Kojenecká a batole zdraví

Záchvaty vzteku u batolat: Jak se zachovat klid

Záchvaty vzteku jsou běžnou součástí dospívání. Specialista vysvětluje, jak reagovat na záchvaty vzteku - a jak zabránit záchvaty vzteku na prvním místě.

Kupujete s batole v rušném obchodním domě. On nebo ona spatřila hračku, že nemáte v úmyslu koupit. Brzy se ocitnete v centru bouřlivé síly záchvat vzteku. Každý, kdo se dívá na vás a váš obličej hoří rozpaky.

Mohl jste zabránila vztek? Jaký je nejlepší odpověď? A proč jsou tyto emoční zhroucení stát na prvním místě?

Vezměme si tyto tipy rapl.

Proč záchvaty vzteku stalo?

Rapl je výrazem malého dítěte frustrace s výzvami současnosti.

Možná, že vaše dítě má potíže s přemýšlením, co, nebo dokončení určitého úkolu. Možná, že vaše dítě nemůže najít slova vyjádřit své myšlenky a pocity. Ať už je problém, může frustrace se situací vyvolat hněv - výsledkem je záchvat vzteku.

Vezměme v úvahu toto: Most 2-letých mají omezenou slovní zásobu. Rodiče by pochopit, co batole říká jen nějakou dobu. Cizinci pochopit ještě méně. Když se vaše dítě chce něco říct, a vy to nechápete - nebo nejsou v souladu s vašeho dítěte přání - můžete mít vztek na ruce.

Pokud vaše dítě žízeň, hlad, nebo unavený, jeho nebo její práh frustrace je pravděpodobně nižší - a vztek častěji.

Do malé děti mají záchvaty vzteku na účel?

Mohlo by se zdát, jako by vaše dítě chce dělat ostudu jednoduše dostat na nervy, ale to asi dává mu nebo jí příliš mnoho úvěr.

Malé děti nemají ďábelské plány zmařit nebo rozpaků jejich rodiče. Pro většinu batolata, záchvaty vzteku jsou prostě způsob, jak vyjádřit frustraci.

U starších dětí může být záchvaty vzteku naučené chování. Pokud odměnit záchvaty vzteku s něčím vaše dítě chce - nebo, aby vaše dítě dostat z věcí tím, že hodí vztek - na záchvaty vzteku jsou pravděpodobně pokračovat.

Může záchvaty vzteku předcházet?

Tam by mohlo být spolehlivý způsob, jak zabránit záchvaty vzteku, ale je tu spousta, co můžete udělat pro podporu dobré chování iv těch nejmenších dětí.

Například:

 • Buďte důslední. Stanovit denní režim tak, že vaše dítě ví, co může očekávat. Držte se rutiny co nejvíce, včetně nap čas a před spaním. Je také důležité stanovit přiměřené meze a postupujte důsledně.
 • Plánovat dopředu. Pokud potřebujete spustit pochůzky, jít, když vaše dítě není pravděpodobné, že mít hlad nebo únavu. Pokud jste očekávali čekat ve frontě, balení malé hračky nebo svačinu obsadit vaše dítě.
 • Povzbuzujte své dítě používat slova. Malé děti rozumět mnohem více slov, než jsou schopni vyjádřit. Pokud vaše dítě není ještě mluvil - nebo mluví jasně - můžete ho naučit nebo ji znakového jazyka pro slova jako "já chci", "více", "pití", "bolí" a "unavený". Snadněji vaše dítě může komunikovat s vámi, tím menší je pravděpodobnost, že k boji s vzteku. Jak dítě stárne, pomoci mu nebo jí dát pocity do slov.
 • Nechte své dítě rozhodovat. Aby vaše batole pocit kontroly, sdělte mu, aby příslušné rozhodnutí. "Chtěli byste nosit červené tričko nebo vaše modré košili?" "Chceš jíst jahody nebo banány?" "Chceš si přečíst knihu, nebo postavit věž s vašimi bloky?" Pak kompliment vaše dítě na jeho rozhodnutí.
 • Chvála dobré chování. Nabídka zvýšenou pozornost, když se vaše dítě chová dobře. Dejte svému dítěti obejmout, nebo říct svému dítěti, jak pyšný jsi, když on nebo ona sdílí hračky, následuje směr, a tak dále.
 • Použijte rozptýlení pro změnu vašeho dítěte zaměření. Pokud máte pocit frustrace vaření, pokuste se odvést své dítě. Navrhnout novou aktivitu nebo změnit místo.
 • Vyhněte se situacím, které by mohly vyvolat záchvaty vzteku. Pokud vaše dítě prosí o hračky nebo pamlsky, když si koupíte, vyhýbat se pokušení "ostrovy" plné výši očí dobrot. Pokud vaše batole působí v restauracích provádět rezervace, takže nebudete muset čekat - nebo si vybrat restaurací, které nabízejí rychlý servis.

