Sexuální zdraví

Sexuální zdraví základy

Sexualita je součástí lidského bytí. Láska, láska a intimita všichni hrají roli ve zdravé vztahy od dětství přes stáří.

Často se dozví o významu fyzického zdraví, duševní zdraví a duchovní zdraví, ale cítit se jistě o své sexuální zdraví je také velmi důležité. Dosažení sexuálního zdraví umožňuje:

  • Zdravé vztahy
  • Plánované těhotenství
  • Zamezení onemocnění

To je důvod, proč je důležité být dobře informováni o všech aspektech sexuálního zdraví a co to znamená mít naplňující sexuální život. Stejně tak je důležité být si vědom faktorů, které mohou zkomplikovat váš sexuální zdraví. Nedovolte, aby vás z rozpaky vychovávat znepokojení nebo klást otázky vašeho lékaře nebo jiného poskytovatele zdravotní péče.

Viz také

STD prevence

Sexuálně přenosné nemoci (STD), jsou infekce získané pohlavním stykem. Můžete získat STD tím, že nechráněný sex s partnerem, který je napaden. Ne vždy můžete říct, jestli je někdo napaden, nicméně, protože tolik pohlavních chorob žádné symptomy, alespoň zpočátku. Ve skutečnosti může mít člověk STD, aniž by o tom věděli.

To je důvod, proč musíte být ostražití o prevenci STD. Pokud jste sexuálně aktivní, je nejlepší pro prevenci STD je mít jen jedno pohlaví partnera, který nemá žádné pohlavní choroby, a kdo má sex jen s tebou. Pokud nejste v exkluzivním vztahu, stále se můžete chránit tím, že učení o a důsledně praktikovat STD prevence, jako je například používání kondomů.

Viz také

Dámské sexuální zdraví

Žen sexuální zdraví je důležitým aspektem zdraví žen, ať se snažíte, aby se zabránilo těhotenství a sexuálně přenosných infekcí, nebo máte obavy o nízké sexuální touhy nebo sexuální jiných ženských zdravotních problémech.

Naučte se, jak dosáhnout naplňující sexuální vztah, a vědět, jak se chránit před pohlavně přenosnými infekcemi. Jak člověk stárne, porozumět běžné změny v oblasti sexuálního zdraví žen - a jak udržovat zdravý a příjemný sexuální život v každém věku.

Viz také

Mužský sexuální zdraví

Mužský sexuální zdraví je důležitým aspektem zdraví mužů, ať se snažíte, aby se zabránilo těhotenství a sexuálně přenosných infekcí, nebo máte obavy o erektilní dysfunkce nebo sexuální jiných lidí zdravotní problémy.

U některých mužů, obavy o velikost penisu horní seznam svých sexuálních zdravotních problémů. Nicméně, jste pravděpodobně víc normální, než si myslíte - a penis rozšíření produkty a postupy jsou pravděpodobně nebudou efektivní.

Jak člověk stárne, porozumět běžné změny v sexuálním zdraví mužů - a jak udržovat zdravý a příjemný sexuální život v každém věku.

Viz také

Sex a stárnutí

Jsou sex a stárnutí jako olej a voda? Ne! Mnozí starší lidé přejí a mají rádi aktivní sexuální život. A aktivní zájem o sex, stejně jako spokojenost s frekvencí a kvalitu sexuální aktivity, je pozitivně spojena s zdraví v pozdějším věku. Takže nenechte nikoho říct, že sex je jen pro mladé.

Samozřejmě, že tam jsou některé problémy, pokud jde o pohlaví a stárnutí. Fyzikální změny, nemoc, postižení a některé léky mohou způsobit, sex náročné nebo obtížné těšit. Přesto, mnoho zdrojů, jsou k dispozici starší dospělé, které jim pomohou dosáhnout uspokojující sexuální život. Nebojte se vychovávat obavy se svým lékařem nebo jiného poskytovatele zdravotní péče.

A pamatujte, bez ohledu na věk, aby byli opatrní a chránit před pohlavně přenosnými infekcemi.

Viz také

Mluvit s dětmi o sexu

Děti a sexualita - tato slova stávka strach do srdcí mnoha rodičů. Ale mluvit s dětmi o sexu, je důležitou součástí rodičovství. Děti a mladiství potřebují vaše vedení, které jim pomohou zdravé a vhodné rozhodnutí o jejich sexuálním chování.

Pokud jde o mluvit s dětmi o sexu, není žádný soubor skriptu. A sexuální výchova nemusí být jediný říct-všechny diskuse. Místo toho, podívejte se na každodenní příležitosti a nechat své dítě udával tempo s jeho nebo její otázky. Poskytnout pouze informace, že vaše dítě se ptá, a která je schopen se dorozumět. Jak vaše dítě zraje a žádá více, podrobnější dotazy, můžete poskytnout, podrobné odpovědi.

Je normální cítit nepříjemně, když mluví s dětmi o sexu. Ale nezapomeňte, že tím, že poskytuje přesné a otevřenou komunikaci, zvýšíte pravděpodobnost, že vaše dítě bude rozumět své hodnoty a učinit příslušná rozhodnutí o sexu.

Viz také