Koronární bypass

Definice

Koronární bypass je postup, který obnoví tok krve do srdečního svalu tím, že odkloní tok krve kolem části ucpaná tepna ve svém srdci. Koronární bypass používá zdravé cévy převzaté z nohou, paží, hrudníku nebo břicha a spojuje ji s ostatními tepen ve svém srdci tak, že krev je vynecháno kolem nemocné nebo zablokování oblasti. Po koronární bypass, je lepší průtok krve k srdci. Koronární bypass je jen jednou z možností k léčbě srdečních onemocnění.

Koronární bypass zlepšuje příznaky, jako jsou bolest na hrudi a dušnost kvůli špatnému průtoku krve k srdci. V některých situacích může být koronární bypass zlepšit srdeční funkce a snížit riziko úmrtí na srdeční onemocnění.

Viz také

Proč se to dělá

Vy a Váš lékař může zvážit, zda koronární bypass nebo jiné tepny otevření postup, jako je angioplastika nebo stentu, je pro vás to pravé.

Koronární bypass je možnost, pokud:

 • Máte silnou bolest na hrudi způsobené zúžením některé z tepen, které zásobují srdeční sval vaše, takže svaly krátký krve během i lehké cvičení nebo v klidu. Někdy angioplastika a stenting pomůže, ale u některých typů blokád může koronární bypass být tou nejlepší volbou.
 • Máte více než jednu nemocnou koronární tepny a srdce hlavní čerpací komora - levá komora - nefunguje dobře.
 • Váš levé koronární tepny je silně zúžil nebo zablokování. Tato tepna dodává většinu z krve do levé komory.
 • Máte tepnu angioplastika blokádu, pro které není vhodné, jste měli předchozí angioplastika nebo stentu, který nebyl úspěšný, nebo jste měli implantován stent, ale tepna se zúžila (restenózy).

Koronární bypass může být provedena také v nouzových situacích, jako je srdeční infarkt, pokud Vám lékař vidí, že jste nereagovali na jiné druhy léčby.

Koronární bypass. V průběhu řízení.
Koronární bypass. V průběhu řízení.

Koronární bypass neléčí základní onemocnění srdce, která způsobila zablokování na prvním místě. Toto onemocnění se označuje jako ateroskleróza nebo ischemickou chorobou srdeční. Dokonce i když máte koronární bypass, změny životního stylu jsou stále nezbytnou součástí léčby po operaci. Léky jsou běžné po operaci koronárního bypassu na snížení hladiny cholesterolu v krvi, snižuje riziko vzniku krevní sraženiny a pomoci své srdeční funkce, stejně jako je to možné.

Viz také

Rizika

Vzhledem k tomu, koronární bypass je otevřené operaci srdce, můžete mít komplikace během nebo po váš postup. Mezi nejčastější komplikace koronární bypass jsou:

 • Krvácející
 • Nepravidelnosti srdečního rytmu (arytmie)

Méně časté komplikace patří:

 • Infekce hrudníku rány
 • Ztráta paměti nebo potíže s jasným uvažováním, které jsou často k jejich zlepšení během šesti až 12 měsíců
 • Selhání ledvin
 • Mrtvice
 • Srdeční infarkt, když krevní sraženina vypukne brzy po operaci
Definice. Off-čerpadlo nebo bití-operaci srdce.
Definice. Off-čerpadlo nebo bití-operaci srdce.

Vaše riziko vzniku těchto komplikací závisí na vašem zdraví před operací. Promluvte si se svým lékařem, aby získali lepší představu o pravděpodobnosti prožívání těchto rizik.

Pokud máte naplánované koronární bypass, vaše riziko komplikací je obvykle nízká, ale stále závisí na celkové zdraví. Riziko je vyšší, pokud je operace provedena jako nouze, nebo pokud máte jiné zdravotní potíže, jako je rozedma plic, onemocnění ledvin, cukrovkou nebo zablokovaných tepen v nohách (periferní ischemická choroba srdeční nebo PAD).

Viz také

Jak se připravit

Při přípravě na koronární bypass, lékař vám konkrétní pokyny týkající se jakékoliv činnosti, omezení a změny ve vaší stravě nebo léky byste měl před operací. Budete potřebovat několik předoperační vyšetření, často včetně rentgenových snímků hrudníku, krevní testy, EKG a koronární angio. Koronární angiogram je zvláštní typ rentgenového postupu, který používá barvivo představit tepny, které krmí své srdce. Většina lidí jsou přijati do nemocnice ráno operaci. Koronární bypass může být provedena také v nouzových situacích, jako je například po infarktu.

Ujistěte se, aby opatření pro týdnů po své operaci. To bude trvat čtyři až šest týdnů, budete moci obnovit do bodu, kde můžete pokračovat v jízdě, návrat do práce a vykonávat každodenní práce.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Koronární bypass obvykle trvá tři až šest hodin a vyžaduje celkovou anestezii. V průměru chirurgové opravit dvě až čtyři koronárních tepen. Počet obchází postupů závisí na umístění a závažnosti ucpání ve svém srdci.

