Ischemická choroba srdeční

Definice

Ischemická choroba se vyvíjí, když vaše věnčité tepny - hlavní cévy, které zásobují srdce krví, kyslíkem a živinami - Staňte se poškozené nebo nemocné. Cholesterol obsahující usazeniny (plaku) na tepnách jsou většinou na vině za ischemickou chorobou srdeční.

Když plakety vybudovat, ale zúžit koronárních tepen, což způsobuje vaše srdce dostávají méně krve. Nakonec může dojít k snížení průtoku krve bolest na hrudi (angina pectoris), dušnost nebo jiné příznaky koronární tepny a symptomy. Kompletní blokáda může způsobit infarkt.

Ischemická choroba srdeční. Vysoká hladina cholesterolu v krvi.
Ischemická choroba srdeční. Vysoká hladina cholesterolu v krvi.

Vzhledem k tomu, ischemická choroba často se vyvíjí v průběhu desetiletí, může jít prakticky bez povšimnutí, dokud nebudete mít infarkt. Ale je tu spousta, co můžete udělat pro prevenci a léčbu ischemické choroby srdeční. Začněte tím, že zavazuje ke zdravému životnímu stylu.

Viz také

Příznaky

Pokud vaše věnčité tepny se zúžily, nemohou dodávat dostatek okysličené krve do srdce - zvláště když je to těžké bít, jako při cvičení. V prvním případě může snížení průtoku krve nezpůsobuje žádné příznaky koronární tepny. Jak plakety i nadále stavět do vašich věnčitých tepen, ale může se u Vás objeví příznaky koronární tepny, včetně:

 • Bolest na hrudi (angina pectoris). Můžete cítit tlak nebo tlak na hrudníku, jako kdyby někdo stáli na vaší hrudi. Bolest, odkazoval se na jako angina pectoris je obvykle spustí fyzickou nebo emocionální stres. To obvykle zmizí během několika minut po zastavení stresující činnost. U některých lidí, zejména žen, může to být bolest prchavé nebo ostré a všiml si v břiše, zádech nebo na rameni.
 • Dušnost. Pokud vaše srdce nemůže pumpovat dostatek krve pro splnění potřeb vašeho těla, může se u Vás objeví dušnost nebo extrémní únava při námaze.
 • Srdeční infarkt. Pokud ischemická stane se úplně zablokuje, může mít infarkt. Klasické příznaky infarktu jsou zdrcující tlak na hrudi a bolest v rameni nebo paži, někdy s dušností a pocením. Ženy jsou o něco častěji než muži zažít méně typické příznaky srdečního infarktu, včetně nevolnosti a zad nebo bolest čelisti. Někdy infarkt nastává bez zjevných příznaků.

Kdy navštívit lékaře
Pokud se domníváte, že máte infarkt, okamžitě zavolejte 911 nebo na místní tísňové číslo. Pokud nemáte přístup k zdravotnické záchranné služby, mít někoho, kdo tě odvezl do nejbližší nemocnice. Řiďte se pouze jako poslední možnost.

Pokud máte rizikové faktory ischemické choroby srdeční - jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka nebo obezita - poraďte se s lékařem. On nebo ona může chtít otestovat na stavu, zejména pokud máte známky nebo příznaky zúžení tepen. Dokonce i když nemáte prokázanou ischemickou chorobou, může lékař doporučit agresivní léčbu svých rizikových faktorů. Včasná diagnóza a léčba může zastavit progresi ischemické choroby srdeční a zabránit infarkt.

Viz také

Příčiny

Ischemická choroba srdeční je myšlenka začít s poškozením nebo úraz a vnitřní vrstvy věnčité tepny, někdy již v dětství. Poškození může být způsobeno různými faktory, včetně:

 • Kouření
 • Vysoký krevní tlak
 • Vysoká hladina cholesterolu
 • Cukrovka
 • Radiační terapie na hrudi, jak se používá u některých typů rakoviny

Jakmile je vnitřní stěna tepny je poškozen, tukové usazeniny (plaky) z cholesterolu a dalších buněčných odpadních produktů mají tendenci se hromadit v místě poranění v procesu zvaném aterosklerózy. Pokud je povrch těchto plaket přestávky nebo trhlinám, krvinek nazývaných krevní destičky budou shlukovat na místě, aby se pokusili opravit tepnu. Tento trs může zablokovat artérie, což vede k infarktu.

