Plánované rodičovství

Odložení menstruaci s antikoncepční pilulky

Pokud užíváte antikoncepční pilulky, nebudete muset mít měsíční lhůtu. Zjistěte, jak používat pilulku mít větší kontrolu nad svými cyklu.

Zajímá vás, které mají méně menstruaci? Je možné, že se antikoncepční pilulky. Zjistěte, jak a odpovědi na nejčastější otázky týkající se používání antikoncepční pilulky oddálit nebo zabránit období.

Jak to funguje?

Tradiční antikoncepční pilulky jsou navrženy tak, aby napodobovaly přirozený menstruační cyklus. Tradiční pilulka balení obsahuje 28 tablet, ale pouze 21 jsou aktivní - obsahující hormony potlačit vaši plodnost. Dalších sedm pilulky jsou neaktivní. Krvácení, ke kterému dochází v průběhu týdne budete mít neaktivní pilulky je krvácení z vysazení, který vypadá jako období. To je vaše tělo reaguje na zastavení hormony. Máte-li přeskočit neaktivní pilulky a začít nové balení aktivních pilulek hned, nebudete mít tento krvácení z vysazení.

Krvácení, ke kterému dochází, když budete mít neaktivní pilulky není totéž jako běžné období. Ani je krvácení nezbytné pro zdraví. To je dobrá zpráva, pokud užíváte antikoncepční pilulky a chtějí větší kontrolu nad menstruačního cyklu, ať už pro osobní nebo zdravotních důvodů.

Jaké jsou výhody oddálit menstruaci?

Odložení menstruaci může léčit nebo předcházet různým menstruační příznaky. Možná by stálo za zvážení, pokud máte:

 • Fyzické nebo duševní postižení, které ztěžuje používání menstruačních vložek nebo tampóny
 • Stav zhoršil menstruace, jako je endometrióza, anémii, astmatu, migrény a epilepsie
 • Prsů, nadýmání nebo výkyvy nálady v sedmi až 10 dní před menstruaci
 • Bolesti hlavy či jiné symptomy menstruační během týdne budete mít neaktivní antikoncepci
 • Těžké, prodloužená, časté a bolestivé menstruace

Kromě toho, menstruační krvácení je někdy prostě nepohodlné. Možná budete chtít odložit období až po důležité zkoušce, sportovní akce, dovolenou nebo zvláštní příležitosti, jako jsou svatby nebo líbánky. Odložení menstruaci může také pomoci ušetřit peníze, protože můžete použít méně hygienické výrobky nebo analgetiky.

Je to bezpečné pro všechny ženy, aby zpoždění menstruace?

Pokud Vám lékař řekl, že je to OK pro vás vzít antikoncepční pilulky, je to pravděpodobně bezpečné používat oddálit menstruaci. Ne všichni lékaři, že je to dobrý nápad, aby zpoždění menstruace, nicméně. Dokonce i ti, kteří podporují možnost nemusí uvést, pokud si ji vychovávat téma. Pokud si chcete vyzkoušet oddálení menstruace budete muset ujmout vedení. Zeptejte se svého lékaře, která varianta může pracovat pro vás.

Jaké jsou nevýhody zpoždění menstruaci?

Krvácení z průniku - krvácení nebo špinění mezi menstruacemi - je běžné, pokud používáte antikoncepci oddálit nebo zabránit období, zejména v průběhu prvních několika měsíců. Krvácení z průniku obvykle časem klesá, nicméně, jak vaše tělo přizpůsobí novému režimu.

Antikoncepce. Pokračujte v užívání pilulky podle pokynů.
Antikoncepce. Pokračujte v užívání pilulky podle pokynů.

Dalším nedostatkem běžně zpoždění menstruaci je, že může být obtížné zjistit, zda jste těhotná. Máte-li ranní nevolnost, citlivost prsů nebo neobvyklé únavu, udělejte si těhotenský test, nebo se poraďte s lékařem.

Viz také

Odložení menstruaci s antikoncepční pilulky

Co se dá dělat o krvácení z průniku?

