Srdeční arytmie

Definice

Poruch srdečního rytmu (srdeční arytmie) nastávají, když elektrické impulsy ve svém srdci, že koordinují své činnosti srdce nepracují správně, způsobuje vaše srdce bít příliš rychle, příliš pomalé nebo nepravidelně.

Srdeční arytmie (uh-Rith-me-UHS) se mohou cítit jako vlající nebo závodní srdce, a oni jsou často neškodné. Nicméně některé srdeční arytmie způsobit nepříjemná - někdy i život ohrožující - příznaky.

Srdeční arytmie léčba může často kontrolovat a eliminovat nepravidelného srdečního rytmu. Navíc, protože nepříjemné srdeční arytmie jsou často horší - nebo dokonce způsobena - v důsledku nedostatečného nebo poškozené srdce, můžete být schopni snížit riziko arytmií přijetím srdce zdravý životní styl.

Viz také

Příznaky

Arytmie nesmí způsobovat žádné příznaky. Ve skutečnosti, se Váš lékař může zjistit, že máte arytmii, než tak učiníte, během rutinní vyšetření. Viditelné příznaky nemusí nutně znamenat, že máte vážný problém, nicméně.

Viditelné arytmie symptomy mohou zahrnovat:

 • Chvění v hrudi
 • Bušení srdce (tachykardie)
 • Pomalý srdeční tep (bradykardie)
 • Bolest na hrudi
 • Dušnost
 • Točení
 • Závrať
 • Mdloba (synkopa) nebo v blízkosti mdloby

Kdy navštívit lékaře
Arytmie může způsobit, abyste se cítili předčasné srdeční tep, nebo můžete mít pocit, že vaše srdce je závodění, nebo bije příliš pomalu. K dalším příznakům může souviset s nižší krevní výstupu z vašeho srdce. Mezi ně patří dušnost nebo sípání, slabost, závratě, točení hlavy, mdloby nebo téměř mdloby a bolesti na prsou nebo nepohodlí. Vyhledejte neodkladnou lékařskou pomoc, pokud se náhle nebo se často vyskytne některý z těchto příznaků a symptomů v době, kdy byste to vůbec nečekali cítit je.

Komorová fibrilace (VF) je jedním typem arytmie, které mohou být smrtelné. To nastane, když srdce bije s rychlými, bludných elektrických impulsů. To způsobí, že čerpací komory v tvém srdci (komory) chvět zbytečně místo pumpuje krev. Bez účinné srdeční tep, krevní tlak klesne, přerušil krevní zásobení vašich životně důležitých orgánů. Osoba s fibrilací komor se zhroutí během několika sekund a brzy nebude dýchání nebo mají puls. Pokud k tomu dojde, postupujte takto:

 • Volejte 911 nebo číslo tísňového volání ve vaší oblasti.
 • Pokud není nikdo poblíž vyškoleni v kardiopulmonální resuscitace (CPR), poskytují hands-jen CPR. To znamená, že nepřetržité stlačování hrudníku asi 100 za minutu, až dorazí záchranáři. Chcete-li komprese hrudníku, tvrdě a rychle do středu hrudníku. Nemusíte dělat záchranné dýchání.
 • Pokud vy nebo někdo v okolí ví, KPR, začít poskytovat, pokud je to potřeba. CPR může přispět k udržení průtoku krve do orgánů, dokud elektrickým proudem (defibrilace) může být poskytnuta.
 • Zjistěte si, zda automatizovaný externí defibrilátor (AED) je k dispozici v blízkosti. Tyto přenosné defibrilátory, které mohou dodávat elektrický šok, který může restartovat tlukot srdce, je k dispozici ve stále větším počtu míst, jako například v letadlech, policejní auta a nákupních center. Mohou být dokonce zakoupit pro Váš domov. Žádné školení je nutné. AED vám řekne, co má dělat. Jsou naprogramovány, aby šok, pouze pokud je to vhodné.

