Implantabilní kardio-defibrilátory (ICD)

Definice

Kardioverter-defibrilátor (ICD) - pager velikosti zařízení, které se implantuje do hrudníku - může snížit riziko úmrtí, pokud dolní komory svého srdce (komor) jít do nebezpečného rytmu a přestat bít efektivně (srdeční zástava). Možná budete muset implantabilní kardioverter-defibrilátor, pokud máte nebezpečně rychlý tep (tachykardie), nebo chaotickou srdeční tep, který dělá to tak, aby vaše srdce nemůže dodat dostatek krve do těla (fibrilace komor).

Implantabilní kardio-defibrilátory práce detekci a zastavení abnormální srdeční tep (arytmie). Kardioverter-defibrilátor neustále sleduje srdce a přináší další beaty nebo úrazu elektrickým proudem Chcete-li obnovit normální srdeční rytmus v případě potřeby. ICD liší od kardiostimulátoru - další implantovaný přístroj někdy používá k léčbě méně nebezpečné srdečního rytmu, jako jsou ty, které se vyskytují v horních komorách srdce (atria).

Viz také

Proč se to dělá

Možná jste viděli televizní pořady, ve které nemocnici pracovník nebo záchranář "šoky" Osobám v bezvědomí z srdeční zástavu s párem elektrifikované pádla. Kardioverter-defibrilátor (ICD) dělá totéž, pouze interně a automaticky, když zjistí, že vaše srdce je abnormální.

ICD je chirurgicky umístí pod kůži, obvykle pod levou klíční kostí. Jeden nebo dva pružné, izolované vodiče (kabely), ale spustit z MKN prostřednictvím vašich žilách dolních komor srdce.

Protože ICD neustále monitoruje poruchy srdečního rytmu a okamžitě se snaží opravit, pomáhá léčit srdeční zástavu, i když jste hodiny od nejbližší nemocnice.

Jak ICD práce
Když narazíte rychlý srdeční tep, dráty z vašeho srdce do přístroje přenášet signály do ICD poslat elektrické impulsy regulující srdeční tep. V závislosti na problému s vaší srdeční tep, může se vaše ICD naprogramovat pro tyto terapie:

 • Nízkoenergetické stimulační terapie. Můžete mít pocit, buď nic, nebo bezbolestné vlající v hrudi, když váš ICD reaguje na mírné narušení ve vašem srdce.
 • Kardioverzi. Vyšší energie výboje řešit vážnější problém srdečního rytmu. Můžete mít pocit, jako kdyby tě někdo udeřil do hrudi.
 • Defibrilace terapie. Toto je nejsilnější forma elektrické terapie slouží k obnovení normální srdeční tep. Během této léčby můžete mít pocit, jako kdyby tě někdo kopl do hrudi. To může srazit vás z vašich nohou. Bolest z této terapie obvykle trvá jen vteřinu. Nemělo by být nevolnost po šok je u konce.

Obvykle je jen jeden šok potřeba obnovit normální srdeční tep. Někdy však může mít dva nebo více takových šoků během 24 hodin. Časté šoky v krátkém časovém období, jsou známé jako bouře ICD. Pokud se setkáte s ICD bouře, měli byste vyhledejte pohotovostní službu, zda váš ICD pracuje správně, nebo máte-li problém, který dělá vaše srdce bít neobvykle. Pokud je to nutné, může být upravena tak, aby ICD snížení počtu a frekvence rázů. Možná budete potřebovat další léky, aby se vaše srdce bít pravidelně a snížit šanci na bouři ICD.

Kdo potřebuje ICD?
Jsi hlavním kandidátem na ICD, pokud jste utrpěli komorové tachykardie, srdeční zástavu přežil nebo jste omdlel komorové arytmie. Můžete také těžit z ICD, pokud máte:

 • Historie ischemické choroby srdeční a infarktu, který oslabil vaše srdce.
 • Onemocnění srdce, který zahrnuje abnormální srdeční sval, jako je například zvětšený (dilatační kardiomyopatie) nebo zahuštěný (hypertrofická kardiomyopatie) srdečního svalu.
 • Vrozenou srdeční vadu, která dělá vaše srdce bít neobvykle. Patří mezi ně syndrom dlouhého QT intervalu, což může způsobit komorovou fibrilaci a smrti iu mladých lidí bez známek nebo symptomů srdeční problémy. S dalších vzácných onemocnění, jako je syndrom náhlého úmrtí a arytmogenní dysplazie pravé komory může také znamenat, že budete potřebovat ICD.

