Přestat kouřit

Ukončete-kouření produkty: zvýší vaše šance na odvykání navždy

Přestat kouřit je těžké, ale odvykání kouření produkty mohou zlepšit vaše šance na úspěch. Znát možnosti, takže si můžete vybrat ten správný přestat kouřit-produkt.

Chcete přestat kouřit? Několik odvykání kouření produkty jsou k dispozici, které vám pomohou přestat kouřit nadobro. Použití odvykáním kouření kouření produkt může výrazně zvýšit šanci na úspěch. Jen asi 5 procent lidí, kteří se snaží přestat kouřit tabák uspět bez odvykáním kouření kouření produktu. Ale více než 30 procent může uspět při použití odvykáním kouření kouření produktu. Máte nejlepší šanci na odvykání kouření, pokud budete kombinovat behaviorální terapie s použitím jednoho nebo více odvykáním kouření tabákové výrobky.

Některé odvykáním kouření kouření produkty jsou známé jako nikotinové substituční léčby, protože obsahují malé množství nikotinu. Jiní jsou léky na předpis bez nikotinu. Buď typ odvykáním kouření kouření výrobku může napomoci snížit nikotinu chutě a příznaky z vysazení, což je více pravděpodobné, že budete přestat kouřit navždy.

I když si můžete koupit nějaké odvykáním kouření kouření produkty dostupné bez lékařského předpisu, je nejlepší se poradit se svým lékařem dříve, než se pokusíte je. Tam to není jediný nejlepší odvykáním kouření kouření produkt pro každého. Spolu se svým lékařem, si můžete prohlédnout, které odvykání kouření produkty nebo kombinace produktů mohou být pro vás to pravé, kdy se začne brát je a možná rizika a nežádoucí účinky.

Nikotinové náplasti

Přehled
Nikotinové náplasti je malý, samolepící náplast, která uvolňuje pomalu, stabilní množství nikotinu do těla přes kůži. Můžete použít novou nikotinovou náplast každý den na holé oblasti kůže mezi pasem a krkem, jako jsou horní části paže nebo hrudníku.

Pros
Nikotinové náplasti je dostupný bez lékařského předpisu v různých dávkách. Náplast se snadno používá. Nikotinové náplasti je dlouhodobě působící, ovládání chutě nikotinu a abstinenční symptomy po dobu 24 hodin v kuse. Můžete postupně kužel off nikotinové náplasti jako vaše chutě a abstinenční příznaky poklesu.

Nevýhody
Nemůžete rychle nastavit množství nikotinu, pokud máte náhlé chutě nebo abstinenční příznaky. Nicméně, můžete být schopni použít druhý přestat kouřit-produkt spolu s patchem, když touha vzniká. Náplast může vyvolat kožní vyrážku, svědění a podráždění, kde je aplikován to. Opravy může také způsobit poruchy spánku a živé sny. Odstranění náplasti v noci může pomoci. Opravy musí být vyměněn každých 24 hodin. Chcete-li minimalizovat potenciální podráždění kůže, je vyhnout se náplast na stejném místě více než jednou za dva týdny nebo tak nějak.

Upozornění
Pokud máte některé kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka, můžete snadněji vyvine kožní podráždění, pokud použijete náplast.

Časová osa
Je to typické pro použití nikotinové náplasti po dobu osmi až 12 týdnů. Možná budete muset používat déle, pokud chutě nebo abstinenční příznaky pokračovat.

Nikotinové žvýkačky

Přehled
Nikotin guma obsahuje malé množství nikotinu. Nikotin vstoupí do vašeho těla, jak je to vstřebává přes sliznici úst, pokud použijete gumu podle návodu.

Pros
Nikotinové žvýkačky je k dispozici bez lékařského předpisu ve dvou dávkách. Je to krátká jednání, což znamená, že můžete ovládat náhlé chutě nikotinu a abstinenční příznaky na krátkou dobu. Když začnete poprvé používat nikotinové žvýkačky, můžete použít kus jednou za dva hodin až 24 kusů denně. Nikotinové žvýkačky je dodáván v několika verzích. Často se používá v kombinaci s jinými nikotinové náplasti a odvykání kouření produkty.

Nevýhody
Musíte použít nikotinové žvýkačky opakovaně po celý den kontrolovat chutě nebo abstinenční příznaky. Nikotinové žvýkačky může mít pouze otupuje chutě, ne aby byly zcela vymizí. Musíte dodržovat určité kousání techniku ​​nikotinové žvýkačky pracovat efektivně. Nežvýkejte ji jako žvýkačky. Pro uvolnění nikotinu z dásně, kousnout kousek, dokud má pikantní chuť, nebo si všimnete mravenčení pocit v ústech. Pak nechat nikotin vstřebat, držte žvýkačku mezi vaším dásní a tvář až do chuti nebo mravenčení čití zastaví. Chcete-li uvolnit více nikotinu, kousat a podržte tlačítko znovu. Opakujte cyklus asi 30 minut a poté odstraňte žvýkačku, protože všechny nikotin v něm byl použit. K nežádoucím účinkům patří bolest čelisti z příliš kousání, stejně jako podráždění úst, nevolnost, žaludeční nevolnost a přebytek slin.