Viz také

Příčiny

Mnoho věcí může způsobit, nebo způsobit, arytmie, včetně:

 • Srdeční infarkt, který je právě teď dochází
 • Zjizvení srdeční tkáně z předchozího infarktu
 • Změny do svého srdce struktury, například z kardiomyopatií
 • Blokované tepny ve svém srdci (ischemická choroba srdeční)
 • Vysoký krevní tlak
 • Cukrovka
 • Zvýšenou činností štítné žlázy (hypertyreóza)
 • Kouření
 • Nadměrné pití alkoholu nebo kofeinu
 • Zneužívání drog
 • Stres
 • Léky
 • Doplňky stravy a bylinné kúry
 • Úraz elektrickým proudem
 • Znečištění ovzduší

Co je normální srdeční tep?
Když vaše srdce bije, elektrické impulsy, které způsobují to, aby smlouvu sledovat přesný cestu přes srdce. Jakékoliv přerušení v těchto impulsů může způsobit arytmii.

Vaše srdce je rozdělena do čtyř komor. Komory na každou polovinu svého srdce tvoří dvě sousední čerpadla, s horní komorou (atrium) a dolní komory (komora).

Během srdce, smlouva síní a obsazení uvolněných komory krví. Tento pokles začíná, když sinusového uzlu - malá skupina buněk v pravé síni - vysílá elektrický impuls způsobující pravé straně a levé Atria do uzavření smlouvy.

Impulsem pak cestuje do středu vašeho srdce, do atrioventrikulárního uzlu, který leží na cestě mezi vaším síní a komor vaše. Odtud impulsní výstupy AV uzel a cestuje přes vaše komor.

Ve zdravém srdci, tento proces obvykle hladce, což má za následek normální klidové srdeční frekvence 60 až 100 tepů za minutu. Podmíněné sportovci v klidu obvykle mají srdeční frekvenci nižší než 60 tepů za minutu, protože jejich srdce jsou tak účinné.

Typy arytmií
Lékaři klasifikaci arytmií nejen pokud pocházejí (předsíně nebo komory), ale také podle rychlosti srdeční frekvence, které způsobují:

 • . Tachykardie (Tak-ih-Kahr-dee-uh) Jedná se o rychlý srdeční tep - klidová tepová frekvence vyšší než 100 tepů za minutu.
 • . Bradykardie (brad-e-Kahr-dee-uh) Jedná se o pomalý srdeční tep - klidová tepová frekvence nižší než 60 tepů za minutu.

Ne všechny tachykardie nebo bradycardias znamenat, že máte onemocnění srdce. Například, v průběhu cvičení je normální vývoj tachykardii jako srdce zrychlí aby vaše tkáně s více okysličené krve.

Tachykardie v síních
Tachykardie pocházející z atria patří:

 • Fibrilace síní. Tento rychlý a chaotický tlukot síní komor je obyčejný arytmie. Je to často postihuje starší lidi. Vaše riziko vzniku fibrilace síní se zvyšuje s věkem, většinou v důsledku opotřebení na srdce, zvláště pokud jste měli vysoký krevní tlak nebo jiné srdeční problémy. Při fibrilaci síní, elektrický signál, který způsobí, že vaše srdce bít se nekoordinované. Atria porazil tak rychle - tak rychle, jak 300 nebo více bije za minutu - že místo výroby jednoho stahu, ale toulec (rozstřepen). Fibrilace síní může být nebezpečné, protože v průběhu času může dojít k více-závažných stavů, jako jsou cévní mozkové příhody.
 • Flutter síní. Fibrilace síní je podobný fibrilace síní. Obojí může nastat, přichází a odchází střídavým způsobem. Na srdeční tep v flutter síní jsou organizovaní a více-rytmické elektrické impulzy než v fibrilace síní.
 • Supraventrikulární tachykardie (SVT). SVT je široký pojem, který zahrnuje mnoho forem arytmie pocházející nad komor (supraventrikulární). SVT obvykle způsobí výbuch rychlý srdeční tep, který začíná a končí náhle a může trvat od sekund až hodin. Tyto výbuchy často začínají, když elektrický impuls ze srdce začne kroužit opakovaně přes další cestou. Ačkoli SVT obecně není život ohrožující v jinak normálním srdci, mohou být příznaky od závodní srdce cítí docela nepříjemné.
 • Wolff-Parkinson-bílý syndrom. Jednou z příčin SVT je známý jako Wolff-Parkinson-White syndrom. Lidé s tímto onemocněním mají navíc elektrické dráhy mezi síněmi a komorami. Tato cesta může dovolit elektrické signály projít mezi předsíní a komor bez průchodu atrioventrikulárního uzlu, což vede ke zkratu a rychlé tlukoucím srdcem.

