Sexuální zdraví

Senior pohlaví: tipy pro starší muže

Co můžete udělat pro udržení zdravé a příjemné sexuální život, jak stárnete.

Senior sex není totéž jako to bylo ve vašich 20s - ale to může ještě být uspokojující. Na rozdíl od běžné mýty o sexualitě a starší dospělé, sexuální zájem není jen pro mladé. Mnozí senioři i nadále využívat svou sexualitu do svých 80 let a dále. Zdravý sexuální život není jen naplnění, ale je to také dobré pro jiné aspekty svého života, včetně své fyzické zdraví a sebeúcty.

Senior sex: co se změní, jak lidé stárnou?

Jak muži věku, pokles hladiny testosteronu a změny v sexuální funkce jsou společné. Tyto fyziologické změny mohou zahrnovat:

  • Potřeba větší stimulace dosáhnout a udržet erekci a orgasmus
  • Kratší orgasmy
  • Méně důrazná a ejakulaci spermatu méně ejakulaci
  • Delší čas potřebný k dosažení dalšího erekce po ejakulaci

Můžete se cítit trochu strach o těchto změnách, ale pamatuju si, že nemusíte skončit požitek ze sexu. Adaptace na měnící se vaše tělo vám může pomoci udržet zdravé a uspokojující sexuální život. Například, budete možná muset upravit své sexuální rutinní obsahovat více stimulace, aby se stal vzrušený.

Senior sex a zdravotní problémy

Vaše zdraví, mohou mít velký vliv na váš sexuální život a sexuální výkonnost. Pokud vy nebo váš partner je ve špatném zdravotním stavu, nebo má chronické zdravotní stav, jako jsou srdeční choroby nebo artritidy, sexu a intimity stále náročnější. Některé operace a mnohé léky, například léky krevní tlak, antihistaminika, antidepresiva a acid-blokátorů, mohou mít vliv na sexuální funkce.

Ale nevzdávejte to. Vy a váš partner může experimentovat se způsoby, jak přizpůsobit vaše omezení. Například, pokud máte obavy o sexu po infarktu, promluvte si se svým lékařem o svých obavách. Pokud artritida bolest je problém, vyzkoušejte různé sexuální pozice, nebo zkuste použít teplo pro zmírnění bolesti kloubů před nebo po skončení pohlavního styku. Zůstaňte pozitivní a zaměřit se na způsoby, jak být sexuální a intimní, které pracují pro vás a vašeho partnera.

Viz také

Senior pohlaví: tipy pro starší muže

Senior sex a emocionální problémy

V každém věku může emocionální problémy vliv na sexualitu. Mnoho starších párů nahlásit větší spokojenost se svým sexuálním životem, protože mají méně rozptýlení, více času a soukromí, a bez obav těhotenství. Na druhé straně, někteří starší lidé cítí zdůraznil zdravotní problémy, finanční problémy a jiné změny životního stylu. Deprese může snížit touhu po a zájem o sex. Pokud máte pocit, že by mohl být v depresi, poraďte se se svým lékařem nebo poradcem.

Senior sex tipy

Sex nemusí být stejné pro vás nebo vašeho partnera, jak to bylo, když jste oba byli mladší. Ale sex a intimita může i nadále být obohacující součástí vašeho života. Zde je několik tipů pro udržení zdravé a příjemné sexuální život:

  • Promluvte si se svým partnerem. To může být obtížné mluvit o sexu, když jste vyrůstal vidět to jako tabu. Ale otevřeně mluvit se svým partnerem o vašich potřeb, přání a obav vám může pomoci užít sex a intimity více.
  • Navštivte svého lékaře. Váš lékař vám může pomoci spravovat chronických onemocnění a léky, které ovlivňují váš sexuální život. Pokud máte potíže s udržením erekce nebo dosažení orgasmu, zeptejte se svého lékaře o léky nebo jiné léčby pro tyto problémy.
  • Rozšiřte své definici sex. Styk je jen jeden způsob, jak mít sex plnění. Dojemné, líbání a jiné intimní sexuální kontakt může být stejně prospěšný pro vás i vašeho partnera. Uvědomte si, že jak stárneme, je to normální pro vás a vašeho partnera mít různé sexuální schopnosti a potřeby. Být otevřený k hledání nových způsobů, jak si sexuální kontakt a intimitu.
  • Přizpůsobte rutiny. Jednoduché změny může zlepšit váš sexuální život. Změna denní dobu, kdy budete mít sex do doby, kdy máte nejvíce energie. Zkuste ráno - když jste aktualizaci z dobrého spánku - spíše než na konci dlouhého dne. Protože to může trvat déle, než vy nebo váš partner stát se vzrušený, mít více času, aby připravila půdu pro romantiky. Vyzkoušejte nové sexuální polohy, nebo si prohlédnout další nové způsoby připojení romanticky a sexuálně.
  • Nevzdávejte se na romantiku Pokud jste ztratili svého partnera, může být obtížné si představit, začíná další vztah -. Ale socializace je dobře stojí za námahu mnoha jednotlivých seniorů. Nikdo vyroste potřebu emocionální blízkost a intimitu. Pokud začnete intimní vztah s novým partnerem, ujistěte se, že praxe bezpečný sex. Mnoho starších lidí si neuvědomuje, že jsou stále v nebezpečí pohlavně přenosných chorob, jako je AIDS.

A poslední radu pro udržení zdravého sexuálního života: Postarejte se o sebe. Jezte zdravě, zůstat aktivní, nepijte příliš mnoho alkoholu a nekouřit nebo užíváte nelegální drogy. A ujistěte se, navštivte svého lékaře pravidelně, zvláště pokud máte nějaké chronické zdravotní stav nebo se léky na předpis.

Viz také