Kojenecká a batole zdraví

Autosedačka Bezpečnost: Vyhněte se 10 častých chyb

Autosedačka bezpečnost není hračkou. Pochopit 10 nejčastějších chyb rodiče, aby při instalaci a používání autosedačky.

Autosedačka bezpečnost je velmi důležité pro ochranu vašeho dítěte během cestování, ale věděl, jak bezpečně nainstalovat autosedačku a připoutat své dítě, jak on nebo ona roste, může být obtížné. Podívejte se na 10 nejčastější chyby rodiče často dělají, pokud jde o bezpečnost autosedačky - a jak se jim vyhnout.

Č. 1: jak ojetého autosedačku bez zkoumání jeho historii

Pokud uvažujete použít autosedačku pro své dítě, ujistěte se, že autosedačka:

 • Dodává se s návodem a štítek s datem výroby a číslo modelu
 • Nebylo třeba připomenout
 • Není více než 6 let
 • Nemá žádné viditelné poškození nebo chybějící části
 • Nikdy nebylo v středně těžkou nebo těžkou havárii

Pokud nevíte, autosedačky historii, nepoužívejte ho.

Č. 2: umístění autosedačky ve špatném místě

Nejbezpečnější místo pro vašeho dítěte autosedačka je zadní sedadlo od aktivních airbagy. Pokud je autosedačka je umístěna v předním sedadle a dojde k aktivaci airbagů, může zasáhnout zadní zády ke směru jízdy autosedačky - přesně tam, kde vaše dítě je hlava - a způsobit vážné nebo smrtelné zranění. Dítě, které jezdí v čelem ke směru jízdy autosedačka může být také poškozena airbagem. Pokud je to nutné, aby dítě cestovat ve vozidle pouze jednu řadu sedadel, deaktivovat přední airbagy nebo nainstalovat vypínač, aby se zabránilo nafukuje během srážky.

Máte-li používat pouze jednu sedačku na zadním sedadle, nainstalujte jej do středu sedadla - pokud je to možné - spíše než vedle dveří, aby se minimalizovalo riziko zranění při pádu.

Č. 3: používáte autosedačku jako náhradní postýlky

Autosedačka je určena k ochraně vašeho dítěte během cestování. Není to pro použití jako náhradní betlém ve vaší domácnosti. 2009 studie ukázala, že sedí vzpřímeně v autosedačce může komprimovat novorozence hrudi a vést k nižším úrovním kyslíku. Dokonce i mírné obstrukce dýchacích cest mohou poškodit vývoj dítěte. Sedět v autosedačce na delší dobu může také přispět k rozvoji ploché místo na zadní straně vašeho dítěte hlavy a zhoršení refluxní choroba (GERD) - chronické zažívací onemocnění. Kromě toho může dítě snadno zraněn při pádu z nesprávně použité autosedačky nebo při posezení v autosedačce, která spadá z vyvýšené plochy, například stolu nebo pultu. I když je to nezbytné, připoutat své dítě do autosedačky během jízdy, nenechte vaše dítě spát nebo relaxovat v autosedačce na dlouhou dobu z auta.

Č. 4: nesprávně vybočení až vaše dítě

To může být náročné, na první pohled správně připoutat dítě do autosedačky. Před instalací sedačky si přečtěte pokyny výrobce a sekci na autosedačky do vozidla návodu k obsluze. Ujistěte se, že sedačka je pevně zajištěn - nedovolují více než jeden centimetr pohybu ze strany na stranu nebo zepředu dozadu, když chytil v dolní části v blízkosti úchytné body - a ve správném směru.

Pokud používáte pouze pro dítě sídlo nebo kabriolet sídlo v zadní orientace, mějte na paměti tyto zásady:

 • Pomocí svazku sloty popsané v autosedačce v návodu, obvykle těch, na nebo pod ramena dítěte.
 • Umístěte svazku nebo hrudníku klip dokonce s dítětem v podpaží - ne břicho nebo krk. Ujistěte se, že popruhy a postroje ležet naplocho dítěte hrudi a přes jeho nebo její boky bez vůle.

Umístěte Autosedačka je držadlo podle pokynů výrobce.

Č. 5: Vaše dítě ležící na nesprávném úhlu

V zadní orientace, sklopit autosedačka podle pokynů výrobce tak, aby vaše dítě hlavy nesmí propadnout dopředu. Mnoho míst je úhel indikátorů nebo jiných událostí. Můžete také umístit těsně stočený ručník pod sedlem na předním okraji, aby bylo dosaženo správného úhlu.

Chcete-li zabránit lenošit, místo pevně válcovaný dětské přikrývky vedle vašeho novorozence. Pokud je to nutné, umístěte válcované žínku mezi mezinožní popruh a vaše dítě, aby se zabránilo lenošit. Nepoužívejte žádné další produkty, pokud přišli s autosedačkou nebo od výrobce.