Upozornění
Nikotinové žvýkačky může držet zubní protézu nebo jiné dentální práce. Vyhněte se jíst nebo pít nic jiného než vodu po dobu 15 minut před použitím nebo při používání, aby se zabránilo problémům s vstřebání nikotinu.

Časová osa
Nikotinové žvýkačky se doporučuje po dobu až 12 týdnů. Můžete začít tím, že pomocí kousku každou hodinu nebo dvě, a pak postupně snižovat frekvenci chutě a abstinenční příznaky poklesu.

Nikotin kosočtverec

Přehled
Nikotinu pastilky jsou tablety, které obsahují malé množství nikotinu. Nikotin vstupuje do krevního řečiště, jak je to vstřebává přes sliznici úst. Můžete umístit kosočtverce mezi vaším dásní a tvář a cucat pomalu, což umožňuje, aby se rozpustil.

Pros
Nikotinové pastilky jsou dostupné bez lékařského předpisu v různých dávkách a příchutích. Pastilky jsou krátké jednání, což znamená, že může ovládat náhlé chutě nikotinu a abstinenční příznaky na krátkou dobu. Můžete použít až 20 pastilek denně. Nikotinové pastilky se často používá v kombinaci s nikotinové náplasti a další odvykání kouření produkty.

Nevýhody
Musíte použít nikotinové pastilky několikrát po celý den kontrolovat chutě nebo abstinenční příznaky. Nikotinové pastilky někdy může způsobit nevolnost, nechutenství, pálení žáhy, podráždění hrdla, nebo škytavka.

Upozornění
Nikotinové pastilky mohou držet zubní protézu nebo jiné dentální práce. Oni nejsou určeny k žvýkat nebo polykat celé. Vyhněte se jíst nebo pít nic jiného než vodu po dobu 15 minut před použitím nebo při používání, aby se zabránilo problémům s vstřebání nikotinu.

Časová osa
Nikotinové pastilky se doporučuje po dobu 12 týdnů. Snižte kolikrát denně používáte pastilky jako vaše chutě a abstinenční příznaky poklesu.

Nikotin inhalátor

Přehled
Nikotinu inhalátor je přístroj, který vám dává malou dávku nikotinu. Když se nafouknout na nikotinu inhalátor, je nikotin pára vypouštěná z kazety uvnitř přístroje. Nikotin vstupuje do krevního řečiště, jak je to vstřebává přes sliznici úst a hrdla. Držte páry v ústech po dobu několika sekund a pak vyhodit ven - nevdechujte do plic.

Pros
Nikotinu inhalátor je krátká jednání, což znamená, že můžete ovládat náhlé chutě nikotinu a abstinenční příznaky na krátkou dobu. Můžete ovládat dávku nikotinu obdržíte. Můžete si vzít co nejméně tazích podle potřeby uspokojit abstinenční příznaky nebo chutě a zachránit zbytek kazety na později. Inhalátor také udržuje vaše ruce práce, které mohou pomoci s cigaretou chutě. Nikotinu inhalátor je někdy používán v kombinaci s nikotinové náplasti a další odvykání kouření produkty.

Nevýhody
Inhalátor je k dispozici pouze na lékařský předpis. Musíte použít inhalátor nikotinu opakovaně po celý den kontrolovat chutě nebo abstinenční příznaky. Nikotinu inhalátor může způsobit kašel a úst nebo hrdla, podráždění.

Upozornění
Poraďte se se svým lékařem, než začnete nikotinu inhalátor, pokud máte nějaké plicní onemocnění, jako je astma. Vyhněte se jíst nebo pít nic jiného než vodu po dobu 15 minut před použitím nebo při používání, aby se zabránilo vstřebání nikotinu problémy.

Časová osa
Doporučené použití je šest až 16 kazet denně po dobu šesti až 12 týdnů, postupně se zužující k žádnému během příštích šesti až 12 týdnů.

Viz také

Ukončete-kouření produkty: zvýší vaše šance na odvykání navždy

Nikotin nosní sprej

Přestat kouřit. Ukončete-kouření produkty: zvýší vaše šance na odvykání nadobro.
Přestat kouřit. Ukončete-kouření produkty: zvýší vaše šance na odvykání nadobro.

Přehled
Nikotin nosní sprej přináší řešení do nosní dírky, který obsahuje malou dávku nikotinu. Nikotin vstoupí do vašeho těla tím, že se vstřebávají přes sliznici nosu. Doporučená dávka je sprej do každé nosní dírky jednou až třikrát za hodinu.

Pros
Nikotin nosní sprej je krátká jednání, což znamená, že můžete ovládat náhlé chutě nikotinu a abstinenční příznaky na krátkou dobu. Nosní sprej také pracuje rychleji, než se nikotin guma, pastilky a inhalátor. Ovládat dávku pomocí spreje v případě potřeby v průběhu celého dne. Nikotin nosní sprej mohou být také použity při nikotinové náplasti a další odvykání kouření produkty.

