Přestat kouřit

Přestat kouřit: 10 způsobů, jak odolat tabákové chutě

Tabákové chutě mohou nosit vás, když se snažíte přestat kouřit, nebo jako žvýkací tabák. Odložení, vyhýbat se spouští, jóga a náhradní nikotinová patří mezi způsoby, jak odolat chutě.

Pro většinu uživatelů tabáku, tabákové chutě a nabádá ke kouření může být silný. Ale nejste na milost a nemilost těchto tabákových chutě. Když nutkání užívat tabákové stávky, nezapomeňte, že i když to může být intenzivní, bude to mít krátké trvání, a to pravděpodobně projde během několika minut, zda kouříte cigaretu, nebo si zaplavat v žvýkacího tabáku. Pokaždé, když odolat tabákovou chuť, jsi jeden krok blíže k zanechání kouření nebo jiné tabáku dobré. Ale to může být obtížné.

Přestat kouřit. Ještě nemáte "jen jeden.".
Přestat kouřit. Ještě nemáte "jen jeden.".

Tak tady je 10 způsobů, které vám pomohou odolat nutkání kouřit nebo používat tabák, když udeří tabák toužení, bez ohledu na to, kde se nacházíte:

  1. Zpoždění. Pokud máte pocit, že se chystáte dát do svého tabáku toužení, říct si, že je třeba nejprve počkat dalších 10 minut a pak udělat něco pro sebe odvrátit tuto dobu. Tento jednoduchý trik může být dost vykolejit vaše chuť tabáku. Opakujte tak často, jak je potřeba.
  2. Nemáte ještě "jen jeden." Možná jste v pokušení mít jen jednu cigaretu uspokojit chuť tabáku. Ale nenechte oklamat sami sebe do podezření, že se můžete zastavit na jen jeden. Více často než ne, má jen jeden vede k další a další - a můžete skončit používat tabák znovu.
  3. Vyhněte se spouští. Naléhá na tabáku je pravděpodobně nejsilnější v situacích, kdy je kouření nebo žvýkání tabáku nejčastěji, např. na večírcích nebo bary, v autě nebo při sledování televize. Identifikujte své spouštěcí situace a mít plán na místě, takže se můžete vyhnout úplně, nebo se přes ně bez použití tabáku. Nenastavujte si pro kouření relapsu. Pokud jste se obvykle kouřil, když jste mluvil po telefonu, například, držet tužku a papír poblíž nějak zabavit se kreslit spíše než kouření.
  4. Get Physical. Fyzická aktivita může pomoci rozptýlit vás z tabákových chutě a snížit intenzitu chutě. Jen 30 minut mírné fyzické aktivity může tabák chuť jít pryč. Získejte ven na procházku nebo zaběhat. Pokud jste přilepená doma nebo v kanceláři, zkuste dřepy, hluboké koleno ohýbá, kliky, běh na místě, nebo při chůzi nahoru a dolů po schodech několikrát. Pokud fyzická aktivita nezajímá vás, zkuste modlitbu, vyšívání, výrobky ze dřeva nebo do deníku. Nebo si domácí práce pro rozptýlení, například vysávání či podání papírování.
  5. Techniky praxe relaxaci. V minulosti kouření může být váš způsob, jak se vypořádat se stresem. Snažím se odolat tabáku chuť sama o sobě může být stresující. Vezměte otupuje stres cvičení relaxační techniky. Patří mezi ně hluboko dechová cvičení, svalová relaxace, jóga, vizualizace, hypnóza a masáže.
  6. Zavolejte posily. Dotkněte se desky s člena rodiny, přítele nebo člena skupiny podpory pro morální podporu, jak jste se snaží odolat tabáku chuť. Chat na telefonu, jít na procházku společně, nebo jednoduše podělit o několik směje - a dát dohromady, aby politovat o vaše chutě.
  7. Vzpomeňte si na výhody končí. Zapište nebo nahlas důvody, které chcete přestat kouřit, a odolat tabákové chutě. To by mohlo zahrnovat cítit lépe, jak se zdravější a šetří své blízké z pasivního kouření a šetří peníze. A pokud jste kuřák skříň, můžete ušetřit hodiny času, protože již nemusíte trávit čas se snaží zakrýt svůj zvyk.
  8. Přejít do režimu online. Připojte se k on-line stop-kouření program. Nebo si přečíst Quitter je blog a psát povzbuzující myšlenky na někoho jiného, ​​kdo by mohl být zápasí s tabákovými chutě. Učte se od jak jiní zvládli své tabákové chutě.
  9. Zkuste náhrady nikotinu. Zkuste náhradní nikotinové produkt místo cigarety. Některé druhy náhradní nikotinové terapie, včetně oprav, dásní a pastilky, jsou k dispozici přes-the-counter. Nikotin nosní sprej a inhalátor nikotinu jsou k dispozici na předpis, stejně jako stop-kouření léky bupropion (Zyban) a vareniklin (Chantix).
  10. Chew na to. Dej pusu něco bojovat proti tabáku chuť. Žvýkat žvýkačky bez cukru nebo tvrdé bonbóny. Nebo chroupat syrové mrkve, celeru, ořechů nebo slunečnicových semen - něco křupavé a uspokojuje.

Pamatujte si, že se snaží něco porazit nutkání je vždy lepší, než nedělat nic. A pokaždé, když odolat tabáku chuť, jsi jeden krok blíže k bytí zcela bez tabáku.

Viz také