Tachykardie v komorách
Tachykardie vyskytující se v komorách, patří:

 • Komorové tachykardie (VT). Tento rychlý, pravidelný tlukot srdce je způsobeno abnormální elektrické impulsy, které začínají v komorách. Často jsou kvůli problému s elektrickým impulsem cestuje po jizva z předchozího infarktu. VT může způsobit komory sjednat více než 200 úderů za minutu.

  Většina epizod VT vyskytují u lidí s nějakou formou srdce související problémy, jako jsou jizvy nebo poškození uvnitř komory svalu na ischemickou chorobu srdeční nebo srdeční infarkt. Někdy VT může trvat 30 sekund nebo méně (unsustained), a to nemusí mít žádné příznaky, i když to způsobuje neefektivní srdeční tep. Přesto může unsustained VT vystavujete se riziku, více závažných komorových arytmií, jako déle trvající (trvalé) VT. Epizoda trvalé VT je lékařská pohotovost. Bez rychlé léčby, trvalé komorové tachykardie se často zhoršuje do fibrilace komor.

 • Komorová fibrilace. Ve fibrilace komor, rychlé, chaotické elektrické impulsy způsobí, že vaše komory chvět zbytečně místo pumpuje krev. Bez účinné srdeční tep, krevní tlak klesne, přerušil dodávku krve do vašich životně důležitých orgánů - včetně mozku. Většina lidí ztratí vědomí během několika vteřin a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc, včetně komprese hrudníku, defibrilace a kardiopulmonální resuscitace (CPR). Vaše šance na přežití jsou lepší, kdyby komprese hrudníku jsou dodávány dokud vaše srdce může být šokován zpět do normálního rytmu s přístrojem zvaným defibrilátor. Bez CPR nebo defibrilace, nastává smrt během několika minut. Většina případů fibrilace komor jsou spojeny s nějakou formou onemocnění srdce. Fibrilace komor je často vyvolána infarkt.
 • Syndrom dlouhého QT. Syndrom dlouhého QT (LQTS) je srdeční onemocnění, které s sebou nese zvýšené riziko rychlé, chaotických okamžiků. Při rychlém tlukot srdce, způsobené změnami v elektrickém systému srdce, může vést k mdlobám, což může být život ohrožující. V některých případech může vaše srdce rytmus tak nevyzpytatelné, že to může způsobit náhlou smrt.

  Můžete se narodí s genetickou mutací, při kterém je riziko syndromem dlouhého QT intervalu. Kromě toho více než 50 léků, mnoho z nich běžné, může vyvolat syndrom dlouhého QT. Některá onemocnění, jako např. vrozenými srdečními vadami, může také způsobit prodloužení QT intervalu.

