Náhlá srdeční zástava

Náhlá smrt u mladých lidí - problémy se srdcem často obviňován,

Náhlá smrt u mladých lidí je vzácné, ale s rizikem může přijmout bezpečnostní opatření. Zjistěte více o rizikových faktorech, příčiny a léčby.

Náhlá smrt u lidí pod 35 let, často kvůli skryté srdeční vady nebo přehlíženy srdeční abnormality, je vzácný. Když se tyto náhlé úmrtí se vyskytují, je to často při fyzické aktivitě, jako je například sportovní události.

Miliony základní, středoškolské a vysokoškolské závodníci soutěží každý rok bez nehody. Naštěstí, pokud vy nebo vaše dítě je v nebezpečí náhlé smrti, tam jsou screeningové testy na srdeční vady, a opatření si můžete vzít.

Jak časté je náhlé srdeční smrti u mladých lidí?

Existuje 250.000 až 450.000 náhlou srdeční zatýkání každý rok v samotné Evropě, ale většina úmrtí v důsledku náhlé srdeční zástavy jsou u starších dospělých. Z těchto náhlých srdečních zatýkání, velmi málo se vyskytují u mladých lidí, a jen někteří z těch mladých lidí zemře na náhlou srdeční zástavou.

Co může způsobit náhlé srdeční smrti u mladých lidí?

Příčiny náhlé srdeční smrti u mladých lidí se liší. Asi dvě třetiny času, patolog zjistí během pitvy, že smrt byla kvůli srdeční abnormality.

Z mnoha důvodů, něco - například strukturální srdeční vadou - způsobí, že srdce porazil mimo kontrolu. Tento abnormální srdeční rytmus známý jako komorová fibrilace.

Některé konkrétní příčiny náhlé srdeční smrti u mladých lidí, patří:

  • Hypertrofická kardiomyopatie (HCM). Jedná se o onemocnění, při kterém srdeční sval (myokard) se stává abnormálně silný, takže je těžší na srdce pumpovat krev. Hypertrofická kardiomyopatie, zatímco obvykle fatální u většiny lidí, je nejčastější příčinou srdečního související náhlé smrti pro osoby mladší 30 let. To je nejčastější příčinou náhlé smrti u sportovců. HCM jde často nepozorovaně.
  • Věnčité tepny abnormality. Někteří lidé se rodí se srdečními tepnami (věnčité tepny), které jsou připojeny správně. Tepny může být komprimován během cvičení a nemohou poskytnout řádné průtok krve k srdci.
  • Syndrom dlouhého QT (LQTS). Syndrom dlouhého QT (LQTS) je dědičná porucha srdečního rytmu, které mohou způsobit rychlé a chaotické srdeční tep. Při rychlém tlukot srdce, způsobené změnami v části vašeho srdce, které způsobuje, že porazit, může vést k mdlobám, což může být život ohrožující. V některých případech může vaše srdce rytmus tak nevyzpytatelné, že to může způsobit náhlou smrt. Mladí lidé se syndromem dlouhého QT mají zvýšené riziko náhlé smrti.
Náhlá srdeční zástava. Hypertrofická kardiomyopatie (HCM).
Náhlá srdeční zástava. Hypertrofická kardiomyopatie (HCM).

Existují i ​​jiné příčiny náhlé srdeční smrti u mladých lidí. Patří mezi strukturální abnormality srdce, včetně neuznaného vrozenou srdeční vadou a abnormality srdečního svalu. Jiné příčiny zahrnují zánět srdečního svalu, které může být způsobeno tím, virů a jiných onemocnění. Kromě syndromem dlouhého QT intervalu, tam jsou jiné abnormality srdce elektrického systému, například syndromem náhlého úmrtí, který může způsobit náhlou smrt.

Je tu další vzácnou příčinou náhlé srdeční smrti, které se mohou objevit u každého, když je to většinou slyšeli u mladých lidí, kteří hrají sporty. To nastane v důsledku tupým úderem do hrudníku - jako byl zasažen baseballu nebo hokejový puk - v pravý čas. Jeho zdravotní jméno je commotio cordis. Rána na hrudi mohou vyvolat komorovou fibrilaci, pokud rána zasáhne přesně v nevhodnou dobu v elektrické srdeční cyklus.