Viz také

Rizikové faktory

Rizikové faktory ischemické choroby srdeční patří:

 • Věk. Jednoduše stárne zvyšuje riziko poškozených a zúžil tepen.
 • Pohlaví. Muži jsou obecně vyšší riziko ischemické choroby srdeční. Nicméně existuje riziko, u žen zvyšuje po menopauze.
 • Rodinná anamnéza. Rodinné anamnéze srdeční onemocnění je spojeno s vyšším rizikem ischemické choroby srdeční, zejména v případě, blízký příbuzný rozvinuté srdeční onemocnění v raném věku. Vaše riziko je nejvyšší, pokud váš otec nebo bratr byl diagnostikován s onemocněním srdce před věkem 55, nebo vaše matka nebo sestra vyvinul to před dosažením věku 65 let.
 • Kouření. Nikotin zužuje vaše cévy a oxidu uhelnatého může poškodit jejich vnitřní obložení, což je více náchylné k ateroskleróze. Výskyt srdečního infarktu u žen, které kouří nejméně 20 cigaret denně je šestkrát že žen, které nikdy nekouřily. U mužů, kteří kouří, je incidence třikrát víc nekuřáků.
 • Vysoký krevní tlak. Nekontrolovaný vysoký krevní tlak může vést ke kalení a zahušťování tepen, zúžení kanálu, jehož prostřednictvím krev může proudit.
 • Vysoká hladina cholesterolu v krvi. Vysoké hladiny cholesterolu v krvi může zvýšit riziko vzniku plaků a ateroskleróza. Vysoká hladina cholesterolu může být způsobena vysokou úroveň lipoproteinu o nízké hustotě (LDL), známý jako "špatný" cholesterol. Nízká úroveň high-density lipoprotein (HDL), známý jako "dobrého" cholesterolu, může také podporovat aterosklerózy.
 • Diabetes. Diabetes je spojena se zvýšeným rizikem ischemické choroby srdeční. Obě podmínky mají podobné rizikové faktory, jako je obezita a vysoký krevní tlak.
 • Obezita. Nadváha obvykle zhoršuje dalších rizikových faktorů.
 • Fyzická nečinnost. Nedostatek pohybu je také spojován s ischemickou chorobou srdeční a některých jejích rizikových faktorů, stejně.
 • Vysoký stres. Nezapočtenou stres ve vašem životě může poškodit tepny, stejně jako zhoršení jiných rizikových faktorů pro ischemickou chorobou srdeční.

Rizikové faktory se často vyskytují ve skupinách a mohou stavět na sebe, jako je obezita vede k diabetes a vysoký krevní tlak. Když seskupeny, některé rizikové faktory, vystavujete se stále větší riziko ischemické choroby srdeční. Například, metabolický syndrom - shluk podmínek, které obsahuje zvýšený krevní tlak, vysoké hladiny triglyceridů, zvýšené hladiny inzulínu a přebytek tělesného tuku kolem pasu - zvyšuje riziko vzniku ischemické choroby srdeční.

Příprava na vaše jmenování. Abnormální srdeční rytmus (arytmie).
Příprava na vaše jmenování. Abnormální srdeční rytmus (arytmie).