Bradykardie - pomalý srdeční tep
I když srdeční frekvence nižší než 60 tepů za minutu v klidu, když je považován za bradykardie, nízké klidové srdeční frekvence není vždy signalizovat problém. Pokud jste fyzicky zdatní, můžete mít efektivní srdce schopné čerpat dostatečný přísun krve s méně než 60 tepů za minutu v klidu. Nicméně, pokud máte pomalý srdeční tep, a vaše srdce není čerpání dostatečné množství krve, může mít jednu z několika bradycardias, včetně:

 • Sick sinus. Pokud sinusového uzlu, který je zodpovědný za nastavení tempo vašeho srdce, není posílání impulsů správně, může vaše tepová frekvence příliš pomalá, nebo to může zrychlit a zpomalit přerušovaně. Sick sinus může být také způsobena tím, jizvy u sinusového uzlu, který je zpomalení, přerušení nebo zablokování cesty impulsů.
 • Vedení blok. Blok vašeho srdce elektrických drah může dojít nebo v jeho blízkosti atrioventrikulárního uzlu, který leží na cestě mezi vaším síní a komor vaše. Blok může dojít také po jiných cestách do každé komory. V závislosti na umístění a typu bloku, mohou být impulsy mezi horní a dolní polovinou srdce být zpomalena nebo zablokování. Pokud je signál zcela blokován, mohou některé buňky v atrioventrikulárního uzlu nebo komor, aby se stabilní, i když obvykle pomalejší srdeční tep. Některé bloky mohou způsobit žádné příznaky, a jiní mohou způsobit přeskočeny beaty, nebo bradykardii.
Srdeční arytmie. Tachykardie (Tak-ih-Kahr-dee-uh).
Srdeční arytmie. Tachykardie (Tak-ih-Kahr-dee-uh).

Předčasné srdeční tep
Ačkoli to často se cítí jako vynechaný srdeční tep, předčasné srdeční tep je vlastně navíc porazit. I když můžete mít pocit, občas předčasný stah, málokdy znamená, že máte vážnější problém. Přesto může vyvolat předčasný stah déle trvající arytmie - zejména u lidí s onemocněním srdce. Předčasně tlukot srdce jsou obvykle způsobeny tím, stimulanty, jako jsou kofein z kávy, čaje a nealkoholických nápojů; over-the-counter nachlazení s obsahem pseudoefedrinu, a některé antiastmatika.

Viz také

Rizikové faktory

Některé faktory mohou zvýšit riziko vzniku arytmie. Mezi ně patří:

 • Ischemická choroba srdeční, jiné srdeční problémy a předchozí operaci srdce. Zúžené srdeční tepny, infarkt myokardu, abnormální ventily, předchozí operaci srdce, kardiomyopatie a další poškození srdce jsou rizikové faktory pro téměř jakýkoliv druh arytmie.
 • Vysoký krevní tlak. Tím se zvyšuje riziko vzniku ischemické choroby srdeční. To může také způsobit, že stěny levé komory, aby se tuhý a silný, který může změnit způsob, jakým elektrické impulsy cestovat přes srdce.
 • Vrozená srdeční vada. Rodí se srdcem abnormality mohou mít vliv na vaše srdce rytmus.
 • Problémy se štítnou žlázou. Vaše zrychluje metabolismus, když vaše štítná žláza uvolňuje příliš mnoho hormonů štítné žlázy. To může způsobit rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, a mohou být spojeny s fibrilací síní. Váš metabolismus se zpomalí, když vaše štítná žláza neuvolní dostatek hormonu štítné žlázy, což může způsobit bradykardii.
 • Léky a doplňky. Over-the-counter léky proti kašli a nachlazení s obsahem pseudoefedrinu a některých léků na předpis může přispět k rozvoji arytmií.
 • Diabetes. Vaše riziko vzniku ischemické choroby srdeční a vysoký krevní tlak se výrazně zvyšuje s nekontrolovaným diabetem.
 • Obstrukční spánková apnoe. Tato porucha, ve kterém se vaše dýchání během spánku přeruší, může zvýšit riziko bradykardie, fibrilace síní a jiných arytmií.
 • Nerovnováha elektrolytů. Látek v krvi tzv. elektrolyty - například draslíku, sodíku, vápníku a hořčíku - Nápověda spouštěcí a provádět elektrické impulsy ve vašem srdci. Hladiny elektrolytu, které jsou příliš vysoko nebo příliš nízko může ovlivnit vaše srdce v elektrické impulsy a přispět k rozvoji arytmií.
 • Nadměrné pití alkoholu. Pití příliš mnoho alkoholu může mít vliv na elektrické impulsy do svého srdce nebo zvýšit riziko vzniku fibrilace síní. Ve skutečnosti je vývoj fibrilace síní po epizodě těžkého pití někdy volal "svátek srdce syndrom." Chronické zneužívání alkoholu může způsobit srdce bít méně efektivní a může vést k kardiomyopatie.
 • Kofein a nikotin použití. Kofein, nikotin a další stimulanty mohou způsobit vaše srdce bít rychleji a může přispět k rozvoji závažných více-arytmií. Ilegální drogy, jako jsou amfetaminy a kokain, mohou hluboce ovlivnit srdce a vést k mnoha typů arytmií nebo náhlé úmrtí v důsledku fibrilace komor.

