Laryngotracheální rekonstrukce

Definice

Laryngotracheální (luh-ring-go-TRAY-key-ul) Rekonstrukční chirurgie rozšiřuje průdušnice (průdušnice), aby se dýchání jednodušší. Laryngotracheální rekonstrukce zahrnuje vkládání malého kousku chrupavky - ztuhlý pojivové tkáně nalezené v mnoha oblastech těla - do zúžené části průdušnice.

Děti nejčastěji problémy s zúžené průdušky. To může nastat z mnoha důvodů, včetně poranění, infekce žaludku žaludečních šťáv, vrozená vada nebo výsledek vložením dýchací trubice. Dospělý je průdušnice může být zúžen ze stejných důvodů, ale příčina může být i nemoc, která způsobuje krevní cévy nebo zánět tkáně, jako Wegenerovy granulomatózy nebo sarkoidóza.

Cílem laryngotracheální rekonstrukce je zajistit bezpečné a stabilní dýchacích cest bez použití pomoci dýchací trubice.

Proč se to dělá

Hlavním cílem laryngotracheální Rekonstrukční chirurgie je vytvořit trvalé, stabilní dýchacích cest pro vás nebo vaše dítě dýchat bez použití dýchací trubice. Chirurgie může také zvýšit hlas a polykací problémy. Důvody pro tuto operaci zahrnují:

 • Zúžení dýchacích cest (stenóza). Stenóza může být způsobeno infekcí, nemocí nebo úrazem, ale je to nejčastěji v důsledku podráždění spojené s dýchací trubicí vložení (endotracheální intubace) u dětí narozených s vrozenými poruchami nebo předčasně narozené nebo v důsledku léčebný postup.
 • Malformace hlasivek (hrtan). Vzácně se může hrtan být neúplně vyvinuté při narození (rozštěp hrtanu), nebo zúžená abnormální růst tkáně hrtanu (web), které mohou být přítomny již při narození nebo v důsledku zjizvení z lékařského postupu nebo infekce.
 • Slabá chrupavky (tracheomalacia). Tento stav nastane, když dítě, měkká, poškození nezralých chrupavek postrádá tuhost k udržení průchodnosti dýchacích cest, dělat to obtížný pro vaše dítě dech.
 • Paralýza hlasivek. Také známý jako paralýza hlasivek, tento hlas porucha nastane, když jeden nebo oba z hlasivek neotvírejte nebo nezavírají, takže průdušnice a plíce nechráněný. To může být způsobeno zranění, nemoci, infekce nebo cévní mozkovou příhodu. V mnoha případech je příčina neznámá.

Pre-chirurgie studie a testy
Řada studií nebo zkoušek je často nutné před laryngotracheální Rekonstrukční chirurgie. Cílem každé studie nebo zkoušky je pomoci vyhodnotit zdravotní potíže, které mohou způsobit problémy dýchacích cest nebo ovlivnit chirurgický plán a připravit se na individuální následné péče.

 • Endoskopické přezkumným poskytuje přímý výhled na dýchací cesty a umožňuje přesné posouzení umístění, délky a závažnosti zúžení dýchacích cest. Vzhledem k častému sdružení žaludečních šťáv, může být v kombinaci s endoskopií horní části GIT pro zobrazení jícnu a žaludku.
 • Plicní funkční testy zjistit, zda váš nebo vaše dítě plíce zvládne některé postupy obnovy dýchacích cest.
 • CT a MRI vyšetření mohou být použity pro další vizualizaci laryngotracheální anatomii.
 • Potíže s polykáním (dysfagie) hodnocení zaznamenat polykání proces jako jste vy nebo vaše dítě jí nebo pije.
 • Hlas hodnocení pomáhá najít příčinu problémů vokální a pomáhá plánovat účinnou léčbu.
 • pH sonda studie zjistit, zda kyselina ze žaludku je zálohování do jícnu a dýchacích cest.
 • Spánek studie (polysomnograms) hledat přerušením nebo Vašeho dítěte rytmu spánku způsobené dýchacích cest.
Laryngotracheální rekonstrukce. Zúžení dýchacích cest (stenóza).
Laryngotracheální rekonstrukce. Zúžení dýchacích cest (stenóza).

Další chirurgické zákroky
Jeden nebo více z následujících operací může být vhodné před provedením rekonstrukce dýchacích cest:

 • Odstranění mandlí nebo mandlí (adenoidectomy nebo mandlí). Mandle jsou dvě kruhové kusy viditelné tkáně v zadní části krku, zatímco nosní mandle jsou vyšší v hrdle za nos. Někdy se tyto tkáně může se nakazit a oteklé a blokují dýchací cesty.
 • Odstranění tkáně v hrtanu (supraglottoplasty). Tato operace může být nutné opravit hlasivek (hrtan), pokud se částečně zhroutila (laryngomalacií), tím, že odstraní veškeré tkáně bránící dýchacích cest.
 • Nissen fundoplikace. Tato léčba refluxní choroby jícnu (GERD) pomáhá udržovat žaludeční kyseliny z tekoucí zpět do jícnu, což může způsobit zánět a přispívají k zúžení dýchacích cest.

Jak se připravit

Diskuse chirurgické možnosti
Laryngotracheální rekonstrukce chirurgie může být provedena s použitím několik různých technik:

 • Endoskopický přístup zahrnuje vkládání nástrojů ústy dosáhnout dýchacích cest.
 • Otevřené dýchacích cest chirurgie zahrnuje provedením řezu v oblasti krku. Otevřené dýchací cesty operace může být provedena v jediném stupni nebo ve více stupních (postupy).