Někdy ischemická choroba se vyvíjí bez klasických rizikových faktorů. Zkoumají dalších možných faktorů, včetně:

 • Spánková apnoe. Tato porucha způsobí, že budete opakovaně zastavit a začít dýchat, zatímco vy spíte. Náhlé poklesy hladiny kyslíku v krvi, které se vyskytují při zvýšení spánkové apnoe krevního tlaku a napětí na kardiovaskulární systém, může vést k ischemické choroby srdeční.
 • C-reaktivní protein. C-reaktivní protein (CRP) je normální protein, který se objeví ve vyšších částkách, když tam je otok někde ve vašem těle. Vysoké hladiny CRP může být rizikovým faktorem pro srdeční choroby. To je myšlenka, která jako věnčité tepny úzká, budete mít více CRP v krvi.
 • Homocystein. Homocystein je aminokyselina, vaše tělo používá, aby se bílkoviny a budovat a udržovat tkáně. Ale vysoké hladiny homocysteinu může zvýšit riziko vzniku ischemické choroby srdeční.
 • Fibrinogen. Fibrinogen je bílkovina v krvi, která hraje ústřední roli ve srážení krve. Ale moc se může zvýšit shlukování krevních destiček, typ krvinek velké části zodpovědné za srážení krve. To může způsobit krevní sraženiny utvořit v cévách, což vede k infarktu nebo mrtvici. Fibrinogen může být indikátor zánětu, který doprovází aterosklerózy.
 • Lipoprotein (a). Tato látka se tvoří, když low-density lipoprotein (LDL), částice se váže na specifickou bílkovinu. Lipoproteinu (a) může narušit schopnost těla rozpouštět krevní sraženiny. Vysoké hladiny lipoproteinu (a) mohou být spojeny se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění, včetně ischemické choroby srdeční a srdečního infarktu.

Viz také

Komplikace

Ischemická choroba srdeční může vést k:

 • Bolest na hrudi (angina pectoris) Když vaše věnčité tepny úzká, může vaše srdce nedostává dostatek krve, kdy je poptávka největší -. Zejména během fyzické aktivity. To může způsobit bolest na hrudi (angina pectoris) nebo dušnost.
 • Srdeční infarkt. Pokud cholesterolu plaketa protrhne a formulářů krevní sraženiny, kompletní zablokování srdeční tepny může vyvolat infarkt. Nedostatek tokem krve do srdce může dojít k poškození srdečního svalu. Výše škod závisí částečně na tom, jak rychle se léčby.
 • Srdeční selhání. Pokud jsou některé oblasti vašeho srdce chronicky nedostává dost kyslíku a živin v důsledku snížení průtoku krve, nebo pokud vaše srdce byla poškozena infarkt, může vaše srdce příliš slabá, aby pumpovat dostatek krve pro splnění vašeho těla potřeby. Tento stav je znám jako je srdeční selhání.
 • Abnormální srdeční rytmus (arytmie). Nedostatečné prokrvení srdce nebo poškození srdeční tkáně může ovlivnit vaše srdce v elektrických impulsů, což způsobuje poruchy srdečního rytmu.

Viz také

Příprava na vaše jmenování

V rané fázi onemocnění koronárních tepen často nevyvolává žádné příznaky, takže se nemusí zjistit, že jsi v nebezpečí stavu až do rutinní vyšetření odhalí máte vysokou hladinu cholesterolu nebo vysoký krevní tlak. Proto je důležité chodit na pravidelné prohlídky.

Pokud jste vidět svého lékaře, protože máte příznaky nebo máte rizikové faktory pro ischemickou chorobu srdeční, budete pravděpodobně začít tím, že nejprve vidět své primární péče lékaře nebo praktického lékaře. Nakonec, nicméně, může být odkazoval se na srdeční specialista (kardiolog).

Vzhledem k tomu, schůzky mohou být krátké, a protože tam je často hodně země ke krytí, je to dobrý nápad, být připraven na vaše jmenování. Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku, a co může očekávat od svého lékaře.

Co můžete udělat

 • Být si vědom žádných pre-jmenování omezení. V době, kdy uděláte jmenování, nezapomeňte se zeptat, jestli existuje něco, co musíte udělat v předstihu, například omezit svůj jídelníček. Pro vyšetření hladiny cholesterolu, například, může být nutné, aby rychle po dobu předem.
 • Zapište si jakýchkoli příznaků, kterou zakoušíte, včetně těch, které se může zdát nesouvisí s ischemickou chorobou srdeční.
 • Zapište si klíčové lékařské informace, včetně dalších podmínek, které jste byl diagnostikován, všechny léky a doplňky užíváte, a rodinnou anamnézu srdečních onemocnění.
 • Najít člena rodiny nebo přítele, který může přijít s sebou na schůzku, pokud je to možné. Někdo, kdo vás doprovází může pomoci si vzpomenout, co lékař říká.
 • Zapište si otázky, zeptejte se svého lékaře.

