Sexuální zdraví

Terapie testosteronem: klíč k mužské vitality?

Vzhledem k tomu, terapie testosteronem, které vám pomohou cítit se mladší a energičtější, jak jste věku? znát rizika, než uděláte vaše rozhodnutí.

Možnosti léčbou testosteronem jsou lákavé - zvýšit svalovou hmotu, zostřit vaše paměť a koncentraci, zvyšuje libido a zlepšit energetickou hladinu. Jak člověk stárne, může terapie testosteronem znít jako konečné anti-aging vzorce. Přesto zdravotní přínosy léčbou testosteronem pro věkem poklesu hladiny testosteronu nejsou tak jasné, jak by se mohlo zdát. Zjistěte si, co je známo - a není známo - asi léčbou testosteronem u normálního stárnutí.

Co je testosteron?

Testosteron je hormon, především ve varlatech. Testosteron pomáhá udržovat pánské:

 • Kostní hustota
 • Rozložení tuku
 • Svalové síly a hmoty
 • Produkce červených krvinek
 • Sex Drive
 • Sperm výroba

Hypogonadismus je onemocnění, při kterém tělo nedokáže produkovat normální množství testosteronu kvůli problémům s varlaty nebo hypofýzy, který řídí varlata. Substituční terapie může zlepšit příznaky nízké hladiny testosteronu se u těchto mužů. Lékař může předepsat testosteronu jako injekce, pelet, místa nebo gelů.

Co se stane s hladinou testosteronu s věkem?

Testosteron vrcholy během dospívání a časné dospělosti. Jak člověk stárne, vaše hladina testosteronu se postupně snižuje - typicky kolem 1 procenta ročně po 30 let. Je důležité určit, u starších mužů, pokud nízká hladina testosteronu je prostě kvůli poklesu normálního stárnutí nebo je-li v důsledku nějakého onemocnění (hypogonadismus).

Má přirozeně klesá hladina testosteronu způsobit příznaky stárnutí?

Ne nutně. Muži mohou zažít mnoho příznaky, zatímco oni stárnou, a některé z nich mohou nastat v důsledku nižších hladin testosteronu a mohou zahrnovat:

 • Změny v sexuální funkce To může zahrnovat snížení sexuální touhy, méně spontánní erekce -. Například během spánku - a neplodnost.
 • Změny ve spánku. Někdy nízkou hladinu testosteronu způsobuje nespavost nebo jiné poruchy spánku.
 • Fyzikální změny. Různé fyzikální změny jsou možné, včetně zvýšeného tělesného tuku, snížení svalové hmoty a síly a snížení hustoty kostí. Otok nebo nabídka prsa (gynekomastie) a vypadávání vlasů jsou možné. Můžete zaznamenat návaly horka a mají méně energie, než jste zvyklí.
 • Emoční změny. Nízkou hladinu testosteronu mohou přispět ke snížení motivace a sebevědomí. Můžete se cítit smutný nebo v depresi, nebo mají problémy se soustředit nebo si pamatovat věci.

Je důležité si uvědomit, že některé z těchto příznaků jsou normální součástí stárnutí. Jiní mohou být způsobena různými faktory, včetně podkladových účinky léků straně, problémy se štítnou žlázou, deprese a nadměrná konzumace alkoholu. Krevní test je jediný způsob, jak diagnostikovat nízkou hladinu testosteronu.

Viz také

Terapie testosteronem: klíč k mužské vitality?

Může terapie testosteronem podporovat mládí a vitality?

Testosteron terapie může pomoci zvrátit účinky hypogonadismu, ale je to jasné, zda terapie testosteronem by mít žádný přínos pro starší muže, kteří jsou jinak zdravé.

I když někteří lidé se domnívají, že užívání testosteronu léky jim může pomoci cítit se mladší a energičtější, jak stárnou, málo přísná studií zkoumalo terapie testosteronem u mužů, kteří mají zdravé hladiny testosteronu - a některé malé studie ukázaly, smíšené výsledky. Například v jedné studii zdravých mužů, kteří užívali léky testosteronu zvyšuje svalovou hmotu, ale neměl získat sílu.

Jaká jsou rizika spojená s léčbou testosteronem pro normální stárnutí?

Terapie testosteronem má různá rizika. Například, může terapie testosteronem:

 • Přispívat do spánkové apnoe - možné závažné poruchy spánku, ve kterém dýchání se zastaví a začne opakovaně
 • Protože vaše tělo, aby se příliš mnoho červené krvinky (polycythemia), které mohou zvýšit riziko srdečních onemocnění
 • Příčina akné nebo jiné kožní reakce
 • Stimulovat růst rakovinné prostaty (benigní hyperplazie prostaty), případně stimulovat růst stávajících rakoviny prostaty
 • Zvětšit prsa
 • Omezit produkci spermií nebo způsobit varle smrštění

Měli byste se poradit se svým lékařem o léčbou testosteronem?

Pokud by vás zajímalo, zda terapie testosteronem může být pro vás to pravé, promluvte si se svým lékařem o rizicích a přínosech. Zdravotní stav, který vede k neobvyklému poklesu testosteronu může být důvodem, aby se doplňující testosteronu. Nicméně, zpracování přirozeného stárnutí s léčbou testosteronem v současné době není vhodné.

Viz také