Koleno rovnátka pro osteoartrózy

Definice

Ortéza na koleno osteoartrózy může pomoci zmírnit bolest tím, že přesouvá své hmotnosti se nejvíce poškozené části kolena. To může zvýšit vaši schopnost obejít a pomoci zvýšit vzdálenost, můžete chodit pohodlně.

Koleno rovnátka se dodávají v různých provedeních, ale většina jsou konstruovány s kombinací pevného a pružného materiálu - plastu, kovu nebo jiné kompozitní materiál pro základní struktury a podporu, i syntetické gumy či tvarovatelného pěna pro polstrování a umístění.

Proč se to dělá

Osteoartróza je opotřebení a-slza typ artritidy, která běžně postihuje kolena starších lidí. Ve spodní části stehenní kosti má dva velké knoflíky a osteoartróza může ovlivnit jeden z knoflíku ploch více než ostatní. Toto nerovné poškození mohou vyvolat nebo zhoršit malalignment která může způsobit, že váš postoj vypadat s nohama do x nebo křivonohý.

Jako poškození postupuje, to malalignment zhoršuje. Ortézy může odstranit tlak na části vašeho společného nejvíce postiženy osteoartrózou a pomoci zmírnit bolest. Pokud je vaše koleno pocit, že by mohlo připoutat, když dal váhu na to, může kolenní ortéza také pomůže vstát a pohybovat s větší jistotou.

Osteoartróze, je kolenní ortéza obvykle v kombinaci s jinou léčbou, jako je - léků a fyzikální terapie.

Rizika

Rizika kolena rovnátek mohou zahrnovat:

 • Nepříjemný pocit nosit rovnátka. Ortézy mohou cítit těžký, objemný a teplé na prvním místě.
 • Při podráždění kůže nebo otok. Kůži pod ortézy může být červená a podrážděná, pokud vaše kolenní ortéza se hodí špatně. Někteří lidé také zkušenosti otok kloubu.
 • Nedostatek prospěchu. Studie kolenních rovnátka pro lidi s osteoartrózou byly omezené, a výsledky byly smíšené. Někteří lidé mají žádný užitek. Jiní hlásí sníženou bolest a zvýšené funkci.

Jak se připravit

Diskutovat váš zájem kolena šle s lékařem. Společně se můžete rozhodnout, zda ortézy může pomoci váš problém a jak pravděpodobné, že může být ve skutečnosti nosit pravidelně.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet ortézy, bude Váš lékař pravděpodobně muset napsat recept na něj vztahují a vám orthotist - odborný zdravotnický pracovník, který navrhuje, staví a hodí rovnátka a další zařízení pro zlepšení funkce u lidí s ortopedickými problémy.

Zakázkové koleno rovnátka může stát více než 1120€, takže možná budete chtít poradit se svým poskytovatelem zdravotní pojišťovny nejprve zjistit, zda tyto typy zařízení se vztahuje vaše politika.

Co můžete očekávat

Některé typy kolenních rovnátka jsou ready-made v několika velikostech. Některé návrhy vám umožní nastavit tlak se vztahují na kolena, v závislosti na tom, kolik budete potřebovat podporu pro různé činnosti a v různých denních dobách. Pokud zjistíte, off-the-shelf ortézu, která vám vyhovuje dobře, budete moci vzít domů ten den.

Vlastní koleno rovnátka jsou navržena a postavena tak, aby se vešly vaše přesná měření. Ale to vyžaduje určitý čas k vybudování vlastní kolenní ortéza, takže budete muset počkat několik týdnů. Když vaše vlastní ortéza je připraven, orthotist kontrolovat kondici, než jste si ji domů.

Během svého Kolenní ortéza montáž
Můžete nastavit, aby na sobě kolenní ortéza rychleji, pokud začnete s dobrou volbou, která je cílem pracovní s orthotist. Při montáži může orthotist:

 • Prohlédněte si koleno
 • Zeptejte se svého historii kolena artritidy a příznaky, které vás nejvíce problémová
 • Zeptejte se, jaké činnosti byste chtěli zvýšit tím, že nosí ortézy
 • Zeptejte se chodit několik kroků ukazuje, jak koleno funkce
 • Trvat několik měření nohou zjistit, jakou velikost budete potřebovat
 • Diskutujte výhody a nevýhody off-the-police a vlastní kšandy
 • Vysvětlete, jak Kolenní ortéza provedení se od sebe liší
 • Už si vyzkoušet různé koleno rovnátka určit, jaký styl se cítí nejlépe a je nejjednodušší pro vás k použití
Koleno rovnátka pro osteoartrózy. Nepříjemný pocit nosit rovnátka.
Koleno rovnátka pro osteoartrózy. Nepříjemný pocit nosit rovnátka.

Poté, co váš Kolenní ortéza montáž
S pomocí orthotist, se dozvíte, jak nasadit a sundat ortézy a jak zjistit, zda je třeba upravit. Můžete chodit na vyzkoušení rovnátka.

Sledujte orthotist je nebo pokyny Vašeho lékaře o tom, kdy nosit kolenní ortéza. Někteří lidé nosí své koleno rovnátka pouze při nepřetržité činnosti, jako je chůze nebo při hraní určitých sportů. Ostatní lidé najdou to výhodné nosit ortézu většinu dne.

Výsledky

Koleno rovnátka mohou pomoci snížit příznaky osteoartrózy. Některé důkazy naznačují, kolen, můžeme závorky:

 • Zlepšit funkci kolenního kloubu. Ortézy může snížit bolest, kterou cítil, když jde nahoru po schodech, při chůzi nebo při jiných běžných činností. Ortézy může také umožnit chodit na delší vzdálenosti.
 • Zvyšte svou důvěru ve své koleno. Artróza může cítit, jako kdyby koleno se chystá rozdávat. Jako výsledek, můžete automaticky střežit vaše koleno a vyhnout se zatěžovat. Ortézy může nabídnout nějakou stabilitu a zvýšit důvěru ve své koleno.