Přestat kouřit

Žvýkací tabák: není bezpečná alternativa k cigaretám

Získejte fakta o žvýkací tabák a jiné formy bezdýmný tabák. Jsou to více škodlivé a návykové, než si možná myslíte.

Můžete volat žvýkací tabák jakýmikoli jméno, které chcete - bezdýmný tabák, plival tabák, žvýkací, šňupací tabák, špetka nebo dip - ale neříkejte to neškodné. Ať už používáte žvýkací tabák nebo jiné typy bezdýmný tabák, protože se vám to líbí, nebo proto, že si myslíte, bezdýmný je bezpečnější než cigarety, bude varován - žvýkací tabák může způsobit vážné zdravotní problémy.

Žvýkací tabák a jiné formy bezdýmný tabák

Žvýkací tabák je obyčejný druh bezdýmného tabáku. Bezdýmný tabák produkty se skládají z tabáku nebo tabákového směs, která je žvýkat, cucal nebo šňupání, nikoliv uzené.

Přestat kouřit. Prekancerózní ústní léze.
Přestat kouřit. Prekancerózní ústní léze.

Existuje mnoho typů bezdýmných tabákových výrobků po celém světě. V Evropě, hlavní typy bezdýmný tabák jsou:

 • Šňupací tabák. To je jemně mletý nebo strouhaný tabákové listy. Je k dispozici v suchých nebo vlhkých forem a je balen do plechovek nebo čaj Vakovitá sebere. Špetka tabáku je umístěn mezi spodním rtem a dásní nebo tvář a dáseň. Suché formy tabáku mohou vysledovat do nosu. Použití šňupací tabák je také nazýván namáčení.
 • Žvýkací tabák. Ten se skládá z volných tabákových listů, které jsou slazené a baleny v sáčcích. Dáte hrst tabáku mezi vaše tvář a dáseň a držet ho tam, někdy i celé hodiny. To je také nazýváno žvýkat a chaw. Obvykle vyplivnout tabákové šťávy, ale pokud jste více závislý, můžete tendenci polykat některé šťávy.
 • Snus. Snus (prohlásil snoos) je novější bezdýmný, spitless tabákový výrobek, který vznikl ve Švédsku. Dodává se v pouzdře, které se budete držet mezi horním rtem a dásní. Necháte ho tam asi půl hodiny, aniž by museli plivat, zlikvidujte jej.
 • Rozpustný tabák. Jedná se o kusy stlačeného tabáku sušeného, ​​podobně jako malé tvrdé bonbóny. Oni rozpustit v ústech, které nevyžadují žádné plivání tabákových šťáv. Jsou to někdy nazývá tabák pastilky, ale nejsou stejné jako nikotin pastilky použít, které vám pomohou přestat kouřit.
 • Další produkty. V některých částech země, bezdýmný tabák také přichází v podobě zásuvek a zvratů. Zásuvky jsou tabák komprimovány do cihlové tvaru a zvraty jsou pletené a kroucené tabáku. Držíte kus mezi vaší tváří a dásní, a vyplivnout tabákové šťávy.

Viz také

Žvýkací tabák: není bezpečná alternativa k cigaretám

Zdravotní rizika žvýkacího tabáku a jiných forem bezdýmný tabák

Zatímco dostupné důkazy ukazují, že bezdýmný tabák může být méně nebezpečné, než jsou cigarety, může dlouhodobé užívání žvýkacího tabáku a dalších bezdýmné tabákových výrobků způsobit vážné zdravotní problémy. To proto, že může obsahovat asi 30 rakovinotvorné látky. Stejně jako cigarety, bezdýmný tabák obsahuje nikotin, který může způsobit, abyste se stali závislými.

Zde je pohled na některé zdravotní problémy spojené s bezdýmný tabák:

 • Závislost. Vzhledem k tomu, bezdýmný tabák obsahuje nikotin, můžete dostat závislý, stejně jako je tomu u cigaret a jiných tabákových výrobků. Vaše tělo může skutečně absorbovat tolik nikotinu ze žvýkacího tabáku nebo šňupací, jak to dělá z cigaret. Stejně jako s kouřením, odstoupení od bezdýmný tabák způsobuje příznaky, jako jsou intenzivní chutě, zvýšená chuť k jídlu, podrážděnost a depresivní nálady.
 • Rakovina. Vaše riziko některých typů rakoviny se zvyšuje, pokud používáte žvýkací tabák nebo jiné typy bezdýmný tabák. To zahrnuje rakovinu jícnu a různé druhy rakoviny ústní dutiny, včetně rakoviny úst a krku, tváře, rtů, dásní a jazyka. Můžete také čelí zvýšené riziko spojené s rakovinou slinivky břišní a ledvin rakovina.
 • Dutiny. Žvýkací tabák a jiné formy bezdýmného tabáku příčinou zubního kazu. To proto, že žvýkací tabák obsahuje vysoké množství cukru, což přispívá k dutin. Žvýkací tabák obsahuje hrubé částice, které mohou dráždit dásně a poškrábání pryč na smaltu na zuby, aby vaše zuby náchylnější k dutin.
 • Onemocnění dásní. Cukr a dráždivé látky v žvýkacího tabáku a jiných forem bezdýmný tabák může způsobit vaše dásně odtáhnout od zubů v oblasti úst, kam jste umístili žvýkat. Postupem času si můžete vytvořit onemocnění dásní, který může být natolik závažné, že zničí měkké tkáně a kosti, které podporují zuby (paradentóza) a vést ke ztrátě zubů.
 • Srdeční choroby. Bezdýmný tabák zvyšuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Některé důkazy naznačují, že dlouhodobé užívání bezdýmného tabáku zvyšuje riziko úmrtí některých typů onemocnění srdce a mozkové mrtvice.
 • Prekancerózní ústní léze. Bezdýmný tabák zvyšuje riziko vzniku malé bílé skvrny zvané leukoplakia (loo-koh-PLAY-kee-uh) v ústech, kde je žvýkat nejčastěji umístěny. Tyto léze jsou ústa precancerous - to znamená, že léze by se jednou mohl stát rakovina.

Ukončení žvýkací tabák a jiné formy bezdýmný tabák

Pokud používáte žvýkací tabák nebo jiné formy bezdýmný tabák, ukončete. Nyní, když víte nebezpečí spojená s ní, máte dodatečnou motivaci, aby přestali používat bezdýmný tabák. A pokud se snažíte přestat používat cigarety, nepřepínejte na bezdýmný tabák místo. Zatímco bezdýmný tabák může být bezpečnější než cigarety, je bezdýmný tabák nebylo prokázáno, které vám pomohou přestat kouřit. Ve skutečnosti, můžete skončit s použitím obou cigarety a bezdýmný tabák.

Chcete-li zastavit používání jakékoliv tabákový výrobek, začněte tím, že mluví s lékařem. Nebo se obraťte na poradce na telefonním čísle 800-784-8669 (1-800-QUIT-NOW). Váš lékař nebo poradce může vás při vytváření quit plánu a výběru produktů náhradní nikotinové nebo léky s cílem pomoci zajistit úspěch.

Viz také