Otázky, zeptejte se svého lékaře na své původní jmenování zahrnují:

 • Jaké jsou možné příčiny pro mé příznaky?
 • Jaké testy potřebuji?
 • Měl bych vidět specialista?
 • Mám dodržovat žádná omezení, když jsem čekat na další schůzku?
 • Co nouzové příznaky měla být pobídkou k volání 911 nebo lékařskou pomoc?

Otázky se zeptat, jestli jsou odkazoval se na kardiologa patří:

 • Jaká je moje diagnóza?
 • Jaká je moje riziko dlouhodobých komplikací z tohoto stavu?
 • Jakou léčbu doporučujete?
 • Pokud jste doporučil léky, jaké jsou možné vedlejší účinky?
 • Jsem kandidátem na operaci? Proč ano, proč ne?
 • Co se stravy a změny životního stylu mám dělat?
 • Jaká omezení se musím řídit, pokud existuje?
 • Jak často uvidíte mě navazujících návštěv?
 • Mám tyto další zdravotní problémy. Jak mohu nejlépe spravovat je společně?

Kromě otázky, které jste připravena se zeptat svého lékaře, neváhejte a ptejte se po svém jmenování.

Co můžete očekávat od svého lékaře
Lékař nebo kardiolog, který tě vidí příznaky srdečních souvisejících a symptomy se mohou ptát:

 • Jaké jsou příznaky?
 • Kdy jste se poprvé začíná zažívá příznaky?
 • Už se vaše příznaky zhoršily v průběhu času?
 • Do své příznaky patří bolest na hrudi?
 • Už jste měl nějaké potíže s dýcháním?
 • Má cvičení nebo fyzické námaze, aby vaše příznaky horší?
 • Jste si vědomi jakéhokoli anamnéze srdeční onemocnění ve vaší rodině?
 • Už jste byl diagnostikován s jiných zdravotních podmínkách?
 • Jaké léky jste v současné době?
 • Už jste někdy byli léčeni radioterapií?
 • Kolik cvičíte v typickém týdnu?
 • Jaký je váš typický denní dieta?
 • Máte nebo jste kouřit? Kolik to stojí?
 • Pijete alkohol? Kolik to stojí?

Co můžete udělat v mezidobí
Nikdy není příliš brzy na to, aby zdravý životní styl změny, jako přestat kouřit, jíst zdravé potraviny, a stále více fyzicky aktivní. Jedná se o hlavní linie obrany proti ischemické choroby srdeční a její komplikace, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Viz také

Testy a diagnostika

Lékař bude klást otázky o své zdravotní historii, proveďte fyzikální vyšetření a objednejte testy rutinní krevní. On nebo ona může navrhnout jednu nebo více diagnostických testů také, včetně:

 • Elektrokardiogram (EKG). EKG zaznamenává elektrické signály, zatímco oni cestují přes srdce. EKG často může odhalit důkaz předchozího infarktu myokardu nebo ten, který je ve vývoji. V jiných případech může Holter monitoring doporučit. S tímto typem EKG, nosíte přenosnou monitoru po dobu 24 hodin, zatímco vy jdete o své běžné činnosti. Některé abnormality mohou naznačovat nedostatečnou průtok krve k srdci.
 • Echokardiografické vyšetření. Echokardiografie využívá zvukových vln produkovat snímky vašeho srdce. Během echocardiogram, Váš lékař může určit, zda všechny části srdeční stěny přispívají normálně, aby vaše srdce čerpací činnosti. Části, které se pohybují slabě může být poškozeno při srdečním záchvatu nebo dostávat příliš málo kyslíku. To může znamenat, ischemická choroba srdeční nebo různé jiné podmínky.
 • Zátěžový test. Pokud se vaše příznaky se vyskytují nejčastěji při cvičení, může lékař požádat, abyste chodit na běžeckém pásu nebo jízda na stacionárním kole při EKG. Toto je známé jako test zátěžovém. V některých případech může být léky na podporu srdeční činnosti použít místo cvičení.

