Těhotenství týden po týdnu

Zdravé těhotenství

Když zjistíte, že jste těhotná, můžete začít plánovat vaše těhotenství týden po týdnu. Každý den můžete mít další otázky týkající se zdravé těhotenství. Co byste měli jíst? Můžeš cvičit? Jaký typ prenatálních testů měli byste zvážit?

Pokud čekáte dvojčata nebo jiné násobky, můžete mít ještě další otázky týkající se vašeho těhotenství týden po týdnu. Jak velkou váhu byste měli získat? Jak můžete zabránit předčasný porod? Budete potřebovat klid na lůžku?

Ať už jsou vaše otázky, může pochopit vaše těhotenství týden po týdnu vám pomohou učinit správná rozhodnutí během těhotenství. Naučte výživa dělat a nedělat, a získat základy na další zdravé těhotenství otázek - od cvičení na bolesti zad a sex. Čím více budete vědět o svém těhotenství týden po týdnu, lépe připraveni budete čelit tomu, co leží před námi.

Viz také

První trimestr

Prvních pár měsíců těhotenství - v prvním trimestru - jsou označené rychlými změnami pro vás i vaše dítě.

Pro vás může být prvním trimestru fyzické změny patří prsů, únava a nevolnost. Vaše emoce se může pohybovat od vzrušení úzkosti. Pro své dítě, v prvním trimestru je čas rychlého růstu a vývoje. Vaše dítě je mozek, mícha a další orgány začnou tvořit, a srdce Vašeho dítěte začne bít. Vaše dítě prsty na rukou a nohou dokonce začínají rýsovat.

Těhotenství týden po týdnu. Zdravé těhotenství.
Těhotenství týden po týdnu. Zdravé těhotenství.

Pokud jste v prvním trimestru těhotenství, domluvte si schůzku se svým poskytovatelem zdravotní péče začne prenatální péči. Dozvíte se, co očekávat v průběhu prvního trimestru a mimo ni. Co se naučíte vám může pomoci využít tu nejlepší péči o sebe a své dítě.

Viz také

Druhý trimestr

Během druhého trimestru těhotenství - od měsíce čtyři až šest - můžete cítit lépe, než jste na prvním místě. Nyní je čas, aby si vaše těhotenství!

Během druhého trimestru, může být vaše dítě začne zdát reálnější. Druhého trimestru příznaky a symptomy mohou zahrnovat větší prsa, rostoucí bříško a kožní změny. Pro své dítě, druhý trimestr často označuje schopnost kopat, dělat výrazy obličeje a slyšet. Do 20. týdne, budete mít do poloviny těhotenství.

Pravidelné návštěvy u svého poskytovatele zdravotní péče jsou nadále důležité v průběhu druhého trimestru. Informujte svého poskytovatele zdravotní péče, co máš na mysli, i když se zdá hloupé, nebo nedůležité.

Viz také

Třetí trimestr

V posledních několika měsících těhotenství - třetí trimestr - mohou být fyzicky i psychicky náročné. Třetí trimestr příznaky a symptomy mohou zahrnovat bolesti zad, oteklé kotníky a montážní úzkost.

Během třetího trimestru, bude vaše dítě pravděpodobně otevřete jeho oči a sbalit na libry. Tento rychlý růst může vést k výraznější pohyby plodu. Do konce týdne 37 se Vaše dítě za celé funkční období.

Během třetího trimestru, budete nadále scházet se svým poskytovatelem zdravotní péče pravidelně. On nebo ona může zkontrolovat dítěte postoj a posoudit děložního změny. Jak se vaše data splatnosti přístupy, i nadále klást otázky. Vědět, co očekávat v průběhu třetího trimestru vám pomůže připravit se na závěrečných fázích těhotenství.

Viz také

Těhotenství problémy

Během těhotenství vaše dítě zdraví je vaše nejvyšší prioritou. To je důvod, proč těhotenství problémy mohou být tak hrozné.

Pokud máte chronický stav - jako je diabetes, epilepsie nebo deprese - pochopit, jak se váš stav může ovlivnit těhotenství a jaké komplikace by vás mohly čelit. Možná budete muset pečlivě sledovat nebo změnu léčebného plánu pomoci předejít těhotenství problémy.

V ostatních případech, těhotenství problémy, jako je gestační diabetes komplikuje to, co se zdálo být zdravé těhotenství. A pro každého, můžete obavy z potratu nebo lůžku se trápí.

Ačkoli těhotenství problémy mohou tížit vaší mysli, pamatujte, že je to moc, můžete dělat na podporu zdravého těhotenství. Spolehněte se na svého poskytovatele zdravotní péče, které vám pomohou učinit nejlepší rozhodnutí pro vás a vaše dítě.

Viz také