Peyronieho choroby

Definice

Peyronieova (pa-ro-Neez) onemocnění je vývoj vazivové tkáně jizvy uvnitř penisu, která způsobuje zakřivené, bolestivé erekci.

Penisy pánské se liší tvarem a velikostí, a má zakřivený erekce je běžný a není nutně důvodem ke znepokojení. Nicméně, v některých mužů, Peyronieho choroba způsobuje významnou ohyb nebo bolest. To může zabránit muže od sexu, nebo může být obtížné získat nebo udržet erekci (erektilní dysfunkce). Pro mnoho mužů, Peyronieho choroba také způsobuje stres a úzkost.

V některých případech, může pomoci léky. Chirurgie k léčbě Peyronieho nemoc se obecně doporučuje pouze v případě, že zakřivení a bolest jsou natolik závažné, aby se zabránilo pohlavní styk.

Příznaky

Peyronieho choroba příznaky se mohou objevit náhle nebo se může vyvinout postupně. Mezi nejčastější příznaky patří:

 • Zjizvená tkáň. Jizvy (plaky) v souvislosti s nemocí Peyronieovy může být pocit pod kůži penisu jako ploché hrudky nebo kapelou tvrdé tkáně.
 • Významnou ohyb do penisu. Váš penis může být zakřivený nahoru, dolů nebo ohnuté na jednu stranu. V některých případech, vztyčený penis má "přesýpacích hodin" vzhled, s pevně, úzkém pásmu okolo hřídele.
 • Problémy s erekcí. Peyronieho choroba může způsobit problémy se nebo udržení erekce (erektilní dysfunkce).
 • Zkrácení penisu. Váš penis může být kratší v důsledku nemoci Peyronieovou.
 • Bolest. Můžete mít bolesti při erekci, pouze během orgasmu nebo kdykoliv penisu se dotkla.

Zakřivení spojené s Peyronieovu nemoc může postupně zhoršovat. Na nějakém místě, to je obecně zastaví zhoršuje. Ve většině mužů, bolest při erekci zvyšuje během jednoho až dvou let, ale jizvy zůstanou a zakřivení. Zřídka, a to jak zakřivení a bolesti spojené s nemocí Peyronieho zlepšit bez léčby.

Kdy navštívit lékaře
Navštivte svého lékaře, pokud bolest nebo zakřivení penisu vám brání v sexu, nebo způsobí, že úzkost. Přesná diagnóza je potřeba zjistit, zda léčba může pomoci, a vyloučit jiné příčiny vašich příznaků.

Viz také

Příčiny

Příčinou nemocí Peyronieho není zcela znám, ale řada faktorů, se zdají být zapojeny. To je si myslel, Peyronieho onemocnění se obvykle vyplývá z prasknutí drobných cév uvnitř penisu. Například může dojít k poškození penisu při sexu, sportování nebo v důsledku nehody. Během procesu hojení, jsou krevní buňky a další buňky v pasti v místě poranění, což vede k nahromadění jizevnaté tkáně. Nicméně, ne všichni muži, kteří mají penis zranění vyvinout Peyronieho nemoc. To je si myslel, že zděděné vlastnosti mohou hrát roli v tom, kdo je náchylný k onemocnění.

Každá strana penisu obsahuje houbovité trubku (cavernosum), která obsahuje mnoho drobných cév. Pokud se stanete sexuálního vzrušení, krevní oběh těchto komor zvyšuje. Jak komory naplnit krví, penis rozšiřuje, narovná a ztuhne do erekce. Každý z korpusu cavernosa jsou uloženy v pouzdře z elastické tkáně, tzv. tunica albuginea (příliš NIH-Kuh al-bu-JIN-e-uh), který se táhne při erekci. Poranění penisu může poškodit tuto tkáň. Pokud se zranění hojí správně, jsou obecně žádné dlouhodobé problémy. V Peyronieovu nemoc, problémy v normálním hojení ran proces může vyústit v trvalé jizvy. Část pláště se zjizvená tkáň není flexibilní. Když se penis stává vztyčený, region s jizvy neroztáhne a penis ohýbá, nebo se stane znetvořená a mohou být bolestivé.

V některých mužů, Peyronieho choroba se rozsvítí postupně a nezdá se být ve vztahu k úrazu. Vědci zkoumají, zda Peyroneova choroba by mohla být spojena s poruchami imunitního systému.

Rizikové faktory

Menší poranění penisu nemusí vždy vést k Peyronieovu nemoc. Existuje celá řada faktorů, které mohou přispět ke špatnému hojení ran a jizev nahromadění, které mohou hrát roli v Peyronieovu nemoc. Mezi ně patří:

 • Dědičnost. Pokud je váš otec nebo bratr má Peyronieho nemoc, máte zvýšené riziko vzniku poruchy.
 • Pojivové tkáně. Muži, kteří mají pojivové tkáně Zdá se, že zvýšené riziko vzniku Peyronieho onemocnění. Například řada lidí, kteří mají Peyronieho onemocnění mají také onemocnění známé jako Dupuytrenovy kontraktury - kabel-jako zahušťující přes dlaně, který způsobuje, že prsty vytáhnout dovnitř.
 • Stárne. Prevalence choroby Peyronieovy se zvyšuje s věkem. Změny spojené s věkem ve tkáních může způsobit, že se snadněji zraněných a méně pravděpodobné, že se hojit dobře.