Viz také

Komplikace

Některé arytmie může zvýšit riziko vzniku onemocnění, jako jsou:

 • Zdvih. Když vaše srdce se chvěje, je schopen pumpovat krev efektivně, což může způsobit krev do bazénu. To může způsobit krevních sraženin. Pokud se sraženina volný, může cestovat, a zabránit tak odlivu tepnu a způsobit mozkovou příhodu. Mohlo by dojít k poškození části mozku nebo vést ke smrti. Pro lidi, kteří mají fibrilaci síní, může léky warfarin (Coumadin), nebo dabigatran (Pradaxa), nebo rivaroxabanu (Xarelto) napomohl prevenci vzniku krevních sraženin, které mohou způsobit mozkovou mrtvici.
 • Srdeční selhání. To může způsobit, pokud vaše srdce pumpuje neefektivně delší dobu kvůli bradykardie nebo tachykardie, jako je fibrilace síní. Někdy se řídí rychlost arytmie, která je příčinou srdečního selhání může zlepšit funkci vašeho srdce.

Viz také

Příprava na vaše jmenování

Pokud si myslíte, že může mít srdeční arytmii, domluvte si schůzku s vaším lékařem. Pokud srdeční arytmie brzy zjistil, Vaše léčba může být jednodušší a efektivnější. Nakonec, nicméně, může být odkazoval se na srdeční specialista (kardiolog).

Pokud vaše srdce arytmie přetrvává déle než několik minut, nebo je doprovázena mdloby, dušnost nebo bolest na hrudi, volejte 911 nebo místního čísla tísňového volání, nebo někdo jet na nejbližší pohotovost.

Vzhledem k tomu, schůzky mohou být krátké, a protože tam je často hodně země ke krytí, je to dobrý nápad, být připraven na vaše jmenování. Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku, a co může očekávat od svého lékaře.

Co můžete udělat

 • Být si vědom žádných pre-jmenování omezení. V době, kdy uděláte jmenování, nezapomeňte se zeptat, jestli existuje něco, co musíte udělat v předstihu, například omezit svůj jídelníček. Možná budete muset udělat to, pokud váš lékař objednávky nějaké krevní testy.
 • Zapište si jakýchkoli příznaků, kterou zakoušíte, včetně těch, které se může zdát nesouvisí srdeční arytmie.
 • Zapište si klíčové osobní údaje, včetně rodinné anamnézy onemocnění srdce, mrtvice, vysoký krevní tlak nebo cukrovka a větších stresů nebo nedávné životních změn.
 • Udělejte si seznam všech léků, vitamínů a doplňků, které užíváte.
 • Take člena rodiny nebo přítele spolu, pokud je to možné. Někdy to může být obtížné zapamatovat si všechny informace na vás během jmenování. Někdo, kdo vás doprovází může pamatovat něco, co jste vynechal nebo zapomněl.
 • Zapište si otázky, zeptejte se svého lékaře.