Krvácení z průniku obvykle klesá s časem, ale tam jsou některé věci, které můžete udělat v mezidobí:

 • Pobyt na plánu. Chybí pilulky je krvácení z průniku častěji.
 • Pokračujte v užívání pilulky podle pokynů. Krvácení z průniku není znamení, že pilulka nefunguje. Jestliže jste přestal užívat, riskujete neplánované těhotenství.
 • Sledovat intermenstruační krvácení v kalendáři nebo deník. Obvykle pozor sledování nabízí jistotu, že krvácení z průniku je klesající.
 • Zeptejte se svého lékaře o užívání krátký pilulka bez přestávky. Pokud jste si vzal prášky aktivní po dobu nejméně 21 dnů, může Vám lékař navrhnout zastavení po dobu tří dnů, aby krvácení, který se podobá období a pak brát prášky znovu nejméně 21 dny.
 • Pokud kouříte, zeptejte se svého lékaře, který vám pomůže přestat. Ženy, které kouří, jsou více pravděpodobné, že se krvácení z průniku, než ženy, které nekouří.

Pokud tyto rady nepomohou nebo intermenstruační krvácení krvácení je silnější, nebo trvá déle než sedm dnů v řadě, kontaktujte svého lékaře.

Jsou nějaké antikoncepční pilulky speciálně navržen tak, aby prodloužení doby mezi obdobími?

Ano. Ty jsou označovány jako kontinuální nebo prodloužené cyklu antikoncepční pilulky. Dále jsou v současné době k dispozici v USA:

 • . Seasonale, Jolessa a quasense v tomto režimu, budete mít aktivní tablety nepřetržitě po dobu 84 dnů - nebo 12 týdnů - poté jednoho týdne od neaktivních pilulek. Vaše menstruační krvácení dochází během 13. týdne, asi jednou za tři měsíce.
 • . Seasonique a camrese v tomto režimu, budete mít aktivní prášky na 84 dnů - nebo 12 týdnů - poté jednoho týdne od pilulek, které obsahují velmi nízké dávky estrogenu. Vaše menstruační krvácení dochází během 13. týdne, asi jednou za tři měsíce. Vzhledem k nízké dávky estrogenu pilulky místo neaktivních pilulek pomáhá snížit krvácení, nadýmání a jiné nežádoucí účinky, někdy spojené s Interval bez hormonů.
 • Lybrel. Tato pilulka obsahuje nízké dávky obou estrogenu a progesteronu, a je navržen tak, aby trvale užívá po dobu jednoho roku. Nejsou žádné přestávky na hormon-free intervalu, což znamená žádné období.

Můžete oddálit menstruaci s tradičními antikoncepční pilulky?

Je možné oddálit nebo zabránit období s kontinuální použití jakýchkoliv antikoncepční pilulky. To znamená, že skákání placebo pilulky a začíná hned na novém balení. To funguje nejlépe s jednofázové pilulky, které mají stejné množství hormonů v každé tabletě.

Váš lékař může doporučit plán například následující:

 • Přijmout aktivní pilulky 6 týdnů v řadě. Budete muset použít dvě pilulky pakety. Vezměte aktivní tablety z prvního paketu, který se odstraní zbývající neaktivní pilulky, a pak se aktivní tablety z druhého paketu. Neužívejte pauzu mezi pakety.
 • Vezměte neaktivní prášky z druhého paketu. Pokud jste si vzít aktivní tablety z druhého paketu, budete muset vzít šest týdnů aktivních pilulek. Vezměte neaktivní prášky z druhého paketu během týdne sedm. To je, když budete mít menstruaci. Chcete-li snížit abstinenční příznaky a neplánované krvácení, může Vám lékař navrhnout užívání neaktivních pilulek jen tři nebo čtyři dny, spíše než celých sedm dní.

Pokud nemáte nepředvídatelné krvácení nebo jiné významné vedlejší účinky, může Vám lékař navrhnout budete mít aktivní pilulky nepřetržitě po dobu devíti týdnů v příštím cyklu a 12 týdnů v cyklu po tom.

Je lepší oddálit menstruaci s 28-denní antikoncepce nebo s průběžným nebo prodloužený cyklus prášky?

Volba antikoncepční pilulky je jen na vás a váš lékař. Mějte na paměti, že můžete snížit abstinenční příznaky a neplánované krvácení tím, že neaktivní pilulky jen tři nebo čtyři dny, spíše než na celých sedm dní, nebo nahrazením neaktivní pilulky s nízkou dávkou estrogenu, prášky.

Viz také