Přestat kouřit

Přestat kouřit: osvědčené strategie, které vám pomohou přestat

Být připraven vám může pomoci přestat s kouřením a další tabáku. Pomocí těchto osvědčené strategie pomoci ukončit závislost na tabáku.

Víte, že když přestanete kouřit, je to jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své zdraví. Takže teď budete chtít, aby se vážně a přestat kouřit. Ale také vím, že přestat kouřit může být náročné a že to trvá většina kuřáků několika pokusech, než se jim to podaří. Tak jak se vám přestat kouřit, doufejme, že navždy? Tyto osvědčené a pravdivé strategie může pomoci vám dosáhnout vašeho cíle přestat kouřit. Zkuste jeden nebo dva, nebo se pokusit je všechny, dokud nenajdete to, co funguje, které vám pomohou přestat kouřit.

Akce návod k řešení spouští (soubor PDF vyžaduje Adobe Reader)

Dejte ji na papír

Přestat kouřit. Přestat kouřit: osvědčené strategie, které vám pomohou přestat kouřit.
Přestat kouřit. Přestat kouřit: osvědčené strategie, které vám pomohou přestat kouřit.

Podívejme se, co se vám nelíbí, o kouření a proč chcete přestat kouřit. Bojíte se o zdravotní důsledky, jako je rakovina plic a srdeční choroby? Chcete se cítit lépe? Dobrý příklad pro vaše děti? Zbavte se té doznívající kouře vůně na vlasy, kůži a oblečení? Napiš to všechno dolů a nesou s sebou seznam. Pokaždé, když zvednete cigaretu nebo mají nutkání, přečtěte si seznam a připomenout si, proč chcete přestat kouřit.

Zajistěte si podporu

Získejte lidi na své straně. Řekněte své rodině, přátelům a spolupracovníkům, že chcete přestat kouřit. Můžete dokonce požádat, aby vám připomněl, proč je důležité přestat kouřit, pokud vás uvidí vyzvednout cigaretu. Také požádat své přátele, nebo někdo jiný z vaší domácnosti, kteří kouří, aby přestali kouřit, taky. A za připojení se k podpůrné skupině - buď osobně nebo on-line - pro lidi, kteří si přestat kouřit, nebo chcete.

Podívejte se na specialistu

Spojit se s tabákem specializací prostřednictvím svého lékaře, místní léčebného programu nebo telefonní-založený program. Bezplatná tabák přestat linky jsou k dispozici v každém státě, v Evropě av mnoha zemích po celém světě. Jedna velká výhoda telefonních linek s odvykáním kouření je, že se můžete zúčastnit z domova - nemusíte dopravu. Více poradenství obdržíte, když chcete přestat kouřit, tím větší je pravděpodobnost, budete i nadále tabáku zdarma. Zeptejte se svého lékaře nebo nemocnici informací, nebo navštivte místní telefonní seznam.

Vezměte si to pomalu

Většina lidí má nejlepší úspěch odvykání kouření nastavením přestat kouřit datum a pak se náhle zastavil k tomuto datu. Pokud jste vyzkoušeli, že tato metoda několikrát a to není pro vás pracoval, možná budete chtít začít přestat kouřit proces postupně řezání zpět na své kouření. Způsoby, které můžete snížit zpět postupně zahrnují odklad první cigaretu dne, kouření pouze polovinu každé cigarety, koupí pouze jeden balíček cigaret najednou, a obchodování s jedním rozbít kouření den pro fyzickou aktivitu. Stavět na každém úspěchu, dokud jste přestat kouřit úplně.

Viz také

Přestat kouřit: osvědčené strategie, které vám pomohou přestat

Vyvarujte se kouření spouští

Rozpoznat místa a situace, které si budete chtít kouřit a vyhnout se jim. Místo, na místa, kde je kouření zakázáno, např. muzea nebo kina. Pověsit ven s lidmi, kteří nekouří, nebo kteří také chtějí přestat kouřit. Při práci použít hlavní dveře namísto kouření vchodu. Uchovávejte zejména práce v době, kdy nuda může svádět ke kouření. Ať je to nepohodlné kouřit by stashing své cigarety a zapalovače v autě, když jste doma nebo v práci. I, nahradit staré chování se nových sestav, které nejsou spojeny s kouřením. Žvýkat žvýkačku, když řídíte, nebo pořiďte novou cestu do práce, aby svůj zájem ve svém prostředí a daleko od kouření. Vstát od stolu hned po jídle. Pít vodu nebo čaj místo kávy nebo alkoholu. Praxe říká: "Ne, děkuji, já nekouřím."

Zkuste stop-kouření produkt

Nepoužívejte abstinenční příznaky nebo chutě jako záminku, aby ne přestat kouřit. Spousta stop-tabákové výrobky a léky s Food and Drug Administration schválení jsou k dispozici, které vám pomohou spravovat. Některé druhy náhradní nikotinové terapie - včetně záplat, žvýkačky a pastilky - jsou k dispozici přes-the-counter. Nikotin nosní sprej a inhalátor nikotinu jsou k dispozici na lékařský předpis. Jiné léky na předpis mohou být také možností. Bupropion (Zyban) může pomoci chutě řízení nikotinu. Vareniklin (Chantix) může snížit jak příjemné účinky kouření a nikotinu žádné abstinenční příznaky. Můžete být schopni používat kombinaci stop-kouření výrobků zároveň. Pomocí stop-kouření přípravek společně s poradenstvím pro dosažení změny v chování a přesvědčení je nejúčinnější způsob, jak přestat kouřit. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, co stop-kuřácké výrobky mohou být pro vás nejlepší.

Správa stresu

Stres a úzkost může zvýšit vaši touhu po kouření a vykolejit vaše úsilí přestat kouřit. Chcete-li zachovat stres a úzkost pod kontrolou, stanovit priority úkolů. Zvažte, jaké úkoly můžete odstranit nebo přenést na někoho jiného. Dejte si pauzu, když ji potřebujete. Cvičení praxe relaxace, jako je fyzická aktivita, hluboké dýchání a meditace. Stretch nebo jednoduše poslouchat svou oblíbenou hudbu.

Vezmi si to jeden den v čase

Nebojte se o příští týden nebo příští měsíc. Zaměřte se na to, co můžete udělat dnes, aby přestali kouřit. Každou hodinu bez cigarety může přinést jeden krok blíže k odvykání pro dobro - a osvobození od nezdravé, drahé zvyku.

Oslavte své úspěchy

Dělal to přes den bez cigarety? Dopřejte si na něco speciálního. Dělal to přes týden? Spočítejte, kolik jste uložili tím, že koupí cigarety. Využít úspor pro speciální léčbu nebo investovat peníze do budoucna. Odměňte se za to, že kouření tím, že dělá něco, co vás baví každý den, jako je trávit více času se svými dětmi a vnoučaty, jít na míčové hry, na procházku, namáčení ve vaně nebo sledování filmu. Všechny vaše malé úspěchy vám pomohou dosáhnout svého cíle, jak přestat kouřit navždy.

Viz také