Ischemická choroba srdeční

Stentů potažených léky: neposilují infarkt riziko?

Stentů potažených léky, jednou myšlenka zvýšit riziko infarktu, jsou obecně považovány za bezpečné, pokud jsou použity správně.

Stenty se používá k udržení otevřené tepny po postupu tzv. angioplastika. Někteří vědci se obávají populární typ stentu, která se pomalu uvolňuje léky v průběhu času (stentů potažených léky). Zájmem bylo, že stentů potažených léky může zvýšit osobní riziko pro infarkt ve srovnání s s holém stentu se vkládá do tepny.

Nicméně, protože tyto obavy povrch, řada studií ukázaly, že stentů potažených léky jsou bezpečné a dobrá volba pro mnoho lidí. Zjistěte rozdíly mezi stentů potažených léky a holé železo stenty, co byste měli požádat svého lékaře před tím, než stent umístěn, a co byste měli udělat poté, co jste si drogami eluující stent.

Co je stent?

Stenty jsou trubky kovové síťoviny vložené při angioplastice. Angioplastika je katétr postup, který zahrnuje dočasně vkládání a vyhodit do povětří malý balónek, kde je vaše tepna ucpaná pomoci rozšířit tepnu. Stenty zabránit restenózy - situaci, kdy dojde k tepna opět zablokován. Bez použití stentů, stanou se přibližně 30 procent z tepen opět zablokovat.

Existují dva základní druhy stentů: bare-metal stenty a stentů potažených léky.

 • Bare-metal stenty jsou kovové stenty bez speciální povrchovou úpravou. Bare-metal stenty působí jako jednoduché lešení k vyztužení otevřených cév poté, co jste se rozšířily angioplastice. Jak se léčí tepna, tkáň roste kolem stentu ji drží na místě. Někdy však přemnožení tohoto jizevnaté tkáně v arteriální obložení zvyšuje riziko, že se tepny ucpat znovu.
 • Stentů potažených léky jsou potaženy léky, které se pomalu uvolňuje (eluovaný) zabránit růstu jizevnaté tkáně v tepně podšívkou. To pomáhá tepna zůstane hladká a otevřený, což zajišťuje dobrý průtok krve přes něj. Stentů potažených léky byly vyvinuty proto, že u některých lidí, kteří si holých stentů, růst tkáně v průběhu stentu nakonec vede k zablokování znovu.
Ischemická choroba srdeční. Léky a změny životního stylu.
Ischemická choroba srdeční. Léky a změny životního stylu.

Mnoho lidí se srdečními problémy byly úspěšně léčeni stentů potažených léky, které zabrání potřebu více invazivní postupy, jako je koronární tepnu obejít chirurgii. Snížené riziko opětovného zúžení tepen z stentů potažených léky snižuje nutnost opakování hospitalizace a angioplastice postupů - z nichž každá nesou určité riziko komplikací, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Jaké jsou vaše možnosti pro léčbu ucpané srdeční tepny?

Stentů potažených léky jsou jen jednou z možností při léčbě zúžených tepen srdce. Je třeba připomenout, že jste v podstatě máte čtyři možnosti, pokud vaše tepny se zúžily, každý s riziky:

 • Léky a změny životního stylu. To je dobrá volba pro mnoho lidí. Pokud máte příznaky z vašich zúžených věnčitých tepen, jako je angina pectoris, a váš stav není závažná nebo bezprostředně život ohrožující, může být vhodné nejprve pokusili léky, jako jsou beta-blokátory, nitráty, blokátory kalciových kanálů, statiny a aspirin. Kromě léků, mohou se změny životního stylu, jako přestat kouřit, jíst více vyváženou stravu a cvičení, stejně účinný jako příjem stent za určitých okolností. Mějte na paměti, že i když obdržíte stent, bude Váš lékař pravděpodobně také předepsat léky, jako jsou statiny, a změny životního stylu.
 • Bare-metal stenty. Tyto stenty může dobře fungovat, ale mají vyšší míru restenózy než dělat stentů potažených léky. Pokud budete potřebovat nějaký typ operace, který není týkající se vašeho srdce (např. bolest žaludku nebo operaci kýly), krátce po své stentu, nebo pokud máte poruchu krvácivosti, můžete to udělat lépe s holém stentu.
 • Stentů potažených léky. Stentů potažených léky jsou bezpečné a účinné ve většině případů. Klíčem k tomu, že tato léčba účinná možnost je, že musíte být ochotni vzít své léky, protože to předepsáno. Léky může dělat to méně pravděpodobné, že krevní sraženiny v tvém srdci se uvolnit a způsobit srdeční infarkt. Tyto stenty fungují dobře a mají nižší míru restenózy než dělat holé kovové stenty.
 • Koronární bypass. Bypass je používán odklonit krev kolem blokované tepny v srdci. Tato operace používá zdravé cévy převzata z vaší ruce, nohy, nebo na hrudi a spojuje ji s ostatními tepen ve svém srdci tak, že krev je vynecháno kolem nemocné nebo zablokování oblasti. Zatímco bypass funguje dobře, je to také více invazivní než při použití stentů, což znamená delší dobu zotavení. Kromě toho, může být riziko komplikací pro bypass, je vyšší než u stentů.

Viz také

Stentů potažených léky: neposilují infarkt riziko?

Co byste měli udělat, pokud máte s drogami eluující stent?

Je velmi důležité, že budete mít anti-koagulační léky přesně podle pokynů svého lékaře. Zde je to, co dělat, když máte stent jakéhokoli druhu:

 • Vezměte si aspirin. Pokud máte stent, budete muset vzít aspirin denně a donekonečna snižovat riziko srážení. Dodržujte pokyny svého lékaře o tom, kolik a jaký typ aspirin přijmout.
 • Vezměte anti-srážení léky. Lidé s stenty jsou uvedeny na předpis léky snižujícími srážlivost krve, například klopidogrel (Plavix). European Heart Association a Food and Drug Administration doporučují, aby lidé, kteří se stentů potažených léky vloženy by měly i nadále užívat léky, jako klopidogrelu, ke snížení rizika srážení stent po dobu nejméně jednoho roku poté, stent je vložena. V některých vysoce rizikových situacích může být váš kardiolog doporučují užívat klopidogrel na neurčito.
 • Poslouchej svého kardiologa. Vždy promluvit se svým kardiologem o tom, jak dlouho byste měl proti srážení a jiné léky, protože odpověď bude lišit v závislosti na povaze vašeho zablokování a riziko krvácení. Nejdůležitější věc k zapamatování je, aby všechny své léky přesně podle pokynů svého lékaře.
 • Promluvte si s ostatními poskytovateli zdravotní péče. Je důležité, aby vaše primární péče lékaře a jiné odborníky, které vidíte, co si vzít léky a že máte stent. Anti-srážení léky a kyselina acetylsalicylová mohou ovlivnit operace a jiné lékařské postupy, a může komunikovat s jinými léky.

Co když budu potřebovat další operace?

Pokud uvažujete operaci, která se netýká srdcem (nekardiální chirurgie) v roce po obdržení stent, tam jsou některé další věci, třeba mít na paměti:

 • Pokud je to možné, měli byste odložit nekardiochirurgických operaci po dobu jednoho roku po obdržení stent.
 • Pokud chirurgický výkon nelze odložit, poraďte se se svým lékařem léky, měli byste užívat současně, jako je aspirin nebo klopidogrel. Vaše léky dávky může být nutné změnit.
 • Pokud budete pravděpodobně potřebovat chirurgický zákrok v roce poté, co jste si stent může na holé železo stent být lepší léčbu pro vás. Můžete také chtít, aby zvážila bare-metal stent pokud jste na zvýšené riziko krvácení, nebo si nemyslím, že budete moci vzít anti-koagulační léky předepsané lékařem. Promluvte si s lékařem o své situaci.

Viz také