Necitlivost v rukou

Definice

Necitlivost jednou nebo oběma rukama popisuje ztrátu citlivosti nebo pocit v ruce nebo prsty. Často může být necitlivost v rukou být doprovázeny dalšími změnami, jako je například špendlíky-a-jehel pocit, pálení nebo brnění. Paže, ruky nebo prstů mohou mít pocit, nemotorný nebo slabé.

Necitlivost se mohou vyskytnout v jedné nervu, nebo to může nastat v obou rukou v symetricky.

Příčiny

Necitlivost v ruce je obvykle způsobeno tím, podráždění nebo poškození komprese jednoho z nervů nebo pobočky jednoho z nervů v ruce a zápěstí.

Nemoci ovlivňující periferní nervy, jako je cukrovka, může také způsobit necitlivost, i když je to často předchází podobné příznaky v nohou.

Vzácně může dojít k znecitlivění být způsobeny problémy v mozku nebo míchy, ačkoli toto je obvykle doprovázena slabostí nebo ztráty funkce v paži nebo ruku. Naštěstí je necitlivost o sobě jen zřídka spojeny s potenciálně život ohrožující onemocnění, jako je mrtvice nebo nádory.

Váš lékař bude potřebovat podrobnější informace o vašich příznaků diagnostikovat příčinu vašeho znecitlivění. Řada testů může být nutné potvrdit příčinu než vhodná léčba může začít.

Možné příčiny necitlivost v jedné nebo obou rukou, patří:

Příčiny zde uvedené jsou obyčejně spojené s tímto příznakem. Práce se svého lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka pro přesné diagnózy.

Kdy navštívit lékaře

Je důležité určit příčinu ruční znecitlivění. Pokud necitlivost přetrvává nebo se šíří do dalších částí těla, požádejte svého lékaře o vyhodnocení. Léčba necitlivosti v rukou, závisí na příčině.

Necitlivost v rukou. Volejte 911 nebo získat lékařskou pomoc, pokud se vaše znecitlivění.
Necitlivost v rukou. Volejte 911 nebo získat lékařskou pomoc, pokud se vaše znecitlivění.

Volejte 911 nebo získat lékařskou pomoc, pokud se vaše znecitlivění:

  • Začíná náhle, zvláště pokud je to doprovázeno slabost nebo ochrnutí, zmatenost, potíže s mluvením, závratě nebo náhlé, silné bolesti hlavy

Naplánovat návštěvu úřadu, pokud váš znecitlivění:

  • Začíná nebo se zhoršuje postupně a přetrvává
  • Se šíří do dalších částí těla
  • Postihuje obě strany těla
  • Přichází a odchází
  • Zdá se, že souvisí s určitými úkoly nebo činnosti, zejména opakované pohyby
  • Ovlivňuje pouze část ruky, například prstem