Syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS)

Definice

Syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS) je nevysvětlitelná smrt, obvykle během spánku, zdánlivě zdravé dítě. Syndrom náhlého úmrtí kojence je někdy nazýván postýlka smrt.

Přesná příčina není známa, ale syndrom náhlého úmrtí kojence může být spojena s abnormalitami v části kojence mozku, která kontroluje dýchání a vzrušení z režimu spánku. I když všechny děti jsou zranitelné, byly některé spánkové prostředí bylo spojeno s vyšším rizikem.

Snad nejdůležitější způsob, jak snížit riziko syndromu náhlého úmrtí novorozenců je umístit své dítě na jeho nebo její záda spát na pevné matraci postýlky vztahuje prostěradlo. Nic jiného by mělo jít v postýlce s vaším dítětem - bez deku, polštář, nárazník chrániče nebo hračky.

Příčiny

Kombinace fyzikálních a spánek faktory životního prostředí může dítě náchylnější k SIDS. Tyto faktory se mohou lišit od dítěte na dítě.

Fyzikální faktory
Fyzikální faktory spojené s SIDS patří:

 • Mozkové abnormality. Některé děti se rodí s problémy, které je větší pravděpodobnost, že zemřou na SIDS. V mnoha z těchto dětí, část mozku, která kontroluje dýchání a vzrušení z režimu spánku nefunguje správně.
 • Nízká porodní hmotnost. Předčasný porod nebo být součástí vícečetného porodu zvyšuje pravděpodobnost, že dítě mozek není plně vyzrálé, aby on nebo ona má méně spolehlivou kontrolu nad těmito automatických procesů, jako je dýchání a srdeční činnosti.
 • Infekce horních dýchacích cest. Mnoho dětí, kteří zemřeli na SIDS nedávno prodělal chřipku, což může přispívat k dýchacím problémům.

Sleep faktory životního prostředí
Položky v dětském postýlky a jeho nebo její spánkové poloze lze kombinovat s dítětem fyzikálních problémů zvyšuje riziko SIDS. Příklady zahrnují:

 • Spaní na břiše nebo na boku. Miminka, která jsou umístěny na břiše nebo na bocích na spaní mohou mít větší potíže s dýcháním, než ty, které na svých zádech.
 • Spaní na měkkém povrchu. Ležící lícem dolů na měkký šidítko nebo vodní postel může zablokovat dýchací cesty kojence. Přehodil deku přes hlavy dítěte je také riskantní.
 • . Spaní s rodiči Zatímco riziko SIDS je snížena v případě, že dítě spí ve stejné místnosti jako rodiči, riziko se zvyšuje v případě, že dítě spí v jedné posteli - částečně proto, že jsou měkké povrchy zhoršit dýchání.

Viz také

Rizikové faktory

Ačkoli syndrom náhlého úmrtí kojence může udeřit každého dítěte, výzkumníci identifikovali několik faktorů, které mohou zvýšit riziko dítěte. Patří mezi ně:

 • Sex. Boy děti jsou častěji umírají na SIDS.
 • Věku. Děti jsou nejzranitelnější během druhého a třetího měsíce života.
 • Race. Z důvodů, které nejsou dobře pochopeny, černé, Evropská Ind nebo Eskymák děti jsou náchylnější k SIDS.
 • Rodinná anamnéza. Miminka, která jsem měl sourozence nebo bratrance umírají na SIDS jsou vystaveny vyššímu riziku SIDS sami.

Mateřské rizikové faktory
Riziko SIDS je také ovlivněn mateřskými faktorů spojených s těhotenstvím, včetně:

 • Matka ve věku 20
 • Kouření cigaret
 • Drog nebo alkoholu
 • Nedostatečná prenatální péče

Viz také

Zvládání a podporu

Syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Respirační infekce.
Syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Respirační infekce.