Endoskopické a jednostupňová s otevřeným dýchacích cest, operace se obecně doporučuje pro případech mírné stenóze, kdy je váš nebo vašeho dítěte dýchacích cest není přísně zúžily.

Více-závažných případech stenózy nebo máte-li zdravotní potíže, které mohou komplikovat operaci - jako srdce, plic nebo neurologickými poruchami - lékař může doporučit pomalejší, opatrnější přístup a provádět více stage open-dýchacích rekonstrukcí, která zahrnuje řada postupů přes rozpětí několika měsíců do několika let.

Poté, co vzal v úvahu vaše nebo vašeho dítěte stavu a jakékoli další zdravotní problémy, lékař prodiskutovat nejvhodnější postup.

Příprava na operaci
Pečlivě dodržujte pokyny svého lékaře o tom, jak se připravit na operaci.

 • Vyvarujte se jídla a pití. Váš lékař by vám měl sdělit, kolik Vy nebo Vaše dítě musíte přestat jíst a pít v době před operací. S jídla nebo pití před operací by mohlo vést ke komplikacím během operace, jako je vdechování částečně natrávenou potravu do plic (aspirace). Malé děti jsou obvykle naplánovány na ranní operaci. Pokud vy nebo vaše dítě jí nebo pije po požadovaném čase cutoff, chirurgie může být odložena.
 • Přineste oblíbené položky z domova na pohodlí vašeho dítěte. Pokud vaše dítě má operaci, může oblíbené položky z domova, jako například vycpaných zvířat, pokrývky nebo fotografie jsou zobrazeny v nemocničním pokoji pomůže uklidnit vaše dítě. To vám může pomoci vyhladit proces obnovy.

Co můžete očekávat

Délka laryngotracheální rekonstrukční chirurgie se liší a závisí na vaší nebo vašeho dítěte individuální situace a jaký postup se provádí. Veškeré chirurgické možnosti pro laryngotracheální rekonstrukci vyžadují celkovou anestezii, takže vy nebo vaše dítě bude v bezvědomí v průběhu řízení.

Během operace
Otevřené dýchacích cest laryngotracheální rekonstrukce lze provést v jedné nebo více fázích, s použitím různých technik, v závislosti na závažnosti Vašeho nebo Vašeho dítěte.

Mnoho lidí podstupujících laryngotracheální Rekonstrukční chirurgie již prošly tracheostomii - chirurgicky vložena trubka od krku přímo do průdušnice - pomoci s dýcháním.

Při jednostupňové rekonstrukce:

 • Tracheostomie trubice, pokud je k dispozici, je odstraněn.
 • Chirurg rozšiřuje (rekonstruuje) dýchacích cest vložením přesně tvarované kousky chrupavky (rouby) z žeber, ucho nebo štítnou do průdušnice.
 • Dočasné trubka vložena ústy do průdušnice endotracheální trubice (), je zavést na podporu chrupavky štěpy. Endotracheální trubice obvykle zůstat na místě od několika dnů až dva týdny, v závislosti na množství času to bude trvat pro oblast léčit - faktor většinou určuje množství a postavení chrupavky štěpů.

Během dvou nebo vícestupňové rekonstrukce:

 • Chirurg rozšiřuje (rekonstruuje) dýchacích cest vložením přesně tvarované kousky chrupavky ze žebra, ucha nebo štítné žlázy do průdušnice.
 • Poskytnout rámec pro dýchacích cest léčit, je tracheostomie trubice ponechán na místě, nebo stent (rovný nebo ve tvaru T dutá trubka) je vložena. Stent zůstává v platnosti, dokud oblast léčí - proces, který trvá čtyři až šest týdnů nebo déle - se záměrem odstranit ji v další fázi.

Někdy je úzká část průdušnice zcela odstraněna a zbývající segmenty jsou sešity. To se nazývá resekce.

Endoskopické laryngotracheální rekonstrukce je méně invazivní postup. Během endoskopickou chirurgii, doktor vložky chirurgické nástroje a tyč opatřena světlem a kamerou přes tuhý okulárový tubus (laryngoscope) nebo do vašeho úst dítěte a přesune je do dýchacích cest provést operaci. Tento chirurgický možnost nemusí být doporučeno, pokud dýchacích cest je silně zúžil nebo jizvy.

Po operaci
Vaše dítě může potřebovat pomoc od dýchacího přístroje (ventilátor, nebo respirátor), nebo může být nutné sedaci pomoci zabránit dýchací trubici z coming out. Jak dlouho vaše dítě může potřebovat sedaci nebo dýchání závisí na pomoc vaše dítě je jiné onemocnění a věku.

Většina lidí zůstat v nemocnici, sedm dní po otevření to14-dýchacích cest laryngotracheální rekonstrukční chirurgie, i když v některých případech to může být delší. Endoskopické operace se provádí i ambulantně, takže vy nebo vaše dítě může jít domů ve stejný den, nebo strávit několik dní v nemocnici.

Léčba a rekonvalescence po operaci se liší v závislosti na tom, co postup vy nebo vaše dítě má. Úplné zotavení může trvat několik týdnů až několik měsíců.

V prvních týdnech po operaci, lékař provádí pravidelné endoskopické vyšetření kontrolovat průběh léčení dýchacích cest. Logopedie lze doporučit pomůže s hlasem nebo problémy s polykáním.