Porodu, poporodní péče

Sex po porodu: nastavit vlastní časovou osu

Sex po těhotenství může být to poslední, co máš na mysli. Pochopit, co očekávat a jak obnovit intimitu se svým partnerem.

Sex po těhotenství se stane. Upřímně řečeno. Nejprve však, vaginální bolest a naprosté vyčerpání je pravděpodobné, že se mýtné. Ať už jste v náladě nebo sex je to poslední, co máš na mysli, zde je to, co potřebujete vědět o sexu po těhotenství.

Poté, co se dítě narodí, jak brzy jsem mít sex?

Ať už porodit vaginálně nebo císařský řez, bude vaše tělo potřebuje čas na uzdravení. Mnoho poskytovatelů zdravotní péče doporučujeme čekají čtyři až šest týdnů před tím, než sex. To umožňuje čas děložního čípku uzavřít, poporodní krvácení zastavit, a všechny slzy nebo opravit tržné rány hojit.

Dalším důležitým časová osa je vaše vlastní. Některé ženy se cítí připraveni pokračovat sex během několika týdnů porodu, zatímco jiní potřebují několik měsíců - nebo i déle. Faktory, jako je únava, stres a strach z bolesti, vše může mít mýtné na vašem sexuální apetit.

Bude to bolet?

Hormonální změny mohou nechat vagína suchá a citlivá, zvláště pokud jste kojení.

Chcete-li pomoci zmírnit nepohodlí při sexu, aby je pomalé. Začněte s mazlení, líbání nebo masáž. Se postupně hromadí intenzitu stimulace. Pokud je vaginální suchost je problém, použijte lubrikační krém nebo gel. Vyzkoušejte různé polohy, aby se tlak na všechny bolesti a oblasti řízení penetraci. Řekněte svému partnerovi, co se cítí dobře - a co ne.

Je také důležité zaměřit se na tuto chvíli. Soustřeď se na sebe a svého partnera - ne pleny, praní a další domácí práce.

Pokud sex nadále být bolestivé, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče o možných léčebných možností.

Bude to cítit jinak?

Po vaginálním porodu, snížené svalové napětí v pochvě může snížit příjemný tření při sexu - což může ovlivnit vzrušení. To je obvykle dočasné.

Chcete-li tón svaly pánevního dna, zkuste Kegel cvičení. Jednoduše zpřísnit vaše svaly pánevního dna, jako byste se zastavit svůj tok moči. Zkuste to po dobu pěti sekund v době, čtyřikrát nebo pětkrát v řadě. Práce do vedení svaly se stáhly po dobu 10 sekund v době, relaxační dobu 10 sekund mezi kontrakcemi. Jakmile máte na kloub, se nejméně tři sady 10 cvičení Kegel denně.

Viz také

Sex po porodu: nastavit vlastní časovou osu

Co je antikoncepce?

Pokud jste doufal, že otěhotnět hned, sex po těhotenství vyžaduje spolehlivou metodu antikoncepce - i když jste kojíte.

Zpočátku může váš poskytovatel zdravotní péče doporučujeme bariérové ​​metody antikoncepce, jako je kondom a spermicidů. Ty jsou k dispozici přes-the-counter a jsou bezpečné pro použití kdykoliv. Můžete také zvážit metody antikoncepce, které obsahují pouze hormon progestin, například minipilulky nebo nitroděložního systému, hormonální nitroděložní tělísko (IUD). Můžete začít používat minipilulek a dalších progestin-jen antikoncepce ihned po porodu.

Metody antikoncepce, které obsahují estrogen a progestin jak - například v kombinaci antikoncepčních pilulek nebo přípravku NuvaRing (vaginální kroužek) - představovat zvýšené riziko vzniku krevních sraženin krátce po porodu. U jinak zdravých žen, to je v pořádku, aby začali používat kombinované antikoncepční pilulky a jiné druhy kombinované hormonální antikoncepce šesti týdnů po porodu.

Ačkoli metody antikoncepce, které obsahují estrogen a progestin jak dlouho byly myšlenka snížit produkci mléka u žen, které kojí, nedávný výzkum navrhne to nemusí být pravda. Pokud jste kojíte a chcete užívat antikoncepční pilulky, zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, které vám pomohou vybrat mezi kombinované antikoncepční pilulky, které obsahují estrogen a progestin jak, a minipilulka, která obsahuje pouze progestin.

Co když jsem příliš unavený na to mít sex?

Péče o novorozence je vyčerpávající. Pokud jste příliš unavený na sex před spaním, řekněte to. To neznamená, že váš sexuální život musí skončit, nicméně. Zvažte milování brzy ráno, zatímco vaše dítě zdřímnutí, nebo když vaše dítě stráví několik hodin s důvěryhodného přítele nebo někoho blízkého.

Co když nemám zájem o sex?

To je v pořádku. Je tu více intimní vztah, než sex, a to zejména, když jste přizpůsobení se životu s miminkem. Pokud se necítíte sexy, nebo se bojíš, sex bude bolet, podělte se o své obavy s vaším partnerem.

Až budete připraveni na sex, zachovat intimitu jinými způsoby. Tráví čas společně, aniž by dítě, i když je to jen pár minut ráno a poté, co dítě přejde do režimu spánku v noci. Sdílet krátké telefonní hovory nebo odesílat textové zprávy po celý den. Podívejte se na další způsoby, jak vyjádřit lásku. Oživit jiskru, která vás přivedla dohromady na prvním místě.

Pokud je komunikace s partnerem nepomůže, dávat pozor na příznaky poporodní deprese - jako intenzivní podrážděnost a hněv, drtivá únava, nedostatek radosti v životě a potíže lepení s dítětem. Pokud si myslíte, že může docházet poporodní deprese, obraťte se na svého poskytovatele zdravotnické péče. Okamžitá léčba může urychlit zotavení.

Co mohu udělat pro zvýšení své sexuální touhy?

Většina sexuálních rizika spojená s těhotenstvím nebo porodem vyřešit během jednoho roku. Mezitím se soustředit na způsoby, jak podpořit své fyzické a duševní zdraví. Například:

  • Nastavit rozumná očekávání, jak si přizpůsobit rodičovství.
  • Ocenit změny ve vašem těle.
  • Jíst zdravou stravu, včetně dostatkem tekutin.
  • Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě.
  • Odpočinek, stejně jako můžete.
  • Zeptejte se svého partnera, blízké a přátele o pomoc.
  • Připojte se k podpůrné skupině pro nové maminky.

Pamatujte si, že při dobré péči o sebe může jít dlouhou cestu směrem k udržení vášeň naživu.

Viz také