Váš čas se svým lékařem, je omezena, proto připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas spolu. Seznam vaše dotazy od nejdůležitějších po nejméně důležité v případě vyprší čas. Pro srdeční arytmie, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:

 • Co je nejpravděpodobnější příčinou mé příznaky?
 • Existují i ​​jiné možné příčiny pro mé příznaky?
 • Jaké druhy testů budu potřebovat? Musím něco udělat přípravy na tyto testy?
 • Jaký je nejlepší léčba?
 • Existují nějaké potraviny nebo nápoje, které doporučujete mohu vyhnout? Je něco, co naznačují, že jsem se přidat do mého jídelníčku?
 • Co je to přiměřená úroveň fyzické aktivity?
 • Jak často bych měl být vyšetřeni na onemocnění srdce nebo jiné komplikace arytmie?
 • Mám i jiné zdravotní podmínky. Jak mohu nejlépe spravovat tyto podmínky dohromady?
 • Existuje obecný alternativa k léku jste předepisující?
 • Existují nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou domů? Jaké webové stránky se vám doporučujeme navštívit?

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař pravděpodobně se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete trávit více času na. Váš lékař může požádat:

 • Kdy jste se poprvé začíná zažívá příznaky?
 • Už se vaše příznaky byly kontinuální, nebo oni přicházejí a odcházejí?
 • Jak závažné jsou příznaky?
 • Má něco Zdá se, že zlepší vaše příznaky?
 • Co, pokud vůbec něco, zdá se zhoršovat příznaky?

Viz také

Testy a diagnostika

Chcete-li diagnostikovat srdeční arytmie, může lékař požádat o - nebo testování - podmínky, které mohou vyvolat vaše arytmie, jako jsou srdeční onemocnění nebo problém s vaší štítné žlázy. Lékař může také provádět monitorování srdeční testy specifické pro arytmií. Ty mohou zahrnovat:

 • Elektrokardiogram (EKG). Během EKG, jsou senzory (elektrody), které jsou schopny detekovat elektrickou aktivitu Vašeho srdce připojené k hrudníku a někdy i vašich končetin. ECG měří načasování a trvání každého elektrického fázi svého srdce.
 • Holter monitoru. Tento přenosný EKG přístroj lze nosit na jeden den nebo více pro záznam vašeho srdce aktivitu, zatímco vy jdete o své rutiny.
 • Monitor událostí. Sporadických arytmií, budete mít tento přenosný EKG přístroj doma, pokud jej připojíte ke svému tělu a stisknutí tlačítka, když máte příznaky. To vám Váš lékař kontrolovat srdeční rytmus v době příznaků.
 • Echokardiografické vyšetření. V tomto testu neinvazivní, ruční zařízení (snímač) umístěny na hrudníku využívá zvukových vln produkovat snímky svého srdce velikosti, struktury a pohybu.

Pokud váš lékař nenajde arytmie během těchto zkoušek, on nebo ona může pokusit spouštět vaše arytmie s dalšími testy, které mohou zahrnovat:

 • Zátěžový test. Některé arytmie jsou vyvolány nebo zhoršil výkon. Během zátěžového testu, budete požádáni o cvičení na běžeckém pásu nebo rotopedu, zatímco vaše srdeční činnost je sledována. Máte-li potíže cvičení, může lékař použít lék ke stimulaci srdce takovým způsobem, který je podobný výkon.
 • Plachta tabulky test. Váš lékař může doporučit tento test, pokud jste měli mdloby. Vaše tepová frekvence a krevní tlak jsou sledovány jak si ležet na stole. V tabulce je pak naklonil, jako byste byli ve stoje. Váš lékař konstatuje, jak se vaše srdce a nervový systém, který řídí to reagovat na změny v úhlu.
 • Elektrofyziologické testování a mapování. V tomto testu, tenké, ohebné trubice (katetry) zakončené elektrody jsou protaženy přes krevních cév na různých místech ve vašem srdci. Poté, co v místě, elektrody zmapovat šíření elektrických impulsů prostřednictvím svého srdce. Kromě toho mohou od svého kardiologa použít elektrody pro stimulaci své srdce bít za ceny, které mohou vyvolat - nebo zastavení - arytmii. To umožňuje lékař vidět umístění arytmie a co může být příčinou to.

