Plánované rodičovství

Základy antikoncepce

Pokud uvažujete o použití antikoncepce, máte mnoho možností - od přirozeného plánování rodičovství a over-the-counter produkty antikoncepce na předpis antikoncepce nebo sterilizace.

Chcete-li zjistit, která antikoncepční metoda bude pro vás nejlepší, zvažte svůj životní styl, osobní preference a zdravotní stav. Jak se cítíte, o plánování v sexu? Vložení zařízení antikoncepci do těla? Užívání pilulky ve stejnou dobu každý den, nebo sledovat vaše plodné dny? Trvale ukončení schopnost otěhotnět nebo zplodit dítě?

Je také důležité, aby poctivé zhodnocení sebe, vašeho partnera a váš vztah. Můžete mít různé potřeby antikoncepce, pokud máte sex často, nebo nejste v monogamní vztah. V ideálním případě se vy a váš partner projednat možnosti a dosáhnout vzájemně prospěšné rozhodnutí.

Viz také

Antikoncepční pilulky

Antikoncepční pilulky jsou obyčejný druh antikoncepce. Pokud uvažujete užívání antikoncepční pilulky, můžete mít více možností, než si myslíte.

Začnete výběrem buď kombinované antikoncepční pilulky nebo minipills. Pokud zvolíte kombinaci antikoncepční pilulky, budete mít další možnost - klasické balení nebo kontinuální dávkování. U běžných antikoncepčních pilulek, budete mít k dispozici lhůtu každý měsíc. S kontinuální dávkování antikoncepce může mít dobu jen čtyřikrát do roka nebo odstranit menstruaci úplně.

Samozřejmě, že každý typ antikoncepce pilulka má svá rizika a přínosy. Pochopit základy, pak konzultujte se svým poskytovatelem zdravotní péče a určit nejlepší antikoncepční pilulky pro vás.

Viz také

Další možnosti antikoncepce

Když si myslíte o možnosti antikoncepce, co přijde na mysl? Antikoncepční pilulky jsou oblíbenou volbou, ale nekončí. Další možnosti antikoncepce je mnoho - a volba je na vás.

Pokud potřebujete antikoncepci pouze příležitostně, může over-the-counter ženské či mužské kondomy být vhodné možnosti antikoncepce. Kondomy také poskytují ochranu před pohlavně přenosnými infekcemi. Antikoncepční houbička je další možnost, která je k dispozici bez lékařského předpisu. Pokud jste nejvíce znepokojeni účinnosti předpis antikoncepce - například antikoncepční injekce, vaginální kroužek nebo nitroděložní tělísko - by mohlo být lepší možnosti antikoncepce.

Jak byste zvážit své možnosti antikoncepce, být otevřený všem možnostem. Seznamte se s tím, jak různé druhy práce, antikoncepce, jakož i rizika a přínosy konkrétní možnosti antikoncepce.

Viz také

Přirozeného plánování rodičovství

Přirozeného plánování rodičovství může být přitažlivý antikoncepce volba, pokud nemůžete nebo nechcete používat další antikoncepci.

Populární typy přirozeného plánování rodičovství patří antikoncepční metoda, cervikálního hlenu metody a metody bazální tělesné teploty. Můžete použít tyto typy přirozeného plánování rodičovství odhadnout, kdy budete ovulaci - a když budete potřebovat, aby se zabránilo nechráněný sex, pokud nechcete otěhotnět. Dalším typem přirozeného plánování rodičovství je výběr, ve kterém člověk vezme jeho penis z pochvy před ejakulací, aby se zabránilo těhotenství.

Přirozeného plánování rodičovství vyžaduje motivaci, píli a sebeovládání. Přirozeného plánování rodičovství není tak účinný jako jiné typy antikoncepce, ale je to levné a nemá žádné vedlejší účinky.

Viz také

Sterilizace

Pokud jste si jisti, že nechcete být těhotná - nebo otec dítě - v každém okamžiku v budoucnosti, můžete zvážit sterilizaci.

Pro muže, vasektomie je jediná možnost pro sterilizaci. Během této jednoduché operace, jsou trubky, které nesou spermie do spermatu řez a utěsněny. Po úspěšném vasektomii, člověk není schopen počít dítě.

Antikoncepce. Další možnosti antikoncepce.
Antikoncepce. Další možnosti antikoncepce.

Ženy mohou mít možnost vybrat si z několika možností sterilizace, včetně podvaz vejcovodů - chirurgický zákrok - a Essure a ADIANA systémů, z nichž oba trvale blokují vejcovody.

Sterilizace je účinná metoda antikoncepce. Rozhodnutí pokračovat sterilizaci je třeba brát vážně, nicméně. Ačkoli obrácení je někdy možné po vasektomii nebo podvaz vejcovodů, je sterilizace jakéhokoli typu považovány za trvalé.

Viz také

Nouzová antikoncepce

Nouzová antikoncepce zabraňuje otěhotnění po nechráněném pohlavním styku. Nouzová antikoncepce není určen k použití v místě rutinní kontroly porodnosti - ale je to možnost, pokud jste měli nechráněný sex, vaše metoda antikoncepce selhala nebo jste vynechal antikoncepční pilulky.

Chcete-li být účinná, musí být nouzové antikoncepce být použit co nejdříve po nechráněném pohlavním styku. Ve Spojených státech, dva typy nouzové antikoncepce jsou k dispozici: pilulky a nitroděložní tělísko (IUD).

Nouzová antikoncepce pilulky jsou také známé jako ranní po pilulky. Tři značky - Další volba, Plan B One-Step a Ella - jsou k dispozici. Nouzová antikoncepce pilulky může být použit až do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku. Nicméně, pilulky jsou účinnější, čím dříve se vzít.

Další možností je měděné nitroděložní tělísko. Značka je ParaGard. Aby nedošlo k otěhotnění, je třeba IUD být vložen do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku.

Viz také