Viz také

Rizika

Postup implantovat ICD má určitá rizika, ale jsou vzácné. Rizika postupu implantovat ICD patří:

 • Infekce v místě implantátu
 • Alergická reakce na léky používané v průběhu řízení implantovat své ICD
 • Otoky, krvácení nebo podlitiny, kde byl implantován ICD vaše
 • Poškození žíly, kde jsou umístěny vaše ICD vede
 • Krvácení kolem svého srdce, který může být život ohrožující
 • Krev prosakující srdeční chlopeň, kde je umístěn hlavní ICD

Viz také

Jak se připravit

Chcete-li zjistit, zda potřebujete ICD, může lékař provést některý z těchto diagnostických testů:

 • Elektrokardiografie (EKG). V této neinvazivní testu se senzor podložky s připojenými vodiči (elektrody) umístěny na hrudníku a někdy i končetiny měřit tepovou v elektrické impulsy. Vaše srdce bije vzor může nabídnout klíč k typu nepravidelný srdeční tep, který máte.
 • Echokardiografie. Tato neinvazivní test používá neškodné zvukové vlny, které umožňují lékař vidět své srdce, aniž by řez. V průběhu řízení, malý, plastový nástroj volal snímač je umístěn na prsou. To sbírá odražené zvukové vlny (ozvěny) ze svého srdce a vysílá do počítače, který používá zvukové vlny vzory kompozici snímků vašeho tlukot srdce na monitoru. Tyto obrázky ukazují, jak dobře vaše srdce funguje, a pořízené snímky umožňují Vašemu lékaři měření velikosti a tloušťky srdečního svalu.
 • Elektrofyziologie studie (EPS). V tomto postupu jsou elektrody vedeni cév srdce a slouží k testování funkce vašeho srdce elektrického systému. To může určit, zda v současné době máte, nebo se mohou vyvinout problémy se srdečním rytmem.
 • Holter monitoring. Také známý jako ambulantní EKG monitor, Holter Detektor zaznamenává své srdečního rytmu pro celou dobu 24 hodin. Vodiče elektrod na hrudníku jít na bateriový provoz záznamového zařízení prováděných v kapse nebo nosit na opasku nebo ramenním popruhem. I když jste na sobě monitor, budete si deník svých aktivit a symptomů. Váš lékař bude porovnávat deník s elektrickými nahrávek, aby se pokusili zjistit příčinu příznaků.
 • Událost rekordér. Váš lékař může požádat, abyste nosit pager velikosti zařízení, které zaznamenává srdeční činnost, za den nebo tak. Na rozdíl od Holterem, nepracuje nepřetržitě - můžete zapnout pouze tehdy, když máte pocit, že srdce bije abnormálně.

Váš lékař vám poskytne konkrétní pokyny o tom, co dělat bezprostředně před operací na přípravu. Je pravděpodobné, že budete požádáni, jíst ani pít alespoň osm hodin před chirurgickým zákrokem. Promluvte si se svým lékařem o případných léků, které užíváte, a zda by měl pokračovat, aby se jim před postupem do implantovat ICD.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Obvykle lze postup implantovat ICD být prováděny s otupující léky a sedativa, která uvolňuje vás, ale můžete zůstat vědomi svého okolí.

Postup se obvykle během jednoho nebo tři hodiny. Během operace, je flexibilní, izolovaný vodič (olovo) vložit do hlavní žíly pod nebo v blízkosti klíční kosti a průvodcem, pomocí rentgenových snímků, do svého srdce. Konce vodičů jsou zajištěny do sytosti spodní čerpací komory (komor), zatímco ostatní konce jsou připojeny ke generátoru šoku, který je obvykle implantován pod kůži pod klíční kosti svého.

Po zákroku
Po implantaci, lékař prověří vaši ICD a program je k léčbě srdečního rytmu konkrétní problém. Testování ICD výboje vyžaduje vaše srdce. Budete mít celkovou anestezii, takže nejste vzhůru v průběhu zkoušky. Můžete zůstat v nemocnici, jeden nebo dva dny, a ICD mohou být hodnoceny ještě jednou, než budete propuštěn. Jakékoliv další zkoušky vašeho ICD obvykle nevyžadují chirurgický zákrok.