Viz také

Ošetření a léky

Máte-li arytmie, může být léčba nebo nemusí být nutné. Obvykle je to požadováno pouze v případě, že arytmie způsobuje významné příznaky nebo jestliže je to, že vás v nebezpečí vážnější komplikace arytmie nebo arytmie.

Léčba srdečního rytmu pomalé
Pokud pomalé srdeční tep (bradycardias) nemají příčinu, které mohou být opraveny - například nízké hladiny hormonů štítné žlázy nebo léků vedlejší efekt &dmash; lékaři často s nimi zacházet s kardiostimulátorem, protože tam nejsou žádné léky, které lze spolehlivě Zrychlete svůj srdce. Kardiostimulátor je malé zařízení, které se obvykle implantováno v blízkosti vašeho klíční kosti. Jeden nebo více elektrod zakončené dráty běží od kardiostimulátoru prostřednictvím krevních cév svému vnitřnímu srdci. Pokud je vaše tepová frekvence je příliš nízká, nebo pokud se zastaví, kardiostimulátor vysílá elektrické impulsy, které stimulují vaše srdce bít stabilním, správnou rychlostí.

Léčba srdečního rytmu rychle
Pro rychlé srdeční tep (tachykardie), může léčba zahrnovat jeden nebo více z následujících:

 • Vagové manévry. Můžete být schopni zastavit arytmii, která začíná nad spodní polovinu svého srdce (supraventrikulární tachykardie či SVT) pomocí zvláštní manévry, které zahrnují zadržet dech a napínal, jednodenní péče na obličej v ledové vodě, nebo kašel. Tyto manévry vliv na nervový systém, který řídí vaše srdce (vagus nervy), což často vede svou tepovou frekvenci zpomalovat.
 • Léky. Mnoho typů tachykardií dobře reagují na antiarytmických léků. I když nevyléčí problém, mohou snížit epizody tachykardie nebo zpomalit srdce, když epizoda. Některé léky mohou zpomalit své srdce natolik, že budete potřebovat kardiostimulátor. Je velmi důležité, aby se všechny antiarytmika léky přesně podle pokynů svého lékaře, aby se minimalizovaly komplikace.

  Máte-li fibrilace síní, bude Váš lékař pravděpodobně předepíše léky na ředění krve - jako je warfarin (Coumadin), nebo dabigatran (Pradaxa), nebo rivaroxabanu (Xarelto) -, které pomohou udržet nebezpečných sraženin. Tyto léky mohou způsobit nadměrné krvácení. Dabigatran se nedoporučuje pro léčbu fibrilace síní na každého, kdo má mechanické srdeční chlopně.

 • Kardioverzi. Pokud máte tachykardii, která začíná v horní polovině svého srdce (atria), včetně fibrilace síní, může Váš lékař použít kardioverzi, který je elektrickým proudem použít k obnovení své srdce jeho pravidelný rytmus. Obvykle toto je prováděno externě v kontrolovaném prostředí, a vy jste daný léky vás uklidní v průběhu řízení, takže není zapojen bolest. Nouzové kardioverze (defibrilace) se také používá pro komorové tachykardie a fibrilace.
 • Ablace terapie. V tomto postupu je jeden nebo více katetry provlečen krevních cév svému vnitřnímu srdci. Jsou umístěny v oblastech svém srdci, že Váš lékař domnívá, že jsou zdroje vaší arytmie. Elektrody na katetrizačních tipů jsou vytápěny radiofrekvenční energie. Další metoda zahrnuje chlazení špičky katetru, který zmrazí problém tkáně. Obě metody ničí (ablates) malou skvrnu srdeční tkáně a vytváří elektrický blok podél cesty, která je příčinou vašich arytmii. Obvykle se zastaví na arytmii.

