Rakovina prsu

Druhy rakoviny prsu: co znamená váš typ

Druh rakoviny prsa, jste pomáhá určit nejlepší přístup k léčbě onemocnění. Získejte fakta o typy rakoviny prsu a jak se liší.

Poté, co jste byl diagnostikován s rakovinou prsu, Váš lékař se snaží zjistit specifika vašeho nádoru. Použití vzorek tkáně z prsu biopsie, nebo pomocí nádor, pokud jste již podstoupil operaci, váš lékařský tým určuje váš typ rakoviny prsu. Tato informace vám pomůže váš lékař rozhodne, jaká léčba volby jsou pro vás nejvhodnější.

Zde je to, co používá k určení vaší typ rakoviny prsu.

Je vaše rakovina invazivní nebo neinvazivní?

Ať už je váš rakovina je invazivní nebo neinvazivní pomůže váš lékař určí, zda je vaše rakovina mohla rozšířit mimo prsu, která ošetření jsou vhodnější pro vás a vaše riziko vzniku rakoviny prsu ve stejné nebo v jiné prsu.

 • . Neinvazivní (in situ) karcinom prsu in situ karcinomu prsu se týká rakoviny, při níž buňky zůstaly v místě jejich původu - mají nerozšířila do prsní tkáně kolem potrubí nebo lalůček. Jeden druh neinvazivní rakoviny tzv. duktální karcinom in situ (DCIS) je považován precancerous léze. To znamená, že v případě, že se ponechává v těle, může DCIS nakonec vyvinout do invazivního karcinomu. Dalším typem neinvazivní rakoviny tzv. lobulární karcinom in situ (LCIS) se nepovažuje za precancerous, protože to nebude nakonec se vyvinul invazivní rakoviny. LCIS ​​se však zvyšuje riziko rakoviny u obou prsou.
 • Invazivního karcinomu prsu. Invazivní (infiltrující) rakoviny prsu se šíří mimo membránu, která lemuje potrubí nebo lalůček, napadat okolní tkáně. Rakovinné buňky pak mohou cestovat do jiných částí těla, jako jsou lymfatické uzliny. Pokud je vaše rakovina prsu je ve stadiu I, II, III nebo IV, máte invazivního karcinomu prsu.

V jaké části prsu se vaše rakovina začít?

Rakovina prsu. Neinvazivní (in situ) karcinom prsu.
Rakovina prsu. Neinvazivní (in situ) karcinom prsu.

Typ tkáně, kde se vaše rakovina prsu vzniká určuje, jak se chová a co rakoviny léčby jsou nejúčinnější. Části, kde rakovina prsu začíná zahrnují:

 • Mléčných kanálků. Duktální karcinom je nejčastějším typem rakoviny prsu. Tento typ rakoviny tvoří ve sliznici mléka potrubí v prsu. Trubky nesou mateřského mléka z lalůčků, kde se to dělá, k bradavce.
 • Produkujících mléko lalůčků. Lobulární karcinom začíná v lalůčků mléčné žlázy, kde se vyrábí mateřského mléka. Lobules jsou připojeny k potrubí, které nesou mateřské mléko k bradavce.
 • Pojivových tkání. Vzácně se rakovina prsu může začít v pojivové tkáni, která se skládá ze svalů, tuku a krevních cév. Rakovina, která začíná v pojivové tkáni se nazývá sarkom. Příklady zhoubných nádorů, které mohou nastat v prsu patří phyllodes nádor a Angiosarkom.

Viz také

Druhy rakoviny prsu: co znamená váš typ

Jak vaši rakovinné buňky se objeví pod mikroskopem?

Pokud je vzorek vašeho prsu zkoumal pod mikroskopem, tady je to, co patolog hledá:

 • Rakovinné buňky s jedinečným vzhledem. Při pohledu pod mikroskopem, invazivní duktální karcinom buňky vypadat jinak než zdravé buňky. Podtypy invazivní duktální karcinom, které popisují, jak se buňky se objeví pod mikroskopem jsou trubkovité, mucinózní, medulární a papilární. Váš podtyp dává svým lékařem nějaké stopy o své prognózy a jak vaše buňky mohou reagovat na léčbu.
 • Míra rozdílu mezi nádorových buněk a buněk normálních. Jak se liší vaše rakovinové buňky od normálních buněk se nazývá vašeho rakovině třídy. Rakoviny prsu jsou odstupňovány na 1-3 měřítku, stupně 3 rakoviny je nejvíce odlišná vypadající a za nejagresivnější.

