Pečovatelé

Alzheimerova péče: jednoduché tipy pro každodenní úkoly

Alzheimerova poskytování péče vyžaduje trpělivost a flexibilitu. Chcete-li snížit frustraci, zvažte tyto tipy pro každodenní úkoly - od omezení a snížení možnosti rozptýlení k vytvoření bezpečného prostředí.

V časných stádiích Alzheimerovy choroby, váš milenec může být stále schopen žít a fungovat samostatně. Jak nemoc postupuje, však bude jeho nebo její schopnost zvládat každodenní úkoly zmenšovat. Zvažte praktických tipů, které vám váš milenec udržovat pocit nezávislosti a důstojnosti, jak on nebo ona se stává závislejší na vás nebo jiné pečovatele.

Snížení frustrace

Člověk, který má Alzheimerova choroba může být nervózní, když kdysi jednoduché úkoly obtížné nebo nemožné. Chcete-li omezit problémy a zmírnit frustraci:

  • Plán moudře. Zavést rutiny, aby se každý den lépe předvídatelné a méně matoucí. Plán nejobtížnější úkoly, jako je koupání nebo lékařské schůzky, na denní době, kdy váš milenec má tendenci být velmi klidný a příjemný.
  • Udělejte si čas. Očekávejte věci trvat déle než dříve. Plán více času na plnění úkolů, takže nemusíte spěchat své milované.
  • Zapojte své milované. Nechte váš milenec dělat co nejvíce s co nejmenším množstvím pomoci. Například, možná váš milenec můžete oblékat sám, pokud si vyložit oblečení v pořadí, v jakém jdou dál.
  • Omezit výběr. Čím méně možností, tím snazší je se rozhodnout. Například, poskytují dvě oblečení na výběr mezi - není skříně plné oblečení. Odstraňte pásy nebo příslušenství, které by mohly být kladen na nesprávně.
  • Poskytovala jednoduché pokyny. Když se zeptáte váš milenec něco udělat, udělejte to jeden krok v době.
  • Nemuseli rozptylovat. Vypněte televizor a minimalizovat další rozptýlení při jídle a při rozhovorech, aby váš milenec může lépe soustředit na úkol, na dosah ruky.

Buďte flexibilní

Váš milenec schopnost fungovat a vyrovnat se postupně klesat. Mohlo by to měnit ze dne na den. Snažte se zůstat flexibilní a přizpůsobit vaše běžné podle potřeby.

Například, pokud oblíbené jídlo náhle stává neatraktivní, aby váš milenec, nastavte menu. Pokud váš milenec začne trvat na sobě stejné oblečení každý den, zvažuji několik stejné oblečení. Pokud váš milenec je koupání, přepněte opotřebované oblečení pro čistou jeden.

Můžete také uvolnit standardy bit. Koupání, například nemusí být nutné každý den - zejména pokud je to zneklidňující pro své milované. Zkuste houbou mezi sprchou nebo vanou koupele.

Viz také

Alzheimerova péče: jednoduché tipy pro každodenní úkoly

Vytvoření bezpečného prostředí

Alzheimerova choroba zhoršuje úsudek a řešení problémů dovednosti, zvýšit váš milenec je riziko zranění. Chcete-li zachovat váš milenec bezpečné:

  • Zabraňte pádu. Vyhněte rozptylu koberce, prodlužovací kabely a jakýkoli nepořádek, který by mohl způsobit váš milenec na výlet nebo na podzim. Instalace zábradlí nebo madla v kritických oblastech.
  • Pomocí zámků. Nainstalujte zámky na skříňkách, které obsahují všechno potenciálně nebezpečné, jako je medicína, alkohol, zbraně, jedovaté látky, nebezpečné čištění nádobí a nářadí.
  • Zkontrolujte teplotu vody. Snižte termostat na teplovodního ohřívače, aby se zabránilo popálení.
  • Učiňte nezbytná opatření požární bezpečnosti. Uchovávejte zápalky a zapalovače mimo dosah. Pokud váš milenec kouří, ujistěte se, že on nebo ona dělá tak jen s dohledem. Ujistěte se, že hasicí přístroj je přístupný a kouřové hlásiče mají nové baterie.

Zaměřte se na individualizovanou péči

Pečovatelé. Zapojte své milované.
Pečovatelé. Zapojte své milované.

Každá osoba, která má Alzheimera zažije její příznaky a progresi jinak. V důsledku toho, pečující techniky je třeba měnit. Tailor tyto praktické tipy, aby váš milenec individuálních potřeb.

Pamatujte si, že může váš milenec je reakce a chování se liší od toho, co bývaly. Trpělivost a flexibilita - spolu s dobrým self-péče a podpory přátel a rodiny - vám může pomoci vypořádat se s problémy a frustrace dopředu.

Viz také