Implantabilní zdravotnické prostředky
Léčba srdečních arytmií také může zahrnovat použití Implantovatelné zařízení:

 • Kardiostimulátor. Kardiostimulátor je implantabilní přístroj, který pomáhá regulovat pomalý srdeční tep (bradykardie). Malé zařízení je umístěno pod kůži v blízkosti klíční kosti v menší chirurgický zákrok. Izolované dráty vyčnívá z přístroje do srdce, kde je trvale ukotven.

  Pokud kardiostimulátor detekuje srdeční frekvence, který je příliš pomalý nebo žádný tep vůbec, vysílá elektrické impulsy, které stimulují vaše srdce, aby urychlily, nebo začít znovu bít. Většina kardiostimulátorů mít snímací zařízení, které změní je pryč, když vaše srdce je nad určitou úroveň. To se znovu zapne, když vaše srdce je příliš pomalá.

 • Kardioverter-defibrilátor (ICD). Lékař Vám může doporučit toto zařízení, pokud jste na vysoké riziko vzniku nebezpečně rychlý nebo nepravidelný srdeční tep v dolní polovinu svého srdce (tachykardie nebo fibrilace srdeční komory).
 • ICD je napájen z baterie jednotka, která je implantována u levé klíční kosti. Jeden nebo více elektrod hrotem dráty z ICD projít žilami do srdce. ICD nepřetržitě monitoruje srdeční rytmus. Pokud zjistí rytmus, který je příliš pomalý, to stimuluje srdce jako kardiostimulátor by. Pokud zjistí VT nebo VF, odesílá nízkou nebo vysokou energii otřesů obnovit srdce do normálního rytmu.

Příprava na vaše jmenování. Bradykardie (brad-e-Kahr-dee-uh).
Příprava na vaše jmenování. Bradykardie (brad-e-Kahr-dee-uh).

Chirurgická léčba
V některých případech, může být chirurgický zákrok doporučená léčba srdečních arytmií:

 • Maze postup. To zahrnuje také řadu chirurgických řezů v horní polovině svého srdce (atria). Tyto léčit do pečlivě umístěných jizev v síních, které tvoří překážky, které nutí elektrických impulsů v srdci cestovat správně dojít k poruchám srdečního porazit efektivně. Tento postup je účinný, ale proto, že je nutná operace, je to obvykle vyhrazena pro lidi, kteří nereagují na jinou léčbu nebo pro ty, kteří mají srdeční operaci z jiných důvodů. Chirurg může použít nástroj pro použití extrémnímu chladu na tkáně (cryoprobe) nebo ruční radiofrekvenční sondy, spíše než skalpel, vytvořit jizvy.
 • Koronární bypass. Pokud máte závažné onemocnění koronárních tepen kromě časté komorové tachykardie, může lékař doporučit koronární bypass. To může zlepšit krevní zásobení srdce a snížit četnost vašeho komorové tachykardie.

Viz také

Životní styl a domácí opravné prostředky

Mnoho arytmie může být obviňován na podkladový srdečním onemocněním, lékař Vám proto může naznačovat, že kromě jiných procedur, provést změny životního stylu, které udrží vaše srdce zdravý, jak je to možné. Tvorba zdravé změny životního stylu může také pomoci předejít srdečních arytmií v rozvoji na prvním místě.

Tyto změny životního stylu mohou zahrnovat:

 • Jíst srdce zdravé potraviny
 • Zvýšení vaší fyzickou aktivitu
 • Přestat kouřit
 • Řezání zpět na kofeinu a konzumace alkoholu
 • Nalezení způsobů, jak snížit množství stresu ve vašem životě
 • Vyhnout stimulační léky, jako léky nalezené v over-the-counter léčby nachlazení a překrvení nosní sliznice

Role omega-3 mastných kyselin, živin, většinou se vyskytují v rybách, v prevenci a léčbě arytmií zatím není jasné. Ale to vypadá, že tato látka může být užitečné při prevenci a léčbě některých poruch srdečního rytmu.

Viz také