Jsou vaše rakovinné buňky poháněný hormony?

Některé rakoviny prsu jsou citlivé na vaše tělo je přirozeně se vyskytující ženské hormony - estrogen a progesteron. Buňky rakoviny prsu mají receptory na vnější straně jejich stěnách, které mohou chytit specifické hormony, které cirkulují přes vaše tělo. Znát vaše rakovina prsu je citlivé na hormony dává svým lékařem, lepší představu o tom, jak nejlépe léčit rakovinu nebo prevenci rakoviny opakovala.

Hormonální stav rakoviny prsu patří:

 • Estrogen receptor (ER), pozitivní. Tento typ rakoviny prsu, je citlivý na estrogen.
 • Receptor progesteronu (PR), pozitivní. Tento typ rakoviny prsu, je citlivý na progesteron.
 • Hormonálních receptorů (HR) negativní. Tento typ rakoviny nemá receptory hormonů, takže to nebude mít vliv ošetření zaměřených na blokování hormonů v těle.

S ER-pozitivní nebo PR pozitivní rakovinou prsu, Hormonální léky, jako je tamoxifen, může být možnost zpomalit rakoviny je růst. HR negativní rakoviny nereagují na hormonální terapie na bázi.

Co je genetický makeup vašich buněk rakoviny prsu?

Lékaři jsou právě začínají chápat, jak mohou jednotlivé změny v DNA nádorových buněk jednoho dne použít k určení možnosti léčby. DNA buňky je plný instrukcí (geny), které říkají, že, jak se chovat. Analýzou genů, lékaři doufají, že najdou způsob, jak se zaměřují na specifické aspekty nádorových buněk zabít.

Laboratorní vyšetření může odhalit určité geny ve vašich nádorových buňkách, jako například:

 • Her-2 gen. Rakovinné buňky, které mají příliš mnoho kopií HER-2 genu produkují příliš mnoho prorůstových bílkoviny zvané HER-2. Léky jsou k dispozici vypnout HER-2 protein, čímž se zpomaluje růst a zabíjení těchto nádorových buněk.
 • Jiné geny. Se zkoumají způsoby, jak interpretovat genetickou výbavu nádorových buněk. Lékaři že to informace mohou být použity ke stanovení, které se bude šířit a rakoviny, které mohou vyžadovat agresivní léčbu. Tímto způsobem mohou ženy s relativně nízkým rizikem rakoviny prsu vyhnout agresivní léčby. Testy, které analyzují genetickou výbavu karcinomu prsu jsou k dispozici, ale nejsou vhodné ve všech situacích. Zeptejte se svého lékaře, zda je tento typ testu by mohly být užitečné ve vašem případě.

Pomocí genetické informace o rakovině, lékaři jsou nyní schopni kategorizovat rakoviny prsu do skupin. Kategorizace rakoviny na základě jejich genetické výbavě pomáhá při rozhodování o tom, které úpravy jsou nejlepší. Skupiny Rakovina prsu patří:

 • Skupina 1 (lumina). Tato skupina zahrnuje nádory, které jsou pozitivní ER a PR pozitivní, ale negativní HER-2. Luminal rakoviny prsu je pravděpodobné, že prospěch z hormonální terapie a mohou také těžit z chemoterapie.
 • Skupina 2 (lumina B). Tento typ zahrnuje nádory, které jsou pozitivní, ER, PR negativní a HER-2 pozitivní. Luminal B rakoviny prsu je pravděpodobné, že prospěch z chemoterapie a mohou mít prospěch z hormonální terapie a léčby zaměřené na HER-2.
 • Skupina 3 (HER-2 pozitivní). Tento typ zahrnuje nádory, které jsou negativní ER a PR negativní, ale HER-2 pozitivní. HER-2 rakoviny prsu mohou mít prospěch z chemoterapie a léčby cílené na HER-2.
 • Skupina 4 (bazální-like). Tento typ, který je také nazýván triple-negativního karcinomu prsu zahrnuje nádory, které jsou negativní ER, PR negativní a HER-2 negativní. Bazální-like karcinom prsu je pravděpodobné, že prospěch z chemoterapie.

Pochopení více o chemické a genetické výbavy Vašeho rakoviny může lékařům pomoci zvolit nejúčinnější léčbu pro konkrétní rakovinu.

Viz také