Nevýhody
Nikotin nosní sprej je k dispozici pouze na lékařský předpis. To může být nepříjemné, protože musíte použít nosní sprej opakovaně po celý den kontrolovat chutě nebo abstinenční příznaky. K nežádoucím účinkům patří nosní, vedlejších dutin nosních a podráždění v krku, slzící oči, kýchání, kašel a. Tyto účinky obvykle odejít s pravidelným používáním po dobu pěti až sedmi dnů. Nosní sprej představuje i mírné riziko závislosti.

Upozornění
Nikotin nosní sprej se nedoporučuje, pokud máte nosu nebo dutin stav.

Časová osa
Nikotin nosní sprej je často používán po dobu asi tří na šest měsíců. Doporučené použití je jedna až tři nástřiky na první hodinu, postupně se zužující na špičkové úrovni.

Bupropion (Zyban)

Přehled
Bupropion je předepisování léků klasifikována jako typ antidepresiv. Prodlouženým uvolňováním bupropionu forma je schválen pro odvykání kouření. Na rozdíl od nikotinové substituční terapie, bupropion neobsahuje nikotin. To je myšlenka snížit tabákové chutě a příznaky z vysazení zvyšuje koncentraci některých chemických látek v mozku.

Pros
Bupropion je pilulka, takže je to relativně snadné.

Nevýhody
Bupropion je k dispozici pouze na předpis, včetně pod Zyban značkou. Vzhledem k tomu, že se pět-sedmden k dosažení efektivních úrovně v krvi, obvykle měli začít užívat bupropion týden nebo dva, než přestat kouřit. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat nespavost, neklid, bolesti hlavy a sucho v ústech. Vzácně může dojít k závažné alergické reakce nebo záchvatu. Také je nutné si s sebou vzít pilulku dvakrát denně.

Upozornění
V červenci 2009, Food and Drug Administration (FDA), vyžaduje bupropion nosit černé skříňky varování - nejsilnější bezpečnostní varování, že FDA může vydat o předepisování léků. Varování je nutný, protože bupropion může být spojeno s vážnými psychickými problémy buď při jeho užívání nebo po jeho zastavení, včetně zvýšené riziko sebevražedných myšlenek nebo chování, nepřátelství a deprese. Jestliže jste užil bupropion, hlásit změny nálady nebo chování, okamžitě svému lékaři a přestaňte užívat léky. Bupropion není vhodné, pokud máte k záchvatu nebo poruchy příjmu potravy, pokud jste ztratil vědomí déle než hodinu, protože poranění hlavy, pokud jste již užíváte léky obsahující bupropion, nebo pokud budete mít typ antidepresiv známa jako inhibitory monoaminoxidázy (MAOI).

Časová osa
Bupropion je obvykle používán po dobu 12 týdnů, ale pokud jste úspěšně přestat kouřit, můžete jej použít další tři až šest měsíců snížit riziko relapsu kouření.

Vareniklin (Chantix)

Přehled
Vareniklin léků na předpis, které mohou pomoci snížit chuť na tabákové a kontrola symptomů vysazení nikotinu. Je také blokuje nikotinové receptory v mozku, což snižuje příjemné účinky kouření.

Pros
Vareniklin pilulku, takže je to relativně snadné.

Nevýhody
Vareniklin je dostupný pouze na lékařský předpis, včetně pod značkou Chantix. Protože to trvá několik dní, než účinné hladiny v krvi, obvykle měli začít užívat vareniklin týden nebo dva, než přestat kouřit. Také je nutné si s sebou vzít pilulku dvakrát denně. Vedlejší účinky mohou zahrnovat nevolnost, potíže s viděním, mdloby, těžké kožní reakce, živé nebo podivné sny, a zhoršení schopnosti řídit motorová vozidla nebo obsluhovat stroje. Některé studie ukázaly nárůst dopravních nehod a pádů u pacientů užívajících vareniklin.

Upozornění
V červenci 2009, FDA požaduje vareniklin nosit černé skříňky varování - nejsilnější bezpečnostní varování, že FDA může vydat o předepisování léků. Varování je nutný, protože vareniklin může být spojeno s vážnými psychickými problémy buď při jeho užívání nebo po jeho zastavení, včetně zvýšené riziko sebevražedných myšlenek nebo chování, nepřátelství a deprese. Jestliže jste užil vareniklin, hlásit změny nálady nebo chování, okamžitě svému lékaři a přestaňte užívat léky. Vareniklin by měl být používán s opatrností, jestliže máte závažné problémy s ledvinami.

Časová osa
Vareniklin se obvykle používá po dobu 12 týdnů, ale pokud jste úspěšně přestat kouřit, můžete jej použít další 12 týdnů snížit riziko relapsu kouření.

Potřebujete další pomoc přestat kouřit?

Nejúčinnější strategie přestat kouřit je dobré kombinovat odvykáním kouření kouření výrobek s programem, který zahrnuje podporu odborníky vyškolenými k léčbě závislosti na tabáku. Zvažte spojující komunity stop-kouření skupinu nebo začínající in-osobně nebo telefonní poradenství. Zavolejte 800-QUIT-NOW (800-784-8669) získat bezplatné služby telefonické poradenství a informace o stop-kouření programů ve vašem okolí.

Viz také