Viz také

Záchvaty vzteku u batolat: Jak se zachovat klid

Jaký je nejlepší způsob, jak reagovat na vztek?

Obvykle je nejlepší způsob, jak reagovat na vztek je ignorovat.

Když vaše dítě ztišuje se, dalo by se říci, "záchvaty vzteku nebude mít mou pozornost. Chcete-li mi něco říct, budete muset použít vaše slova."

Pamatujte si, že vaše schopnost zůstat v klidu a pod kontrolou pomůže vaše dítě cítit bezpečně. Pokud ztratíte pohodě, nebo dát do vašeho dítěte požadavků, budete pouze učit své dítě, že záchvaty vzteku jsou účinné.

Co když mé dítě stane destruktivní, nebo nebezpečné?

Pokud rapl eskaluje, odstranit vaše dítě z této situace a prosadit časový limit:

 • Vyberte časový bod. Seat vaše dítě nudné místo, jako v křesle v obývacím pokoji nebo na podlaze v chodbě. Vytáhněte židli od stěn a nábytku, pokud si myslíte, že vaše dítě se může pokusit zapojit vás odlupuje tapetu nebo způsobit jiné druhy poškození.
 • Být pevná. Dalo by se říct: "Ty ne hit. Sedněte si."
 • Počkejte, až vaše dítě uklidnit. Tato operace může trvat několik minut nebo i déle.
 • Držet se ho. Pokud vaše dítě začne bloudit, než je časový limit skončí, vrátí mu nebo jí určenému timeout místě. Připomeňte dítěti, že on nebo ona je ještě v časovém limitu.
 • Nezapojujte se vaše dítě. Neodpovídejte na cokoliv vaše dítě říká, zatímco on nebo ona je v časovém limitu.
 • Vědět, kdy do konce časového limitu. Když se vaše dítě již uklidnila, ukončete časový limit a vrátit se do své běžné činnosti. Dalo by se říct, "Sedíte tiše. Jste připraveni, aby se vaše ruce na sebe?"

Co vzteku na veřejnosti?

Pokud vaše dítě má záchvat vzteku na veřejnosti, ignorovat chování, pokud můžete. Pokud vaše dítě příliš rušivé, vezměte ho, aby soukromé místo - jako odpočívadle nebo auto - na časový limit.

Když vaše dítě zklidní, dalo by se říci, "Sedíte tiše. Jste připraveni sedět v nákupním košíku, když jsme obchod?" Pokud ne, pokračujte prodlevu.

Kojenecká a batole zdraví. Povzbuzujte Vaše dítě používat slova.
Kojenecká a batole zdraví. Povzbuzujte Vaše dítě používat slova.

Pamatujte však, že je důležité, aby se nakonec vrátí k aktivitě - nebo vaše dítě bude učit, než vztek je efektivní způsob, jak uniknout danou situaci.

Je-li odbornou pomoc potřeba?

Jak vaše dítě sebeovládání se zlepší, měla záchvaty vzteku se méně obyčejné. Většina dětí vyrostou záchvaty vzteku ve věku 5.

Pokud váš mladšího dítěte záchvaty vzteku se zdá obzvláště závažné, vaše starší dítě stále má časté záchvaty vzteku nebo záchvaty vzteku tlačil vás za vaši schopnost vyrovnat, podělte se o své obavy s dětským lékařem.

Lékař zváží fyzické nebo psychické problémy, které by mohly přispívat k vzteku. V závislosti na okolnostech, můžete být odkazoval se na duševní zdraví poskytovatele nebo, v některých případech, školy nebo program Společenství.

Včasný zásah může pocházet budoucí problémy s chováním a pomoci vašemu dítěti uspět jak doma, tak ve škole.

Viz také