Existují příznaky nebo červené vlajky rodiče, trenéři a další by měly být na pozoru tohoto signálu mladý člověk s vysokým rizikem náhlé srdeční smrti?

Mnohokrát těchto úmrtí dochází bez varování, ale tam jsou dva příznaky se dívat na:

  • Nevysvětlitelné mdloby (synkopa). Náhlé a nevysvětlitelné mdloby, ke kterému dochází během fyzické aktivity může být známkou toho, že je tu problém se srdcem. Záchvaty mohou také nastat.
  • Rodinná anamnéza náhlé srdeční smrti. Dalším významným varovným signálem je v rodinné anamnéze nevysvětlených úmrtí před dosažením věku 50 let. To samozřejmě není fyzický symptom jako je omdlévání, ale úmrtí, jako je tento ve vaší rodině by měla být podnětem, abyste věnovali pozornost a snad promluvit se svým lékařem o možnosti screeningu.

Dušnost a bolest na hrudi také může být známkou toho, že jste na riziko náhlé srdeční smrti, ale ty jsou vzácné a může být příznakem jiných zdravotních problémů u mladých lidí, jako je astma.

Náhlá smrt u mladých lidí - problémy se srdcem často obviňován,

Může náhlé smrti u mladých lidí být zabráněno?

Někdy může. Pokud jste s vysokým rizikem náhlé srdeční smrti, lékař obvykle naznačují, že se vyhnete konkurenční sporty. V závislosti na základním stavu, může lékařské nebo chirurgické ošetření je doporučeno snížit riziko náhlé smrti.

Další možností pro některé, jako jsou pacienti s hypertrofickou kardiomyopatií, je Kardioverter-defibrilátor (ICD). To je pager velikosti zařízení implantované v hrudi jako kardiostimulátor. ICD průběžně sleduje srdeční tep. Pokud život ohrožující arytmie dojde, ICD dodává elektrické šoky obnovit normální srdeční rytmus.

Kdo by měli být vyšetřeni na náhlé faktory, riziko smrti?

Tam je debata v lékařské komunitě, o screeningu mladé sportovce, aby se pokusili identifikovat osoby s vysokým rizikem náhlé smrti. Některé země, jako je Itálie a Japonska, obrazovka mladých lidí s využitím elektrokardiogramu (EKG nebo EKG), který zaznamenává elektrické signály přítomné v srdci. Nicméně, tento typ screeningu někdy vede k falešně pozitivním výsledkům - existují náznaky, že abnormalita nebo nemoc se vyskytuje, když ve skutečnosti to není - což může způsobit zbytečné starosti a dodatečné testy. To není jasné, že náhlé srdeční smrti lze předcházet typů běžných fyzických zkoušek, které jsou často nutné, aby byly vymazány hrát konkurenční sporty.

Existuje několik věcí, které můžete udělat, pokud máte obavy o své rizikových faktorů. Například, pokud někdo ve vaší rodině zemře mladý, je důležité, že pitva bude provedena určit příčinu smrti. Pokud pitva ukáže, že onemocnění srdce způsobilo smrt, může screening rodinných příslušníků nutné. Například, pokud pitva ukázala, hypertrofická kardiomyopatie, je doporučeno, aby všechny nejbližším příbuzným zesnulého by měly být kontrolovány pro tento stav, včetně rodičů, sourozenců a dětí. Opakované vyšetření rodinných příslušníků se doporučuje v průběhu času, a to iv případě, že první hodnocení jejich srdce bylo normální.

By mladí lidé měli vyhnout fyzické aktivity, pokud mají srdeční vadu?

Pokud jste vystaveni riziku náhlé srdeční smrti, poraďte se se svým lékařem o své fyzické námaze. Ať už se můžete zúčastnit cvičení nebo sportu závisí na Vašem stavu. U některých poruch, jako jsou hypertrofické kardiomyopatie, to je často doporučeno vyhnout většině sportovních soutěžích, ale to neznamená, že budete muset vyhnout se cvičení vůbec. Promluvte si se svým lékařem o tom, jaké činnosti a chování byste se měli vyvarovat.