepříjemné, pokud máte s těhotenstvím hemoroidy. Více o může anální sex umožňují infekce způsobující bakterie šířit z konečníku do pochvy.

Viz také

Sex v těhotenství: co je v pořádku, co není

Jsou kondomy nutné?

Expozice sexuálně přenosných infekcí během těhotenství zvyšuje riziko infekcí, které mohou mít vliv na průběh těhotenství a zdraví vašeho dítěte.

Používat kondom, pokud:

  • Váš partner má sexuálně přenosnou infekcí
  • Nejsi ve vzájemně monogamní vztah
  • Můžete si vybrat, mít sex s novým partnerem v průběhu těhotenství

Může vyvolat orgasmus předčasný porod?

Orgasmus může vyvolat děložní kontrakce, ale tyto kontrakce jsou odlišné od kontrakcí se budete cítit při porodu. Orgasmus - s nebo bez styku - není pravděpodobné, že zvyšuje riziko předčasného porodu nebo předčasného porodu.

Podobně, sex je pravděpodobně nezpůsobí práci, i když vaše datum splatnosti přístupy.

Jsou chvíle, kdy by měl sex se vyhnout?

Ačkoli většina žen může bezpečně mít sex během těhotenství, někdy je lepší být opatrný.

Váš poskytovatel zdravotní péče může doporučit vyhnout sexu, pokud:

  • Máte v anamnéze předčasný porod nebo předčasného porodu
  • Máte nevysvětlitelným krvácením z pochvy
  • Ty úniku plodové vody
  • Váš čípek začne otevírat předčasně (cervikální neschopnost)
  • Vaše placenta zcela nebo částečně pokrývá krční otvor (placenta previa)

Co když nechci mít sex?

To je v pořádku. Je tu více sexuálního vztahu než styku.

Podělte se o své potřeby a zájmy se svým partnerem v otevřeném a milující způsobem. Je-li sex je obtížné, neatraktivní nebo off-limity, vyzkoušejte jiný typ kontaktu - například mazlení, líbání nebo masáž.

Poté, co se dítě narodí, jak brzy jsem mít sex?

Ať už porodit vaginálně nebo císařský řez, bude vaše tělo potřebuje čas na uzdravení. Mnoho poskytovatelů zdravotní péče doporučujeme čekají čtyři až šest týdnů před obnovením styk. To umožňuje čas děložního čípku uzavřít a všechny slzy nebo opraveného epiziotomie léčit.

Pokud jste příliš bolestivé nebo jsou vybité dokonce myslí na sex, zachovat intimitu jinými způsoby. Zůstaňte ve spojení během dne s krátkými telefonních hovorů, e-mailových zpráv nebo textových zpráv. Vyhrazujeme si několik tichých minut navzájem před dnem začíná nebo když jste slábne před spaním.

Až budete připraveni na sex, se to pomalu - a používat spolehlivou metodu antikoncepce, pokud chcete, aby se zabránilo dalším těhotenství.

Viz také