  Některé zátěžové testy se provádí pomocí echokardiografie. Například, může lékař provést ultrazvuk před a po cvičení na běžeckém pásu nebo na kole. Nebo může Váš lékař použít léky na podporu srdeční činnosti během echocardiogram.

  Další zátěžový test známý jako nukleární zátěžového testu pomáhá měření průtoku krve do vašeho srdečního svalu v klidu a při zátěži. Je to podobné jako rutinní vyšetření zátěžovém, ale s obrázky vedle EKG. Stopové množství radioaktivního materiálu - např. thalia nebo sloučeniny známé jako Sestamibi (Cardiolite) - proniknou do krevního oběhu. Speciální kamery mohou odhalit oblasti, ve svém srdci, že dostávají méně průtok krve.

 • Srdeční katetrizace nebo angiogram. Chcete-li zobrazit průtok krve srdcem, může lékař aplikovat speciální barvivo do tepny (intravenózně). Toto je známé jako angiogramu. Barvivo je vstřikován do tepen srdce po celou dlouhou dobu, tenké, ohebné trubky (katétr), který je provlečen tepny, obvykle v noze, na tepny v srdci. Tento postup se nazývá srdeční katetrizace. Barvivo nastiňuje úzkých míst a bloky na rentgenových snímků. Máte-li zablokování, který vyžaduje léčbu, může být balón tlačil přes katétr a nahuštěné na zlepšení průtoku krve ve vašich věnčitých tepen. Ok trubice (stent), pak může být použit k udržení rozšířené tepna otevřené.
 • CT vyšetření. Počítačové tomografie (CT) technologie, jako např. elektronovým svazkem počítačové tomografie (EBCT) nebo CT koronární angio, vám může pomoci váš lékař vizualizovat vaše tepny. EBCT, také volal ultrarychlé CT může odhalit vápníku v tukových depozit, že úzké věnčitých tepen. Pokud značné množství vápníku je objeven, může ischemická choroba pravděpodobně. CT koronární angiogram, ve kterém obdržíte kontrastní barvivo intravenózně během CT vyšetření, může také vytvářet snímky svých tepen srdce.
 • . Angiografii pomocí magnetické rezonance (MRA) Tento postup se používá MRI technologie, často v kombinaci s kontrastním barvivem injekčně, pro kontrolu oblasti zúžení nebo ucpání - i když detaily nemusí být tak jasné, jak jsou stanoveny koronární katetrizaci.

Viz také

Ošetření a léky

Léčba ischemické choroby srdeční obvykle zahrnuje změny životního stylu, av případě potřeby, léky a některé zdravotnické postupy.

Změny životního stylu
Tvorba závazek těchto změn zdravého životního stylu může jít dlouhou cestu směrem k podpoře zdravější tepny:

 • Přestat kouřit.
 • Jíst zdravé potraviny.
 • Pravidelně cvičte.
 • Snížit nadváhu.
 • Snižovat stres.

Drogy
Různé léky mohou být použity k léčbě onemocnění koronárních arterií, včetně:

 • Cholesterol modifikující léky. Snížením množství cholesterolu v krvi, a to zejména s nízkou hustotou (LDL, nebo "špatné") cholesterolu, tyto léky snížit základní materiál, který usazeniny na koronárních tepen. Zvýšit svůj high-density lipoprotein (HDL, nebo "dobrý") cholesterol může také pomoci. Váš lékař může vybrat z celé řady léků, včetně statiny, fibráty a niacin, Sekvestranty žlučových kyselin.
 • Aspirin. Lékař Vám může doporučit užívat denně aspirin nebo jiné ředění krve. To může snížit tendenci své srážení krve, což může pomoci zabránit ucpání vašich věnčitých tepen. Pokud jste měl infarkt, může aspirin zabránit budoucím útokům. Existují případy, kdy aspirin není vhodné, například pokud máte poruchu krvácivosti nebo jste již užíváte jiný lék na ředění krve, takže zeptejte se svého lékaře dříve, než začnete užívat aspirin.
 • Beta-blokátory. Tyto léky zpomalují tepovou frekvenci a snižuje krevní tlak, který snižuje vaše srdce poptávka po kyslíku. Pokud jste měl infarkt, beta-blokátory snižují riziko budoucích útoků.
 • Nitroglycerin. Nitroglycerin tablety, spreje a opravy lze ovládat bolest na hrudi otevřením své koronárních tepen a snižuje vaše srdce poptávku po krvi.
 • Angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE inhibitory) a blokátory receptorů pro angiotenzin II (ARB). Tyto léky snižují podobných krevní tlak a může pomoci zabránit progresi ischemické choroby srdeční. Pokud jste měl infarkt, ACE inhibitory snižují riziko budoucích útoků.
 • Blokátory kalciových kanálů. Tyto léky uvolňují svaly, které obklopují vaše věnčité tepny a způsobit nádoby otevřít, zvyšuje průtok krve k srdci. Oni také vysoký krevní tlak.

Postupy pro obnovení a zlepšení průtoku krve
Někdy i více agresivní léčba je nutná. Zde je několik možností:

 • Angioplastika a stent umístění (perkutánní koronární revaskularizace). Při tomto postupu se svým lékařem vloží dlouhý, tenký trubka (katétr) do zúžené části vašeho tepny. Drát vypuštěném balónu prochází přes katétr do zúžené oblasti. Balón je pak nafouknuté, komprese zálohy proti vaší stěny tepny. Stent je často ponechána v tepně, které pomáhají udržovat otevřené tepny. Některé stenty pomalu uvolněte léky, které pomohou udržet otevřené tepny.
 • Koronární bypass. Chirurg vytvoří štěpu obejít blokované koronární tepny pomocí plavidla z jiné části vašeho těla. To umožňuje průtok krve kolem uzavřené nebo zúžené koronární tepny. Protože to vyžaduje otevřené operaci srdce, je to nejčastěji vyhrazeno pro případy více zúžené věnčité tepny.

Viz také

Alternativní medicína

Omega-3 mastné kyseliny jsou nenasycené typ mastných kyselin, který je myšlenka snížit zánět v těle, přispívá ke ischemickou chorobou srdeční.

 • Ryby a rybí olej jsou nejúčinnějším zdrojem omega-3 mastných kyselin. Tučné ryby, jako je losos, sleď a v menší míře tuňáka, obsahují nejvíce omega-3 mastných kyselin, a proto největší užitek. Rybí olej doplňky mohou nabídnout výhody, ale důkaz je nejsilnější k jídlu rybu.
 • Len a lněný olej také obsahují prospěšné omega-3 mastné kyseliny, i když studie nenašly tyto zdroje být stejně účinná jako ryba. Shell na syrové lněné semínko obsahuje také rozpustnou vlákninu, která může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi.
 • Ostatní potravinové zdroje omega-3 mastných kyselin jsou vlašské ořechy, řepkový olej, sója a sójový olej. Tyto potraviny obsahují menší množství omega-3 mastných kyselin, než dělat ryby a rybí tuk, a důkazy o jejich přínosu pro zdraví srdce není tak silný.

Ostatní doplňky mohou pomoci snížit krevní tlak nebo hladinu cholesterolu, další dvě, které přispívají k ischemické choroby srdeční. Mezi ně patří:

 • Alfa-linolenové kyseliny (ALA)
 • Artyčok
 • Ječmen
 • Beta-sitosterol (nachází se v ústní doplňků a některé margaríny, jako slib Activ)
 • Blond psyllium
 • Kakao
 • Koenzym Q10
 • Česnek
 • Ovesné otruby (nalezený v ovesných vloček a celé oves)
 • Sitostanol (nachází se v ústní doplňků a některé margaríny, jako Benecol)

Viz také

Životní styl a domácí opravné prostředky

Změny životního stylu může pomoci zabránit nebo zpomalit progresi ischemické choroby srdeční.

