Sexuální zdraví

Dámská sexuální zdraví: mluvit o svých sexuálních potřeb

Mluvit o svých sexuálních potřeb může přispět vy a váš partner blíž k sobě a podporu sexuálního naplnění. Zkuste tyto tipy pro komunikaci se svým partnerem.

Dámské sexuální zdraví, jako pánské, je důležité, aby celkový emocionální a fyzické pohody. A dosažení zdravé a uspokojující sexuální život nestane kouzlem. Trvá sebereflexi a upřímné komunikaci. I když mluvíme o sexualitě může být obtížné, je to téma stojí za adresování. Postupujte podle tohoto návodu k diskusi o sexuálním zdraví žen problémy a prosazuje sexuální požitek.

Trochu o sexuálním zdraví žen

Mnoho lidí si myslí, že sex začíná s fyzickou touhou, což vede ke vzrušení a pak orgasmus. I když to může být pravda pro muže, výzkum naznačuje, že sexuální ženská reakce může být složitější. Pro mnoho žen, fyzická touha není vždy výchozím bodem. Žena může být motivováno mít sex cítit v blízkosti svého partnera nebo ukázat své pocity.

Co to znamená, být sexuálně splněny se mohou lišit pro muže a ženy, a dokonce i mezi ženami. Například, některé ženy říkají, že potěšení vzrušení je dostačující, zatímco jiní chtějí zažít orgasmus. Pokud máte obavy o váš sexuální život, nebo si jen chcete najít způsoby, jak zlepšit to, dobrý první krok mluví se svým partnerem.

Dámská sexuální zdraví: začít mluvit o svých potřebách

Můžete se cítit nepříjemně mluvit o své sexuální zážitky a touhy, ale to může váš partner nebude číst vaše myšlenky. Sdílení své myšlenky a očekávání o svých sexuálních zkušeností může přinést vám blíž a pomůže vám mít větší sexuální potěšení. Chcete-li začít:

 • Přiznejte si nepohodlí. Pokud máte pocit, úzkost, řekněte to. Otevírání o svých obavách vám může pomoci zahájit konverzaci.
 • Začněte mluvit. Jakmile začnete rozhovor, může být vaše sebevědomí a zvýšit úroveň pohodlí.
 • Nastavte časový limit. Vyhněte se přemáhat navzájem dlouhých hovorů. Jestliže se věnuje 15-minutové rozhovory k tématu, možná zjistíte, že je jednodušší zůstat ve vašich emocionálních komfortních zón.
 • Diskuse pravidelně. Vaše rozhovory o sexuální zážitky a touhy, bude mít snazší víc mluvit.
 • Použijte knihu nebo film. Pozvěte svého partnera četl knihu o sexuálním zdraví žen, nebo doporučit kapitol nebo částí, které se zaměřují na vaše otázky a obavy. Můžete také použít scény z filmu jako výchozí bod pro diskusi.

Viz také

Dámská sexuální zdraví: mluvit o svých sexuálních potřeb

Témata k řešení s partnerem

Když mluvíte se svým partnerem o svých sexuálních potřeb, zkuste být konkrétní. Zvažte řešení těchto témat:

 • Čas. Jste vyhradit dostatek času na intimnosti? Pokud ne, co můžete udělat, aby se něco změnit?
 • Romance. Je to chybí? Jak můžete znovu nastartovat to? Jak lze romantika půdu pro sexuální intimity?
 • Těší mě. Co vám individuální a vzájemné potěšení? Buďte otevření jednání svého partnera požadavky a vyjednávání rozdíly, pokud jeden z vás je nepříjemný druhého vyžádání.
 • Rutinní vs Rut. Má sex příliš rutinní a předvídatelné? Jaké změny můžete udělat? Například, prozkoumat různé časy na sex nebo vyzkoušet nové techniky. Zvažte více mazlení, smyslná masáž, masturbace, orální sex nebo použití vibrátoru - podle toho, co vás zajímá.
 • Emocionální intimita. Sex je více než pohlavní styk. Připomeňte sobě, že je to také příležitost pro citové pouto, které staví blízkost ve vztahu.
 • Fyzické a emocionální změny. Jsou fyzické změny, jako je například nemoc, přibývání na váze, změny po operaci nebo hormonálními změnami, které ovlivňují váš sexuální život? Také řešit emocionální faktory, které mohou být v konfliktu s vaší schopnosti, aby si sexuální aktivitu, jako je ve stresu nebo pocit deprese.
 • Víry. Diskutovat své přesvědčení a očekávání týkající se sexuality. Zvažte, zda mylné představy - jako myšlenka, že ženy méně sexuální stát po menopauze - mají dopad na váš sexuální život.

Jak zvládnout rozdílné sexuální potřeby

Sexuální potřeby se liší. Mnoho faktorů může ovlivnit váš sexuální apetit, od stresu, nemoci a stárnutí rodina, profesní a sociální závazky. Ať už je příčina jakákoli, lze rozdíly v sexuální touhy mezi partnery, někdy vést k pocitům izolace nebo zášť. Promluvte si se svým partnerem o:

 • Vaše intimita potřebuje. Pokud se vaše emocionální potřeby nejsou splněny, může být menší zájem o sex. Přemýšlejte o tom, co váš partner může udělat, aby posílily své emocionální intimita - a mluvit o tom otevřeně a upřímně.
 • Vaše rozdíly v sexuální touze. V každém dlouhodobém vztahu, mohou páry zažít různé úrovně sexuální touhy. Diskutovat své rozdíly a pokusit se prozkoumat možnosti, které uspokojí vás oba.

Když si promluvit se svým lékařem

Pokud vaše potíže přetrvávají, zvažte obrací na svého lékaře nebo sexuální terapeut pomoc. Pokud užíváte léky, a obavy o své úrovni touhy, prohlédněte si léky s lékařem. Pokud určitý lék ovlivňuje vaše pohodlí se sexem nebo touha po sexu, může Váš lékař bude schopen navrhnout alternativu. Stejně tak, pokud fyzický symptom - např. suchost poševní sliznice - je narušuje sexuální život, požádejte o možnostech léčby. Například, může mazivo nebo jiné léky pomoci s vaginální suchost spojené s hormonálními změnami nebo jinými faktory.

Stejně tak, pokud fyzický symptom - např. suchost poševní sliznice - je narušuje sexuální život, požádejte o možnostech léčby. Například, může mazivo nebo jiné léky pomoci s vaginální suchost spojené s hormonálními změnami nebo jinými faktory.

Viz také