Náhrada kolenního kloubu

Definice

Kolenního kloubu - také známý jako kolenního kloubu (ARTH-řádek-Plas-tee) - může pomoci zmírnit bolesti a obnovení funkce u těžce nemocných kolenních kloubů. Při náhradě kolenního kloubu, chirurg odřízne poškozené kosti a chrupavky z vašeho stehenní kost, holenní kost a čéšku a nahradí ji s umělým kloubem z kovových slitin, vysoce kvalitních plastů a polymerů.

První umělé kolena o málo víc než surové závěsů. Nyní můžete Vy a Váš lékař si vybrat z široké škály vzorů, které berou v úvahu svůj věk, hmotnost, úroveň aktivity a celkový zdravotní stav. Většina kolenní klouby náhradní pokusí replikovat koleno přirozenou schopnost valit a plachtit, jak se ohýbá.

Viz také

Proč se to dělá

Nejčastější příčinou kolenního kloubu je na opravu poškození kloubů v důsledku osteoartritidy a revmatoidní artritidy. Lidé, kteří potřebují náhradě kolenního kloubu obvykle mají problémy s chůzi, chůzi do schodů, a dostat se do a ze židlí. Mohou se také vyskytnout středně těžkou nebo těžkou bolest kolena v klidu.

Viz také

Rizika

Jako u každé operace, kolenního kloubu s sebou nese rizika, včetně:

 • Infekce
 • Krevní sraženiny v nohou žíly nebo do plic
 • Infarkt
 • Mrtvice
 • Nervové poškození

Známky infekce
Ačkoli riziko infekce velmi nízké, informujte ihned svého lékaře, pokud zaznamenáte:

 • Horečka vyšší než 100 F (37.8 C)
 • Třesavka
 • Odvodnění z chirurgického zákroku
 • Zvýšení zarudnutí, bolestivost, otok a bolest v koleni

Infikované náhrady kolenního kloubu obvykle vyžaduje chirurgické odstranění umělých díly a antibiotika zabít bakterie. Po infekci je zrušeno, další operace provádí instalaci nové koleno. Vaše šance na dobré nebo vynikající výsledek, který snižuje bolest a zlepšuje funkce klesá s každou další operaci.

Náhrady kolenního kloubu. Definice.
Náhrady kolenního kloubu. Definice.

Umělé kolena mohou nosit ven
Další riziko operace totální náhrady kolenního kloubu je selhání umělého kloubu. Vystavený k každodenního stresu, a to i nejsilnější kovové a plastové díly zcela opotřebí. Jste vystaveni většímu riziku společného selhání, pokud dáte větší důraz na kloubu s velkým dopadem činností nebo nadměrné hmotnosti.

Viz také

Jak se připravit

Ortoped provádí postupy náhrady kolenního kloubu. Před operací chirurg má svůj anamnézu a provádí fyzikální vyšetření k posouzení koleno je rozsah pohybu, stabilitu a pevnost. X-paprsky mohou pomoci určit rozsah poškození kolena.

Kolenního kloubu vyžaduje anestezii, aby se vám pohodlně během chirurgického zákroku. Vaše vstupní a osobní preference pomoci týmu rozhodnout, zda použít celkovou anestezii, která činí jste v bezvědomí v průběhu operace, nebo spinální nebo epidurální anestézii, při níž jsou vzhůru, ale nemůže cítit žádnou bolest od pasu dolů.

Váš lékař nebo anesteziolog může doporučit, abyste přestala užívat některé léky a doplňky stravy před operací. Budete pravděpodobně být poučeni, aby nic jíst po půlnoci před operací.

Plánovat dopředu pro zotavení po operaci
Za několik týdnů po zákroku, možná budete muset pomoci berlí nebo procházek. Ujistěte se předem připravily podmínky pro přepravu domů z nemocnice a pomoc s každodenní úkoly, jako je vaření, koupání a praní prádla. Pokud žijete sám, může váš lékař personál navrhnout dočasnou úřednickou.

Chcete-li, aby váš domov bezpečnější a jednodušší navigaci během obnovy zvážit následující vylepšení:

 • Vytvořte Celková obytná plocha na jednom patře od schodů může být obtížné.
 • Nainstalujte bezpečnostní mříže nebo bezpečné zábradlí ve vašem vanou nebo sprchovým koutem.
 • Zajistěte zábradlí podél schodiště vaše.
 • Získat stabilní židli s polštářem pevným sedák a opěrák, podnožka a povýšit nohu.
 • Zajistíme pro záchodové sedadla stoupačky s rukama, pokud máte nízkou toaletu.
 • Zkuste stabilní lavice nebo židle pro sprchování.
 • Odstraňte všechny uvolněné koberce a kabely.

Viz také

Co můžete očekávat

Během kolenního kloubu
V průběhu řízení, koleno je v ohnuté poloze tak, aby všechny povrchy kloubu plně vystaveni. Po provedení řez asi 6 až 10 palců (15-25 cm) na délku, váš lékař se pohybuje stranou své koleno a odřízne poškozené společných ploch.

Po společné plochy jsou připraveny, chirurg vložky a připojí kousky umělého kloubu. Před zavřením řez, on nebo ona se ohýbá a otáčí koleno, testování a vyvažování ho zajistit, že funguje správně. Očekávejte náhradě kolenního kloubu trvat asi dvě hodiny.

Po kolenního kloubu
Po operaci budete kolové na pooperační pokoj dobu jednoho až dvou hodin. Vy pak se stěhoval do svého nemocničního pokoje, kde se obvykle zůstat na pár dní před odchodem domů. Můžete pociťovat bolest, ale léky předepsané lékařem by měla pomoci ovládat.

Během pobytu v nemocnici, jste motivováni k přesunům nohu a kotník, který zvyšuje průtok krve do svalů nohou a pomáhá předcházet otoky a krevní sraženiny. Možná budete muset přijmout omezující tvorbu krevních destiček a opotřebení podpory hadici nebo komprese boty pro další ochranu proti bobtnání a srážení krve.

Den po operaci, fyzioterapeut vám ukáže, jak využít své nové koleno. Během prvních několika týdnů po operaci, máte větší šanci zažít dobré oživení, pokud se budete řídit všemi pokyny svého lékaře, pokud jde o péči o rány, diety a cvičení. Vaše fyzická aktivita programu musí obsahovat:

 • Absolvoval pěší program - první v interiéru, pak venku - postupně zvyšovat svou mobilitu
 • Pomalu obnovení ostatní běžné domácí činnosti, včetně chůze po schodech
 • Konzolová posilovací cviky jste se naučili od nemocničního fyzioterapeuta, provádí několikrát denně

Viz také

Výsledky

Většina lidí, kteří mají zkušenosti náhradě kolenního významnou úlevu od bolesti, zlepšení mobility a celkově lepší kvalitu života. Promluvte si s lékařem o tom, co můžete očekávat od endoprotézy kolenního kloubu.

Čtyři až šest týdnů po operaci totální náhrady kolenního kloubu, je obvykle možné obnovit většinu běžných denních aktivit, jako je nakupování a starání se o domácnost. Řízení je také možné na asi čtyř týdnů, pokud můžete ohnout koleno natolik, aby sedět v autě a budete mít dostatek svalovou kontrolu správně fungovat brzdy a akcelerátoru.

Poté, co jste zpět, si můžete vychutnat celou řadu nízkým dopadem činnosti, jako je chůze, plavání, golf a cyklistika. Ale vy jste se měli vyvarovat větší dopad činnosti - například jogging, lyžování, tenis a sporty, které zahrnují kontakt nebo jumping. Promluvte si se svým lékařem o svých omezení.

Viz také