Další faktory, včetně jiných určitých veterinárních podmínek, kouření a některé typy operací prostaty může souviset s Peyronieovu nemoc.

Viz také

Komplikace

Komplikace Peyronieovu nemoc mohou zahrnovat:

 • Neschopnost mít pohlavní styk
 • Obtížnost dosažení nebo udržení erekce (erektilní dysfunkce)
 • Úzkost nebo stres o sexuálních schopností či vzhledu svého penisu
 • Zdůrazňuje na vztahu s vaším sexuálním partnerem
 • Obtížnost otcem dítěte, protože styk je obtížné nebo nemožné

Příprava na vaše jmenování

Máte-li Peyronieho choroba příznaky, budete pravděpodobně začít tím, že vidí svou rodinu lékaře nebo praktického lékaře. Můžete být odkazoval se na specialisty v mužských sexuálních poruch (urolog). Příprava na schůzku vám pomůže co nejlépe využít svůj čas.

Co můžete udělat
Udělejte si seznam dopředu, který můžete sdílet se svým lékařem. Váš seznam by měl zahrnovat:

 • Příznaky jste se setkali, včetně těch, které se může zdát nesouvisí s Peyronieovu nemoc
 • Klíčové osobní údaje, včetně případných hlavních napětí nebo nedávné životních změn
 • Léky, které užíváte, včetně všech vitamínů a doplňků
 • Rodinná anamnéza Peyronieovu nemoc, pokud existuje
 • Otázky, zeptejte se svého lékaře

Seznam otázek pro Vašeho lékaře od nejdůležitějších po nejméně důležité v případě vyprší čas. Možná budete chtít zeptat některé z následujících otázek:

 • Jaké testy budu potřebovat?
 • Jakou léčbu doporučujete?
 • Můžeš mi říct, jestli je pravděpodobné, že příznaky zhorší nebo zlepšit?
 • Existují nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou domů? Jaké webové stránky se vám doporučujeme navštívit?

Kromě otázky, jste připravena se zeptat svého lékaře, neváhejte a ptejte se během jmenování, pokud nerozumíte.

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař pravděpodobně se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete dále diskutovat. Váš lékař může požádat:

 • Kdy jste se poprvé všimnete křivku vašeho penisu, nebo zjizvená tkáň pod kůží penisu?
 • Má zakřivení penisu zhoršila v průběhu času?
 • Máte bolesti při erekci, a pokud ano, je to ještě horší, nebo lepší v průběhu času?
 • Vzpomínáte si, mít poranění penisu?
 • Líbí se vaše příznaky omezit vaši schopnost mít sex?

Váš lékař může také požádat o vyplnění průzkum, jako je Mezinárodní index erektilní funkce, které může určit, jak se porucha postihuje schopnost mít sex.

Testy a diagnostika

Pro většinu lidí, může být Peyroneova choroba diagnostikována fyzické zkoušky a odpovídat na otázky týkající se příznaků. Vzácně jiné podmínky způsobují podobné příznaky a je třeba je vyloučit.

Testy k diagnostice Peyronieho onemocnění a pochopit, co přesně je příčinou vaše příznaky mohou být následující:

 • Fyzikální vyšetření. Váš lékař bude cítit (palpačně) svůj penis, když to není vzpřímeně, určit umístění a množství jizev máte. On nebo ona může také měřit délku svého penisu. Pokud se stav nadále zhoršuje, toto počáteční měření pomáhá určit, zda je penis zkrácena. Lékař Vám může rovněž požádat, aby na fotkách vašeho vztyčeného penisu budete mít doma. To může určit stupeň zakřivení, umístění jizvy nebo jiné detaily, které by mohly pomoci identifikovat nejlepší léčebný přístup.
 • Další testy. Váš lékař může provést ultrazvuk, rentgen nebo jiné testy, aby vyzkoušely penis, když je vzpřímený. Před přijetím obrazy penisu, budete pravděpodobně podána injekce přímo do penisu, který způsobuje, že se stát vzpřímeně. Budete mít lokální anestezii na snížení bolesti před injekcí. Ultrazvuk je nejvíce běžně používaný test na penis abnormality. Ultrazvukové vyšetření pomocí zvukových vln produkovat obrazy měkkých tkání. To může ukazovat na přítomnost jizevnaté tkáně, průtok krve do penisu a případné abnormality.

Ošetření a léky

Váš lékař může doporučit wait-and-see (bdělé čekání přístup), pokud:

 • Zakřivení penisu není závažná a je již zhoršení
 • Stále můžete mít sex bez bolesti
 • Bolest při erekci je mírné

Pokud se vaše příznaky jsou závažné nebo se zhoršují v průběhu času, může lékař doporučit léky nebo chirurgii.