Když ztratíte své dítě SIDS, emocionální podporu druhých je obzvláště důležité. Možná zjistíte, že uklidňující mluvit s ostatními rodiči, jejichž životy byly dotkl SIDS. Pokud ano, Váš lékař může být schopen doporučit podpůrné skupiny ve vašem okolí, nebo můžete navštívit online SIDS místnosti. Rozhovor s důvěryhodného přítele, poradce nebo člen duchovenstva mohou být také užitečné.

Sdělit své pocity
Pokud můžete, mít otevřenou linii komunikace s přáteli a rodinou o tom, jak se cítíte. Lidé chtějí pomoci, ale nemusí vědět, jak se k vám. To dítě rodiče, zejména musí být co nejotevřenější navzájem. Ztráta dítěte může dát hroznou tlak na manželství. Poradenství může pomoci některé páry pochopit a vyjádřit své pocity.

Povolit dobu hojení
Konečně, dejte si čas na truchlení. Nebojte se, pokud zjistíte, že pláče nečekaně, když svátky a další slavnostní časy jsou obzvláště obtížné, pokud jste unavený a vyčerpaný hodně času. Toto je normální. Máte co do činění s zničující ztrátou. Hojení trvá.

Viz také

Prevence

Neexistuje žádný zaručený způsob, jak zabránit SIDS, ale tato opatření bude trvat ještě dlouhou cestu směrem k prevenci ho.

 • Kojit. Výzkum ukazuje, že jakákoli částka kojení snižuje riziko vzniku SIDS. Ochranný účinek je nejsilnější, pokud vaše dítě kojení krmiva výhradně pro prvních šest měsíců života.
 • Spát. Položte dítě spát spočívající na jeho nebo její záda, spíše než na břiše nebo na boku. To není nutné, pokud vaše dítě vzhůru, nebo moci převalit na obě strany bez vaší pomoci. Nepředpokládejte, že ostatní budou umístit své dítě spát ve správné poloze - na tom trvají. Doporučit zástupce, a pracovníků péče o děti neuchylovat se k žaludku pozici uklidnit rozrušený dítě.
 • Vyberte postelí opatrně. Použijte pevnou matraci a vyhněte se vaše dítě na silné polstrování, načechraný, jako je jehněčí kůže nebo tlustou dekou. Ty mohou interferovat s dýcháním Pokud vaše dítě tvář lisů proti nim. Ze stejného důvodu, nepoužívejte nárazník podložky nebo opustit polštáře, nadýchané hračky nebo plyšová zvířátka ve vašem kojenecké postýlky.
 • Nepřehřívejte dítě. Aby vaše dítě v teple, zkuste spánku pytel nebo jiný spánku oblečení, který nevyžaduje další kryty. Pokud používáte deku, aby bylo lehké. Zasuňte deku bezpečně na úpatí postýlce, jen s dost dlouhý, aby se vaše dítě pokrýt ramena. Pak umístěte vaše dítě v postýlce, v blízkosti nohy, na které se vztahuje volně s přikrývkou. Nezakrývejte vašeho dítěte hlavu.
 • Dítě by mělo spát sám. Dospělí lůžka nejsou bezpečné pro děti. Dítě se může stát v pasti a dusit mezi čelo postele rošty, prostor mezi matraci a rám postele, nebo prostor mezi matraci a zdi. Dítě může také dusit, pokud spí rodiče náhodou se převaluje a pokrývá dítěte nos a ústa.
 • Nabídka dudlík. Cucá dudlík na naptime a před spaním může snížit riziko SIDS. Jedna námitka - pokud jste kojíte, počkejte nabídnout dudlík, dokud vaše dítě je 1 měsíc a vy jste se usadil do pohodlného ošetřovatelské rutiny. Pokud vaše dítě nemá zájem na dudlík, zkuste to znovu později. Pokud dudlík vypadne z úst dítěte, zatímco on nebo ona spí, ne pop zpět dovnitř

Viz také