Konec života

End-of-life péče

Když milenec umírá, může rozhovory o konci života být nepříjemné a obtížné. Přesto diskutovat end-of-life péče je důležitá.

V závislosti na okolnostech, můžete být schopni pomoci váš milenec dělat důležitá end-of-životní rozhodnutí - například zda zůstat doma, přesunout do domova důchodců nebo jiného zařízení, nebo usilovat o hospicové péči. Také můžete pracovat s vaší milované zdravotnického týmu, aby váš milenec zůstává pohodlné na konci života. Bolest, úzkost a druhý konec životnosti příznaky mohou být často léčeny.

Ještě na konci života, můžete i nadále podporovat a rozvíjet svůj vztah s milovanou osobou. Stačí, že tam může být důležitým zdrojem síly a pohodlí pro každého.

Viz také

Smutek

Když zemře někdo milovaný, můžete cítit smutek jako dýka ve svém srdci. Často, smutek spouští syrové, intenzivní emoce. Možná se divíte, jak budete někdy posbírat střepy a léčit své rány - ale ne pocit, že jste zradil své milované paměti.

Nejsou žádné rychlé řešení pro smutku a úzkosti, které následují milovaného člověka smrt. Postavte svůj smutek, vědomí, bolest a vím, že je to součást léčebného procesu. Postarejte se o sebe, a vyhledejte pomoc od přátel a blízkých.

Na konci životnosti. End-of-life péče.
Na konci životnosti. End-of-life péče.

I když bude váš život nikdy nebude stejný, bude palčivá bolest smutku nakonec stát méně intenzivní. Přijetí váš nový "normální" vám pomůže sladit vaše ztráty a jít dál se svým životem.

Viz také