Léky
Řada perorální léky byly vyzkoušeny k léčbě Peyronieho nemoc, ale nezdá se, že je stejně účinný jako chirurgie.

V některých případech, může být léky injekčně přímo do penisu snížit zakřivení a bolesti spojené s nemocí Peyronieho. Pokud máte jeden z těchto úprav, budete pravděpodobně obdrží více injekcí po dobu několika měsíců. Budete mít lokální anestetikum, aby se zabránilo bolesti při injekcí.

Důkazy o účinnosti penilní injekce jsou omezené. Léky, které se používají, zahrnují:

 • Verapamil. Jedná se o lék běžně používá k léčbě vysokého krevního tlaku. Zdá se, že naruší produkci kolagenu, což je protein, který se zdá být klíčovým faktorem při vzniku onemocnění Peyronieovou jizvy.
 • Interferon. Toto je druh bílkoviny, která se zobrazí narušit produkci vazivové tkáně a pomáhá rozebrat to.

Kolagenáza, enzym, který štěpí vazivové tkáně jizvy, je v současné době studována v léčbě onemocnění Peyronieovou.

Chirurgie
Váš lékař může doporučit operaci, pokud deformitou penisu nebo závažné vám brání sex. Chirurgie je obvykle nedoporučuje, dokud zakřivení penisu zastaví roste a vaše erekce byla bez bolesti po dobu nejméně šesti měsíců.

Běžné chirurgické metody patří:

 • Zkrácení neovlivněná stranu. Řada postupů lze použít k zkrácení delší straně penisu (strana bez jizvy). Zkrácené straně pochvy a méně pružná, zjizvenou boční části pláště skončit o stejné délce, když penis není vztyčený. To má za následek poměrně snadno erekce. Tento postup však obvykle zkracuje celkovou délku penisu. To je obecně používán u mužů, kteří mají dostatečnou délku penisu a méně závažnou zakřivení penisu. Nesbit aplikačních je příkladem tohoto typu řízení. V některých případech je tento typ operace způsobuje erektilní dysfunkce.
 • Prodloužení postižené straně. S tímto typem operace, chirurg dělá několik škrty v zjizvené tkáně, což plášť natáhnout a penis se narovnat. Chirurg může odstranit některé jizvy. Kus tkáně (štěpu), je ušité do místa pokrýt díry v tunica albuginea. Štěpu může být tkáň vlastního těla, lidského nebo zvířecího tkáně, nebo syntetického materiálu. Tento postup se obvykle používá, pokud člověk má kratší penis, těžké zakřivení nebo složité deformity. Tento postup vede k větší riziko erektilní dysfunkce než dělá zkrácení řízení.
 • Penilní implantáty chirurgicky vložena. Penilní implantáty vyměnit houbovitou tkáň, která vyplňuje krví během erekce. Implantáty mohou být napůl ohebný - ručně sklonil většinu času, a sklonil se nahoru pro pohlavní styk. Dalším typem implantátu je nafouklý čerpadlem implantovaným do rozkroku nebo šourku. Penilní implantáty mohou být považovány, pokud člověk má i Peyronieho nemoc a erektilní dysfunkce. Pokud jsou implantáty zavedeny, bude lékař pravděpodobně provést některé řezy (řezy) na jizvy zmírnit napětí na tunica albuginea.

Typ operace používá bude záviset na stavu. Váš lékař zváží umístění jizvy, závažnost příznaků a dalších faktorech. Pokud neobřezaný, může lékař provést obřízku během operace.

V závislosti na typu operace máte, budete moci jít z nemocnice domů ve stejný den nebo budete muset zůstat přes noc. Váš lékař Vám poradí, jak dlouho byste měl čekat před návratem do práce - ve většině případů několik dní. Po operaci Peyronieovu nemoc, budete muset počkat čtyři-osm týdnů dříve, než masturbovat a mít sex.

Ostatní léky
Několik dalších nondrug léčby Peyronieovou jsou vyšetřovány, ale důkaz je omezen na to, jak dobře fungují a možných nežádoucích účinků. Patří radioterapii pomocí intenzivní zvukové vlny se rozejít jizva tkáně (léčba rázovou vlnou) a zařízení k roztažení penisu (ztopoření trakční terapie).

Zvládání a podporu

Peyronieho nemoc může být zdrojem značné úzkosti a vytvářet napětí mezi vámi a vaším sexuálním partnerem. Následující návrhy vám mohou pomoci vyrovnat se s nemocí Peyronieovy:

 • Vysvětlete svému partnerovi, co Peyroneova choroba je a jak to ovlivňuje vaši schopnost mít sex.
 • Ať váš partner vědět, co si myslíte o vzhledu svého penisu a vaše schopnost mít sexuální vztahy.
 • Promluvte si se svým partnerem o tom, jak dva z vás může udržovat sexuální a fyzické intimity.
 • Promluvte si s psychologickým poradcem (psychoterapeut), který se specializuje na rodinné vztahy a sexuální záležitosti.