Většina koronární bypass operace se provádí přes dlouhý řez v hrudi, když průtok krve je odkloněna přes srdce-plíce (tzv. on-čerpadla koronární bypass).

Chirurg snižuje středu hrudníku podél hrudní kosti. Chirurg pak šíří otevřít hrudník vystavit srdce. Po otevření hrudníku, srdce je dočasně zastaven a srdce-plíce převezme do oběhu krve do těla.

Chirurg má část zdravé cévy, často z vnitřní hrudní stěny (interní prsní tepna) nebo dolní části nohy, a připojí konce nad a pod zablokované cévy tak, že průtok krve je odkloněna (odpojena) kolem zúžený část nemocné tepny.

Existují i ​​jiné chirurgické techniky váš lékař může použít, pokud máte koronární bypass:

 • Off-čerpadlo nebo bití-operaci srdce. Tento postup umožňuje operace se provádí na stále bije srdce pomocí speciálního zařízení, stabilizovat oblast srdce chirurg pracuje. Tento typ operace je náročná, protože srdce je stále v pohybu. Z tohoto důvodu, to není volba pro každého.
 • Minimálně invazivní chirurgie. Při tomto postupu chirurg koronární bypass přes menší řez na hrudníku, často s využitím robotiky a videa zobrazování, které pomáhají chirurg fungovat v malém prostoru. Variace minimálně invazivní chirurgii může být nazýván port přístup nebo klíčová dírka chirurgie.

Jakmile spíte (narkóze) je dýchací trubice vložena ústy. Tato trubka se připojuje k ventilátoru, který dýchá na vás během a bezprostředně po operaci.

Po zákroku
Koronární bypass je velká operace. Očekávat, že stráví den nebo dva na jednotce intenzivní péče po operaci koronárního bypassu. Zde se vaše srdce, krevní tlak, dýchání a další vitální být průběžně sledována. Vaše dýchací trubice zůstane v krku na několik hodin nebo přes noc po operaci, takže nebudete moci mluvit v té době. Můžete komunikovat s gesty rukou a poznámky. Dýchací trubice budou odstraněny, jakmile jste vzhůru a dýchat na vlastní pěst.

Nedojde-li k žádné komplikace, budete pravděpodobně být propuštěn z nemocnice do týdne, ale i poté, co jste byl propuštěn, může být pro vás obtížné vykonávat každodenní úkoly, ba ani na krátkou vzdálenost. Pokud se po návratu domů u Vás vyskytne některý z následujících příznaků, kontaktujte svého lékaře. Mohly by být varovné signály, že váš hrudník rána je infikován:

 • Teplota vyšší než 100,4 F (38 ° C)
 • Zrychlený tep
 • Nové nebo zhoršení bolesti kolem hrudi rány
 • Zarudnutí kolem hrudníku rány nebo krvácení nebo jiné výtok z rány hrudníku

Očekávejte rekonvalescence asi šest až 12 týdnů. Ve většině případů se můžete vrátit do práce, začít cvičit a obnovit sexuální aktivitu po šesti týdnech, ale ujistěte se, že máte svého lékaře před tím OK.

Viz také

Výsledky

Po operaci, většina lidí cítí lépe a mohou zůstat bez příznaků tak dlouho, po 10 až 15 let. Postupem času se však, že je pravděpodobné, že jiné tepny nebo dokonce nový štěp používané v obtoku se ucpat, což vyžaduje další bypass nebo angioplastikou.

Ačkoli bypass zlepšuje prokrvení srdce, to neléčí základní ischemické choroby srdeční. Vaše výsledky a dlouhodobý výsledek bude záviset částečně na užití přípravku podle návodu a po doporučení zdravého životního stylu, jako jsou tyto:

 • Přestat kouřit.
 • Řízení diabetes.
 • Postupujte zdravé stravovací plán, jako DASH stravě.
 • Snížit hladinu cholesterolu v krvi.
 • Udržet si zdravou váhu.
 • Kontroly krevního tlaku.
 • Správa diabetu.
 • Cvičení.

Kromě změny životního stylu, které budete potřebovat, aby se po operaci může lékař také doporučit srdeční rehabilitační program. Srdeční rehabilitace - tzv. srdeční rehabilitace - je vlastní program cvičení a vzdělávání, který vám pomůže obnovit po srdečním infarktu, se od jiných forem onemocnění srdce nebo po operaci k léčbě srdečních onemocnění. Srdeční rehabilitace často začíná, když jste stále v nemocnici a pokračuje sledovaných programů ambulantně až domů-založené programy údržby lze bezpečně řídit.

Viz také