Podvaz vejcovodů zvrat

Definice

Podvaz vejcovodů obrácení je postup pro obnovení plodnosti po již měla žena podvaz vejcovodů - pokud jsou vejcovody řezané nebo blokován trvale zabránit těhotenství.

Během podvaz vejcovodů obrácení, blokované segmenty vejcovody jsou připojeni ke zbytku vejcovodů, což vejce znovu procházet trubek a spermie cestovat do vejcovody připojit vejce.

Podvaz vejcovodů zvrat. V průběhu řízení.
Podvaz vejcovodů zvrat. V průběhu řízení.

Sterilizační postupy, které způsobují nejmenší škody na vejcovody jsou s největší pravděpodobností umožní úspěšné podvaz vejcovodů zvrat. Příklady zahrnují sterilizace tubální klipy nebo kroužky. Vzhledem ke způsobu Essure a ADIANA systémy utěsnění vejcovody, je to obecně není možné znovu vejcovody po těchto postupů. V takových případech, in vitro fertilizace (IVF), může být volba. IVF zahrnuje načítání vajíčka z vaječníku, hnojení je v laboratoři a implantují do dělohy.

Viz také

Proč se to dělá

Podvaz vejcovodů obrácení může dovolit ženu, který měl podvaz vejcovodů otěhotnět bez dalšího lékařskou pomoc. Můžete litovat, že podvaz vejcovodů z mnoha důvodů, včetně:

 • Nízký věk v době řízení
 • Mít postup provedena do jednoho roku od porodu
 • Změna rodinného stavu
 • Po obdržení příliš málo informací o podvaz vejcovodů nebo jiných forem antikoncepce
 • Poté, co se postup provádí v důsledku domácího tlaku, nebo v důsledku zdravotního stavu

Podvaz vejcovodů obrácení není vhodné pro každého. Váš poskytovatel zdravotní péče bude zvažovat různé faktory, abyste zjistili, zda podvaz vejcovodů obrácení je pravděpodobné, že bude úspěšný, jako například:

 • Váš věk a index tělesné hmotnosti
 • Typ podvaz vejcovodů
 • Rozsah poškození vašich vejcovodů
 • Zbývající trubkový délka
 • Ostatní plodnost faktory, jako je kvalita spermií a vajíček

Podvaz vejcovodů obrácení je více pravděpodobné, že být úspěšný, pokud tam je ještě velká část zdravé trubky. Pokud vaše vejcovody byly původně blokovány klipy nebo kroužků, podvaz vejcovodů obrácení je více pravděpodobné, že bude úspěšnější, než-li segmenty vaše vejcovody byly spáleny s cílem uzavřít je pryč (elektrokauterizace). Některé typy sterilizace, jako je Essure a ADIANA systémy, které nejsou považovány za reverzibilní.

Viz také

Rizika

I když podvaz vejcovodů obrácení je úspěšný, není zaručeno, že můžete otěhotnět. Otěhotnění po obrácení podvaz vejcovodů se značně liší 30-85 procent, v závislosti na věku ženy a dalších faktorech.

Podvaz vejcovodů obrácení je břišní operace, které s sebou nese riziko infekce, krvácení a zranění okolních orgánů, jakož i rizika spojená s anestezií.

Pokud si představit, které se po podvaz vejcovodů obrácení, tam je 2-7 procent pravděpodobnost, že těhotenství bude mimoděložní - když se oplodněné vajíčko implantáty mimo dělohu, většinou ve vejcovodu.

Viz také

Jak se připravit

Předtím, než budete mít podvaz vejcovodů zvrat, bude váš poskytovatel zdravotní péče může:

 • Vysvětlete podrobnosti postupu
 • Diskutujte pravděpodobnost úspěchu a schopnost otěhotnět po zákroku
 • Diskutujte o další možnosti, jako je například těhotenství IVF

Viz také

Co můžete očekávat

Podvaz vejcovodů obrácení může být provedeno jako ústavní nebo ambulantní řízení. Postup se obvykle během jednoho nebo tři hodiny.

V průběhu řízení
Chcete-li provést podvaz vejcovodů obrácení, Váš lékař se malý řez v břiše (minilaparotomie) a vystavit dělohu, vejcovody a vaječníky. Pomocí mikroskopu jako pomoc, lékař odstranit zablokované fragmenty vejcovodu a pokusit se opravit hadici s malými vstřebatelné stehy. Pamatujte si, že váš poskytovatel zdravotní péče nebude moci znovu připojit jeden nebo oba z vašich vejcovodů, pokud moc byla odstraněna během podvaz vejcovodů.

Po zákroku
Může to trvat týden i déle zotavit z operace vejcovodů podvaz obrácení.

Vyhněte se použití aspirin pro úlevu od bolesti po podvaz vejcovodů obrácení, protože to může podporovat krvácení. Můžete koupat 48 hodin po zákroku, ale vyhnout se namáhání nebo tření řez po dobu jednoho týdne. Pečlivě vysušte řez po koupání podle poplácal ho s ručníkem.

Vyhněte se namáhavé zvedání a pohlaví po dobu dvou týdnů. Obnovit normální činnost postupně začnete cítit lépe. Vaše stehy se rozpustí a nebude vyžadovat odstranění. Sjednejte si schůzku vidět svého poskytovatele zdravotní péče týden po operaci, aby on nebo ona může ujistěte se, že léčí správně.

Viz také