Implantabilní kardio-defibrilátory (ICD). Nízkoenergetické stimulační terapie.
Implantabilní kardio-defibrilátory (ICD). Nízkoenergetické stimulační terapie.

ICD je obvykle naprogramován tak, aby tyto funkce vykonávat:

 • Kardioverzi. Když ICD detekuje nebezpečně rychlý srdeční tep, přináší nebezpečí úrazu elektrickým proudem, který převádí rychlý srdeční tep do pomalejší, normální srdeční tep.
 • Defibrilace. Někdy kardioverze selže, a vaše srdce bije buď zrychluje nebo chaoticky. Jindy chaotické srdce vyvíjí spontánně. Když ICD rozpozná některý z těchto život ohrožujících rytmy, přináší silnější elektrický šok, který resetuje (defibrillates) vaše srdce bije pro spuštění normálně.

ICD může být naprogramován tak, aby provádět další funkce, mezi které patří:

 • Anti-tachykardie (Tak-ih-Kahr-dee-uh) stimulace. Pokud dojde k neobvykle rychlý srdeční tep, ICD přináší bezbolestné nízkoenergetické impulsy, které na tempu a stimulovat srdce bít v míře, která vyzve, že se vrátí do normálního rytmu. To může zabránit potřebu kardioverze nebo defibrilace.
 • Anti-bradykardie (brad-e-Kahr-dee-uh) stimulace. Když srdce je abnormálně pomalé (bradykardie) z důvodu srdečního onemocnění nebo léků, standardní kardiostimulátor je typický léčba nedoporučuje. Lidé s ICD, ale někdy vyvinout bradykardie v důsledku šoku ICD dodává v závislosti na ventrikulární tachykardie a fibrilace komor. V této situaci může ICD cítit pomalý srdeční tep a funkce jako kardiostimulátor, poskytuje nízkoenergetické impulsy, které stimulují srdce bít normálně.
 • Záznam srdeční činnost. ICD zaznamenává informace o obměny elektrické činnosti srdce a rytmus. Tato informace vám pomůže váš lékař zhodnotí váš srdeční rytmus problém, a pokud je to nutné, přeprogramovat ICD.
 • Biventrikulární stimulace. Rozdíl od standardní kardiostimulátor, který stimuluje pouze jednu stranu svého srdce hlavní čerpací komory (pravá komora), biventrikulární kardiostimulátor stimuluje obě pravé a levé komory, jak vydělat srdce bít efektivněji. Zvláštním typem MKN - kombinovaná biventrikulární kardiostimulátor s ICD - můžete udělat totéž. Biventrikulární stimulace je cenné zejména pro některé lidi se srdečním selháním, jejichž elektrické Srdcové systémy nefungují normálně.

Léčba bolesti po vašem postupu
Po operaci budete mít nějaké bolesti v oblasti řezu, který může zůstat otok a bolestivost po dobu několika dnů nebo týdnů. Léky proti bolesti je často byly původně předepsány, můžete mít nonaspirin léky proti bolesti, jako je paracetamol (Tylenol, ostatní) nebo ibuprofen (Advil, Motrin IB, aj.), jako vaše bolesti zmenší. Pokud Vám lékař k tomu, neužívejte léky proti bolesti obsahující aspirin, protože to může zvýšit riziko krvácení.

Jako preventivní opatření, nebudete schopni řídit sami doma po vašem postupu, takže se ujistěte, že zařídí, aby se domů jinou cestou.

Viz také

Výsledky

Vzhledem k jejich schopnosti, ICD staly standardní léčbu pro každého, kdo přežil srdeční zástavu a jsou používány stále více jedinců, kteří jsou na vysoké riziko náhlé srdeční zástavy. Pokud máte ICD, vaše riziko náhlé smrti na srdeční zástavu je výrazně nižší, než by bylo, kdyby jste byli léčeni pouze s léky opravit vaše srdce.

Pokud jste s vysokým rizikem ventrikulární tachykardie a fibrilace komor, může ICD být váš nejlepší obranou proti zástavě srdce. Jakmile budete mít ICD, je pravděpodobné, budete muset držet ji na celý život. Ačkoli elektrickým proudem může být znepokojující, jsou důkazem toho, že ICD účinně léčbě srdečního rytmu problém a chrání vás před náhlou smrtí. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak nejlépe pečovat o své ICD.

