Přestat kouřit

Odvykání kouření: vytvoření odvykáním kouření kouření plán

Vytvořte odvykáním kouření kouření plán, který vám pomůže přestat kouřit nadobro. Odvykáním kouření kouření plán vám dává nástroje, jak se vyrovnat s překážkami se můžete setkat, jak přestat kouřit.

Pokud jste stejně jako mnoho kuřáků a jiných tabákových uživatelů, víte, měli byste přestat - stačí nejste jisti, jak na to. Vytvoření odvykáním kouření kouření plán může zvýšit vaše šance na zastavení nadobro. S odvykáním kouření kouření plán vám pomůže vyrovnat se s fyzické a psychické problémy, které často vznikají, když přestanete kouřit, například vysazení nikotinu a silné nutkání kouřit.

Akce návod k řešení spouští (soubor PDF vyžaduje Adobe Reader)

Rozhodování o tom, jak přestat kouřit

Přestat kouřit. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče.
Přestat kouřit. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Jistě, můžete být schopni vyjmenovat spoustu důvodů, proč přestat kouřit. Můžete se obávají o zdravotních problémů souvisejících s kouřením, sociální stigma, náklady nebo tlak z milovaných. Ale jen vy můžete rozhodnout, když jste připraveni přestat kouřit. Můžete strávit spoustu času přemýšlet o tom, přestat kouřit, než jste připraveni skutečně udělat. Pokud uvažujete o odvykání, jděte do toho a vyberte konkrétní den přestat - vaše quit den - a pak v plánu na to.

Sbíráme ukončit den

Vyberte si konkrétní den během příštího měsíce, jak přestat kouřit. Nenastavujte svůj quit den příliš daleko v budoucnosti, nebo vám to může připadat obtížné dotáhnout. Ale nedělají to dříve, než budete mít odvykáním kouření kouření plán na místě, a to buď. Mít den na mysli vám pomůže připravit se na to, co očekávat a na line up užitečné podporu. Vyberte náhodný den jako den ukončení kouření, nebo vybrat den, který má zvláštní význam pro vás, jako je například narozeniny, svátek nebo den v týdnu, který je obecně méně stresující pro vás.

Co když se rozhodnete přestat kouřit, impulsivně? Sledujte quit den radu a jít na to.

Viz také

Odvykání kouření: vytvoření odvykáním kouření kouření plán

Příprava na den přestat

Neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak přestat kouřit. Ale plánuje, že vám může pomoci překonat překážky, budete pravděpodobně čelit. Zde jsou kroky, které můžete podniknout, jak si připravit pro odvykání den:

 • Označte den. Udělejte si velký zápis vaší přestat den v kalendáři. Je to důležitý den ve vašem životě, a tak léčit jako jeden.
 • Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče. Pokud jste mluvil se svým lékařem nebo zdravotní péče, ale o odvykání kouření, učiňte tak nyní. Zeptejte se stop-kouření poradenství a léky. Použití buď poradenství nebo léky zlepší vaše šance na úspěch. A jejich kombinací je ještě účinnější. Pokud budete používat léky na předpis bupropion (Zyban), nebo se vareniklin (Chantix), musíte začít léčbu týden nebo dva před přestat den dát čas, aby začal pracovat.
 • Řekněte lidem. Tak rodina, přátelé a spolupracovníci vědí o své přestat den. Ať vaši spojenci. Mohou poskytnout spoustu morální podporu. Řekněte jim, jak mohou být nejvíce podporují své snaze přestat kouřit.
 • Čistý dům. Zbavit váš domov, auto, kancelář a další místa vašeho kouření a tabákových potřeb. Nenechávejte žádné cigarety na ruku "just in case" - ty nemusí být schopen odolat pokušení. Zvažte také, jak se vaše zuby profesionálně vyčistit motivace zůstat skončit.
 • Stock se. Mít po ruce položek, které může nahradit cigaretu na kterou jste zvyklí mít v ústech, jako žvýkačky bez cukru, Hard Candy, skořice a křupavé zeleniny.
 • Připojit se. Větší podporu máte, tím větší je pravděpodobnost, že přestat kouřit úspěšně. Najděte místní odvykání kouření podpůrné skupiny. Mnohé nemocnice a kliniky nabízejí tříd nebo skupin. Můžete se připojit k on-line odvykání kouření skupin a programy. Můžete dokonce získat aplikace mobilní telefon, textové zprávy nebo upozornění, které vám pomohou přestat kouřit.
 • Reflect. Pokud jste se pokusili přestat kouřit dříve, ale trvalo to znovu, myslím, že o tom, co jste museli čelit výzvám a proč jste začal znovu. Co funguje a co ne? Přemýšlejte o tom, co můžete udělat jinak tentokrát. Například, aby se seznam vašich spouští a jak se s nimi vypořádat. Vedení deníku o svých odvykáním kouření kouření úsilí vám může pomoci sledovat pocity a situace, které se vznítí vaše kouření žádá.

Manipulace ukončit den

Dostat se přes své přestat den může být citově i fyzicky náročné, zvláště když silný tabák chutě stávka. Zkuste tyto tipy, které vám pomohou spravovat vaše quit den:

 • Nekuřte, ani "jen jeden."
 • Začněte používat nikotinové substituční terapie, pokud jste zvolili tuto metodu.
 • Připomeňte si své důvody, aby přestali kouřit.
 • Pijte hodně vody nebo džusu.
 • Mějte fyzicky aktivní.
 • Vyhněte se situacím, a lidi, které spouštějí vaše nutkání kouřit.
 • Zúčastněte se podpůrné skupiny, poradenské sezení nebo stop-kouření třídy.
 • Praxe zvládání stresu a relaxační techniky.
 • Mějte ruce práce na psacím stroji, psaní, mačkání míčku nebo pletení.

Zůstat přestat

S odvykáním kouření kouření plánem, aby vás, line up své prostředky nyní, takže můžete opřít o ně, když přestanete kouřit. Čím více zdrojů máte na svém místě předem - podpůrné skupiny, náhradní nikotinové, léky, poradenství - tím je pravděpodobnější, ukončit a zůstat skončit.

Viz také