Potravinová alergie

Potravinové alergie: Etikety porozumění potravin

Etikety alergeny seznam potravin, které vám pomohou vyhnout se alergickou reakci. Zde je osm potravinové alergeny uvedené.

V Evropě, Food and Drug Administration (FDA), vyžaduje, aby výrobci potravin na seznam osm nejběžnější látky, které vyvolávají alergie na potraviny. Většina ostatních zemí má podobná pravidla. V Evropě, informace o potravinových alergií je psán jednoduchým způsobem dospělé a starší děti mohou pochopit. Osm potraviny zařazené na označování potravinových alergií účtu podle odhadů 90 procent alergických reakcí. Těchto osm potraviny jsou:

 • Mléko
 • Vejce
 • Arašídy
 • Ořechy (například mandlemi, kešu, vlašské ořechy)
 • Ryby (jako bas, treska, platýz)
 • Měkkýši (jako krab, humr, krevety)
 • Sója
 • Pšenice

Porozumění etiketách potravin

Americké etiketách potravin se některé z hádání z labelu čtení, který vám pomůže snáze identifikovat potraviny, které by mohly způsobit alergickou reakci. Zde jsou odpovědi na několik běžných otázek o požadavky na etikety potravin.

 • Jaké potraviny jsou označeny? Domácí nebo dovážené balené potraviny musí mít štítek, který uvádí, že produkt obsahuje jeden z nejlepších osmi alergenů.
 • Co alergie informace jsou uvedeny na štítku štítek uvádí typ alergenu - například typ stromu matice (mandle, vlašské ořechy) nebo typ měkkýšů korýšů (krab, krevety) - stejně jako jakoukoliv látku, která obsahuje bílkoviny z osmi hlavních potravinových alergenů. Etikety také zahrnuje všechny alergeny nacházejí v látkách určených k aromatizaci, barviv či jiných přísad.
 • Jaké potraviny nejsou označeny? Čerstvé produkty, čerstvé maso a některé vysoce rafinované oleje nevyžadují výpis na etiketách.

Nezamýšlené složky

Zákony o označování potravin vyžadují potravinové alergeny, které mají být uvedeny, i ve velmi malých množstvích - ale jen když jsou přítomny jako přísada. Výrobci nejsou povinni zahrnout varování o potravinové alergeny náhodně představený při výrobě nebo balení (křížová kontaminace). Tento společný výskyt může způsobit potíže, pokud jste velmi citlivá na potravinové alergeny.

Mnoho výrobců dobrovolně zahrnovat varování, ale tyto poradenské štítky nejsou vždy jasné. A výrobci mají různé způsoby, jak říká alergen může být přítomen. Například, může být označení říci "vyráběny v továrně, který rovněž pracuje tvrdá" nebo "může obsahovat sóju." FDA se snaží, aby se formát těchto poradních štítky více konzistentní, takže je snazší určit, které výrobky obsahují alergeny. V případě pochybností o tom, zda výrobek obsahuje něco na co jsi alergický, je to nejlepší, aby se zabránilo to.

Viz také

Potravinové alergie: Etikety porozumění potravin

Bezlepkové štítky

Potravinová alergie. Jaké potraviny jsou označeny?
Potravinová alergie. Jaké potraviny jsou označeny?

Ačkoli nesnášenlivost lepku je jiný než potravinovou alergií, může to způsobit vážné reakce. Lepek způsobuje vážné zdravotní problémy u lidí, kteří mají celiakii, chronické zažívací potíže. Lepek je protein, který se vyskytuje v obilí, jako je pšenice, ječmene a žita. To je nalezené v mnoha potravin a složek potravin.

FDA stanovila počáteční pokyny pro používání pojmu "bez lepku" na etiketách potravin. V současné době, "bez lepku" label je dobrovolné - to je na výrobci, zda zahrnout. Mnohé potraviny jsou přirozeně bezlepkové a mohou nebo nemusí být jako takové označeny. FDA je v procesu rafinace pokyny pro bezlepkovou označování.

Sečteno a podtrženo: buďte opatrní

Vždy pečlivě zkontrolujte štítky být jisti, že víte, co budete jíst a pít. I když potravinářský výrobek může být bezpečné v poslední době jste si zakoupili nebo spotřebováno, je to možné, že ingredience se změnily nebo etiketu byl aktualizován. Máte-li jakékoli pochybnosti o potravinových přísad, obraťte se na výrobce o tom, zda je jídlo by mohlo obsahovat alergen.

Viz také