 • Přestat kouřit. Kouření je hlavním rizikovým faktorem pro ischemickou chorobou srdeční. Nikotin stahuje cévy a síly, vaše srdce pracovat usilovněji, a snižuje oxid uhelnatý kyslíku v krvi a poškozuje výstelku cév. Pokud kouříte, odvykání je jedním z nejlepších způsobů, jak snížit riziko vzniku srdečního infarktu.
 • Ovládejte svůj krevní tlak. Zeptejte se svého lékaře na měření krevního tlaku nejméně jednou za dva roky. On nebo ona může doporučit častější měření, pokud Váš krevní tlak je vyšší než normální, nebo máte v anamnéze onemocnění srdce. Ideální krevní tlak je nižší než 120 systolický a diastolický 80, měřeno v milimetrech rtuťového sloupce (mm Hg).
 • Zkontrolujte si hladinu cholesterolu. Požádejte svého lékaře o test základní cholesterolu, když jste ve svých 20. letech a pak nejméně jednou za pět let. Pokud vaše výsledky testů nejsou v žádoucím rozsahu, může lékař doporučit častější měření. Většina lidí by se mělo zaměřit na LDL pod úroveň 130 miligramů na decilitr (mg / dl) nebo 3,4 mmol na litr (mmol / l). Máte-li další rizikové faktory pro srdeční onemocnění, může váš cíl LDL nižší než 100 mg / dl (2,6 mmol / l).
 • Mějte diabetes pod kontrolou. Pokud máte cukrovku, může těsný kontrola hladiny cukru v krvi pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění.
 • . Získejte pohybující cvičení vám pomůže dosáhnout a udržet si zdravou váhu a kontrolní cukrovka, zvýšený cholesterol a vysoký krevní tlak - všechny rizikové faktory ischemické choroby srdeční. Se se svým lékařem v OK, cíl 30 až 60 minutami fyzické aktivity většinu nebo všechny dny v týdnu.
 • Jezte zdravé potraviny srdce zdravé výživy ze zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků. - A s nízkým obsahem nasycených tuků, cholesterolu a sodíku - vám může pomoci kontrolovat váhu, krevní tlak a cholesterol. Jíst jednu nebo dvě porce ryb týdně je také výhodné.
 • Udržet si zdravou váhu. Nadváha zvyšuje riziko ischemické choroby srdeční. Ztráta i jen pár kilo může pomoci snížit krevní tlak a snižuje riziko ischemické choroby srdeční.
 • Zvládat stres. Snižovat stres, stejně jako je to možné. Praxe zdravé techniky pro zvládání stresu, jako je uvolnění svalů a hluboké dýchání.

Vedle zdravého životního stylu změny, nezapomeňte, že je důležité pravidelné lékařské prohlídky. Některé z hlavních rizikových faktorů pro ischemickou chorobu srdeční - vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak a diabetes - nemají žádné příznaky v časných stádiích. Včasná detekce a léčba může připravit půdu pro celý život lepší zdraví srdce.

Také se zeptejte svého lékaře o roční vakcíny proti chřipce. Ischemická choroba srdeční a dalších kardiovaskulárních onemocnění zvyšují riziko komplikací z chřipky.

Viz také

Prevence

Stejné životní návyky, které mohou pomoci při léčbě ischemické choroby srdeční může také pomoci zabránit jejímu rozvoji na prvním místě. Vést zdravý životní styl může pomoci udržet vaše cévy silný a jasný plaket. Chcete-li zlepšit své zdraví srdce, můžete:

 • Přestat kouřit
 • Kontrolní podmínky, jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a diabetes
 • Zůstaňte fyzicky aktivní
 • Jezte s nízkým obsahem tuku, nízkým obsahem soli stravu, která je bohatá na ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků
 • Udržet si zdravou váhu
 • Snížení a zvládat stres

Viz také