Viz také

Autosedačka Bezpečnost: Vyhněte se 10 častých chyb

Č. 6: stěhování do čelem ke směru jízdy autosedačka příliš brzy

Odolat nutkání umístit vašeho dítěte autosedačku po směru jízdy pozici jen tak můžete vidět jeho nebo její úsměv ve vašem zpětném zrcátku. Zády ke směru jízdy na koni je doporučeno, dokud dítě dosáhne věku 2 nebo nejvyšší hmotnost - typicky alespoň 35 liber (asi 16 kg) - nebo povolená výška výrobcem autosedačky. Můžete začít s rozkládacím sedadlo, které mohou být použity proti směru jízdy nebo po směru jízdy a obvykle má vyšší zády ke směru jízdy hmotnost a výškový limit než kojenec pouze pro sedadla nebo Přechod z kojenecké pouze pro sedadla do směnitelné odrůdy jako vaše dítě roste.

Když vaše dítě dosáhne věku 2 nebo zády ke směru jízdy hmotnosti nebo výšky limit směnitelné sedadla, můžete čelit sedadlo dopředu. Když uděláte přepínače:

 • Instalace autosedačky na zadní sedadlo v souladu s pokyny výrobce, buď pomocí bezpečnostního pásu nebo nižší Kotvy a postrojů pro děti (západky) systému.
 • Použijte postroje popruh - popruh, který háčky na horní části sedačky a připojí ke kotvě ve vozidle - pro extra stabilitu.
 • Upravte popruhy, takže oni jsou závitových nebo nad Vašeho dítěte. Ujistěte se, že postroj pohodlně vejde.

Č. 7: oblékání vaše dítě v objemných oblečení

Popruhy nemusí poskytovat dostatečnou ochranu na dětském objemné oblečení. Pokud je zima, oblékat své dítě v lehkém saku a klobouku. Připoutejte postroj pohodlně a zastrčte deku kolem své dítě na teplo. Uložit objemné svrchních oděvů pro venkovní.

Č. 8: stěhování do sedaček příliš brzy

Kojenecká a batole zdraví. Autosedačka Bezpečnost: Vyhněte se 10 častých chyb.
Kojenecká a batole zdraví. Autosedačka Bezpečnost: Vyhněte se 10 častých chyb.

Starší děti potřebují přídavných sedadel pomoci bezpečnostním pásem pro dospělé fit správně. Můžete přepínat z autosedačky na sedačku, když vaše dítě se přehoupla nejvyšší hmotnost - typicky 40 do 80 libra (18-36kg) - nebo povolená výška výrobcem autosedačky. Mějte na paměti, nicméně, že vaše dítě je nejbezpečnější zůstává v autosedačce s popruhy na tak dlouho, jak je to možné.

Č. 9: nesprávně na podsedáku

Booster sedadel musí být používán s klíně a popruh přes rameno - nikdy lap pouze pásu. Ujistěte se, že břišní pás leží nízký a pohodlný přes vašeho dítěte stehna a ramenní pás protíná střed vašeho dítěte hrudníku a ramen.

Některé přídavných sedadel přijít bez zády. Hlubokým výstřihem přídavných sedadel musí být také použit s břišní a ramenní popruh - Nikdy lap pouze pásu. Pokud je vaše vozidlo vybaveno nízké Opěradla nebo nemá opěrku na ochranu vašeho dítěte hlavu a krk při havárii, zvažte použití vysoce zpět booster, který se hodí vašeho dítěte výšku a váhu.

Č. 10: používáte bezpečnostní pás příliš brzy

Většina dětí může bezpečně používat bezpečnostní pás pro dospělé někdy ve věku mezi 8 a 12. Zde je návod, jak budete vědět, že vaše dítě je připraven:

 • Vaše dítě dosahuje výšky 4 stop 9 palců (téměř 1,5 m).
 • Vaše dítě sedí proti zadní sedadla s jeho nebo její pokrčenými koleny pohodlně na okraji sedadla - a může to tak zůstat na celou cestu.
 • Bezpečnostní pás spočívá byt a přiléhat vašeho dítěte stehna a ramenního pásu spočívá na střed vašeho dítěte ramena a hrudník - ne na krku nebo obličeje.

Ujistěte se, že vaše dítě nebude zastrčit ramenní pás pod jeho nebo její paže nebo za jeho nebo její záda. Pamatujte si, že na zadním sedadle je nejbezpečnější místo pro děti mladší než 13 let.

Pokud máte otázky týkající se dítěte práva cestujících bezpečnostními nebo potřebujete pomoc s instalací autosedačky, podílet se na místní kliniku autosedačky nebo kontrolní akce. Můžete se také podívat s Národní dálniční doprava administrace bezpečí pro pomoc při hledání autosedačku kontrolní stanice.

Viz také