Sexuální zdraví

Sexuální výchova: mluvení batolata a děti v předškolním věku o sexu

Sexuální výchova často začíná s dětskou zvědavostí jeho nebo její tělo. Zde je návod, jak připravit půdu pro sexuální výchovy - a jak odpovědět na otázky vašeho dítěte.

Sexuální výchova je téma, mnozí rodiče by raději vyhnout. A pokud máte malé dítě, možná si myslíte, že jste z obliga - alespoň na chvíli. Ale to nemusí být nutně pravda. Sexuální výchova může začít kdykoliv. Nechte své dítě, nastavit tempo s jeho nebo její otázky.

Brzy průzkum

Jak se děti učí chodit a mluvit, ale také začít učit o jejich těl. Otevřete dveře do sexuální výchovy tím, že učí své dítě správné názvy pro jeho nebo její pohlavních orgánů, třeba při vana času. Pokud vaše dítě poukazuje na část těla, prostě mu nebo jí, co to je. To je také dobrý čas mluvit o tom, které části těla jsou soukromé.

Když vaše dítě klade otázky týkající se jeho nebo její tělo - nebo vy - ne smích, smát, nebo se v rozpacích. Vezměte na otázky v nominální hodnotě. Nabídka přímé, přiměřené věku reakce. Pokud vaše dítě chce vědět víc, on nebo ona bude ptát.

Očekávejte, že self-stimulace

Mnoho batolata vyjádřit svou přirozenou sexuální zvědavost přes self-stimulace. Chlapci se mohou táhnout jejich penisů a dívky mohou mnout přirození. Naučte své dítě, že masturbace je normální - ale vlastní - aktivitu. Pokud vaše dítě začne masturbovat na veřejnosti, se snaží rozptýlit se ho. Pokud se to nepodaří, aby vaše dítě stranou pro připomenutí o významu soukromí.

Někdy může časté masturbace indikovat problém v životě dítěte. Možná, že on nebo ona cítí úzkost nebo není věnována dostatečná pozornost doma. To může být i příznakem sexuálního zneužívání. Naučte své dítě, že nikdo nesmí dotknout soukromé části jeho nebo její tělo bez povolení. Pokud máte obavy o chování vašeho dítěte, poraďte se jeho nebo její lékař.

Viz také

Sexuální výchova: mluvení batolata a děti v předškolním věku o sexu

Zvědavost druhých

Do věku 3 nebo 4 děti často si uvědomit, že chlapci a dívky mají různé genitálie. Jako přirozená zvědavost kopy, možná zjistíte, vaše dítě hrát "doktor" nebo zkoumání jiného dítěte pohlavní orgány. Takový průzkum je daleko od dospělé sexuální aktivity, a to je neškodné, když se jedná pouze o malé děti. Jako rodinná záležitost, nicméně, můžete nastavit limity na takovém zkoumání.

Každodenní momenty jsou klíčové

Sexuální výchova není jediný říct-všechny diskuse. Namísto toho využít každodenní příležitosti, aby diskutovali o sex. Pokud je těhotenství v rodině, například, řekněte dítěti, že děti rostou na speciálním místě uvnitř matky. Pokud vaše dítě chce více informací o tom, jak se dítě se tam dostal a jak se dítě narodí, nabídnout jim.

Vezměme v úvahu následující příklady:

  • Jak se děti dostat do maminku do bříška? Dalo by se říct, "máma a táta, aby dítě tím, že drží navzájem zvláštním způsobem."
  • Jak se rodí děti? Pro některé děti, to by mohlo stačit říci: "Lékaři a sestry pomáhají děti, kteří jsou připraveni se narodit." Pokud vaše dítě chce více informací, dalo by se říci, "Obvykle matka tlačí dítě z vagíny."
  • Proč ne každý má penis? Zkuste jednoduché vysvětlení, například, "chlapci a dívky jsou vyrobeny orgány jinak."
  • Proč máte vlasy tam dole? Jednoduchost často funguje i zde. Dalo by se říct: "Naše těla měnit, jak stárneme." Pokud vaše dítě chce více informací, dodal: "Kluci rostou vlasy u jejich penisů a holky rostou vlasy blízko jejich vagíny."

Jak vaše dítě zraje a žádá více, podrobnější dotazy, můžete poskytnout, podrobné odpovědi. Specifické otázky pomocí správnou terminologii. I když jste nepříjemné, vpřed. Pamatujte si, že jste chystat stádium na otevřené, poctivé jednání v příštích letech.

Viz také