Sexuální zdraví

Sexuální zdraví a stárnutí: udržet vášeň naživu

Sexuální pocity nezmizí, jak jste věku. Zde je návod, jak udržet plamene hoření.

Sexuální zdraví je důležité v každém věku. A touha po intimitě je nadčasová. I když sex nemusí být stejné, jako to bylo ve vašich 20s, to může ještě být plnění jako dřív. Objevte, které aspekty sexuálního zdraví se pravděpodobně změní, jak jste věku - a jak se vy a váš partner může přizpůsobit.

Komunikace je klíčem

Chcete-li zachovat uspokojivý sexuální život, promluvte si se svým partnerem. Vynětí půdy z produkce čas na smyslné a sexuální dohromady. Až budete trávit intimní čas se svým partnerem, sdílet své myšlenky o milování. Nápověda váš partner pochopit, co chcete od něj. Buďte upřímní o tom, co jste se setkali fyzicky i psychicky.

Sexuální zdraví a bezpečného sexu

Lidé všech věkových kategorií by měl vědět, jak praktikovat bezpečný sex. Pokud máte sex s novým partnerem nebo různé, vždy používejte kondom. Také promluvit se svým lékařem o jiných způsobech, jak se chránit před pohlavně přenosnými infekcemi.

Pokud jste v dlouhodobé monogamní vztah a vy jste tak negativní testy na sexuálně přenosné infekce, zřejmě s sebou nebudete muset starat o ochranu. Dokud si jisti, však používat kondom, když máte sex.

Stárnutí a pánské sexuální zdraví

Testosteron hraje důležitou roli v mužském sexuálním zážitku. Hladina testosteronu vrchol v pozdním mladistvém věku a pak postupně klesat. Většina mužů pozorovat rozdíl v jejich sexuální odezvu ve věku 60-65. Penis může trvat déle, aby se vzpřímeně a erekce nemusí být tak pevná. To může trvat delší dobu k dosažení plné vzrušení a mít orgasmické a ejakulace zkušenosti. Erektilní dysfunkce se také stává běžnější. Některé léky jsou k dispozici na pomoc mužům dosáhnout nebo udržet erekci dostatečnou pro sexuální aktivitu.

Stárnutí a žen je sexuální zdraví

Jak přístup žen menopauze, jejich hladina estrogenu pokles, což může vést k vaginální suchost a pomalejší sexuálního vzrušení. Ženy vnímají emocionální změny stejně. Zatímco některé ženy mohou užít sex více bez obav o těhotenství, přirozeně se vyskytující změny tvaru těla a velikosti může způsobit, ostatní se cítili méně sexuálně žádoucí.

Viz také

Sexuální zdraví a stárnutí: udržet vášeň naživu

Zdravotní podmínky a sexuální zdraví

Jakákoliv podmínka, která ovlivňuje celkový zdravotní stav a pohodu také může mít vliv na sexuální zdraví. Onemocnění, které se týkají kardiovaskulárního systému, vysoký krevní tlak, cukrovka, hormonální problémy, deprese nebo úzkost - a léky používané k léčbě těchto podmínek - může představovat výzvu, že jsou sexuálně aktivní. Vysoký krevní tlak, například, může ovlivnit vaši schopnost stát se vzrušený, jak lze některé léky užívané k léčbě vysokého krevního tlaku.

Kromě toho bude každý chirurgický zákrok, který ovlivňuje pánev a váš centrální nervový systém mají dočasný - ale často významné - vliv na sexuální odezvu. Tělo, nicméně, je pružný. Vzhledem k tomu, čas léčit a nějaké milující pozornosti, můžete se stát sexuálně reagovat znovu.

Léky a sexuální zdraví

Některé léky mohou bránit své sexuální reakce, včetně vaší touhy po sexu a vaše tělo schopnost stát se vzrušený nebo mít orgasmus. Pokud jste zažívá sexuální nežádoucí účinky od léků, poraďte se s lékařem. To může být možné přepnout na jiný lék s méně sexuální nežádoucí účinky. Jestliže jste užil více léky, může každý z nich má jiný vliv na sexuální funkce, zkuste různé typ sexuální aktivity se zapojit a jak k tomu přistupujete.

Když jeden z partnerů onemocní

Pokud jste nemocní, může být vaše sexualita dočasně se na zadním sedadle s jinými potřebami. Bolest, nepohodlí, strach nebo léky může zastínit své sexuální touhy. Zvažte mluvit se svým partnerem o jiné způsoby, jak být blízko během této doby.

Pokud jste pečovatel, mohou být požadavky péči pro vašeho partnera se mýtné na své sexuální touhy. Najít způsob, jak vyčlenit Pečovatel roli čas od času, a být partnerem místo - takže můžete odpočívat a cítit živený svého partnera. Tímto způsobem si můžete vychutnat vzájemně uspokojivý pohlavní styk.

Nakládání s rozdíly v touze

Rozdíly v pohlavní pud jsou běžné u párů všech věkových kategorií. Páry mohou zaseknout ve vzoru, kde jedna osoba iniciuje kontakt, zatímco druhá ji vyhýbá. Pokud především vyhnout sexu, za převzetí některých střetnutí. Pokud jste se obvykle iniciovat sex, zkuste mluvit s partnerem o tom, co budete potřebovat.

Pokud máte obavy o svého partnera zraňovat pocity, mluvit o své zkušenosti s použitím "I" prohlášení - například "Myslím, že moje tělo reaguje lépe, když...." Na druhé straně, pokusit se pochopit svého partnera potřeby a touhy. Společně můžete najít způsoby, jak vyhovět oběma vašim potřebám.

Těšíme se nevrátím

Mnoho párů chce vědět, jak se dostat zpět k sexuálnímu vzrušení a úrovně aktivity se zkušenostmi v jejich 20s, 30s a brzy 40s. Místo toho, najít způsoby, jak optimalizovat vaše tělo je odpověď na sexuální zážitky hned. Zeptejte se sami sebe, co je uspokojující a vzájemně přijatelné.

Mnoho knih jsou k dispozici o tom, jak udržovat zdravý sexuální život, jak si s přibývajícím věkem. Navíc, mnoho párů se nachází konzultaci s odborníkem užitečné. Váš lékař může být schopen poskytnout užitečné podněty nebo vás odkázat ke specialistovi.

Viz také