Po vašem postupu, budete muset vzít nějaké opatření, aby nedošlo ke zranění a ujistěte se, že ICD funguje správně.

Krátkodobé opatření
Budete pravděpodobně moci vrátit k běžné činnosti, jako je cvičení, práce a pohlaví, brzy po zotavení z chirurgického zákroku. Dodržujte pokyny svého lékaře. Během prvních čtyř týdnů po operaci, může lékař požádat, aby upustily od:

 • Energické nad-the-rameno činnosti nebo cvičení, včetně golf, tenis, plavání, jízda na kole, bowling nebo vysávání
 • Zvedací nic, vážící více než 5 liber
 • Přehrávání kontaktní sporty
 • Namáhavého cvičení programy

Dlouhodobé opatření
Problémy s ICD kvůli elektrickému rušení jsou vzácné. Přesto, buďte opatrní s následujícím:

 • Mobilní telefony a další mobilní zařízení. Je to bezpečné mluvit na mobil, ale vyhněte se vašeho mobilního telefonu do 6 palců (asi 15 centimetrů) na vašem webu implantace ICD, pokud je telefon zapnutý. Ačkoli nepravděpodobné, může se vaše ICD splést mobil je signál pro srdce a zpomalit srdeční tep, vyvolává příznaky, jako jsou náhlé únavy.
 • Bezpečnostní systémy. Po operaci obdržíte kartu, která říká, že máte ICD. Ukázat své karty na letištích, protože ICD je oprávněn započíst letištní bezpečnostní alarmy. Také ruční detektory kovů často obsahují magnet, který může kolidovat s ICD. Limit skenování s ručním detektorem na méně než 30 sekund na místě vašeho ICD, nebo podat žádost o manuální vyhledávání.
 • Lékařská zařízení. Ujistěte se, že lékaři vědí, že máte ICD. Některé postupy, jako je magnetická rezonance (MRI), angiografii pomocí magnetické rezonance (MRA) a radiofrekvenční ablace nebo mikrovlnnou se nedoporučuje, pokud máte ICD.
 • Generátory. Stůjte nejméně 2 stop (0,6 m) od svařovacího zařízení, transformátory vysokonapěťové nebo motorgenerátor systémy. Máte-li obejít toto zařízení, Váš lékař může uspořádat test na vašem pracovišti, zda je zařízení ovlivňuje ICD.
 • MP3 přehrávač sluchátka. Přestože samotný přehrávač představuje malé riziko, mohou být sluchátka být problém. Většina z nich obsahuje magnetickou látku a může zasahovat do vašeho ICD. Mějte sluchátka alespoň 6 palců (asi 15 cm) z vašeho ICD.
Kardioverzi. Defibrilační terapii.
Kardioverzi. Defibrilační terapii.

Zařízení, které představují málo nebo žádné riziko do ICD, jsou mikrovlnné trouby, televize a dálkové ovladače, AM / FM rádia, opékače topinek, elektrické přikrývky, elektrické holící strojky a elektrické vrtačky, počítače, skenery, tiskárny a GPS zařízení.

Řízení omezení
Pokud máte Kardioverter-defibrilátor k léčbě arytmie, řízení vozidla představuje zvláštní výzvu. Kombinace arytmie a otřesů z vašeho ICD může způsobit mdloby, což by bylo nebezpečné, pokud jedete.

European Heart Association pokyny říci každý, kdo obdrží ICD v primární prevenci by neměli řídit po dobu jednoho týdne po umístění ICD, ale ujistěte se, poraďte se s lékařem o konkrétních doporučení. Pokyny odradit jízdy během prvních šesti měsíců po vašem postupu, pokud se vaše ICD byl implantován kvůli předchozí srdeční zástavu nebo komorové arytmie. Pokud budete mít žádné šoky během této doby, budete pravděpodobně moci zahájit řízení znovu. Ale pokud se později zažít šok, s nebo bez mdloby, informujte svého lékaře a dodržovat jeho doporučení.

Ve většině případů budete muset přestat jezdit, dokud jsi byl šok bez dalších šest měsíců. Tam je nějaká diskuse na toto téma. Například, European Heart Rhythm Association doporučuje čekat pouhé tři měsíce před jízdou, pokud váš ICD byl implantován kvůli předchozí srdeční zástavě nebo s arytmií, zatímco European Heart Association doporučuje čekat šest měsíců. Promluvte si se svým lékařem, aby vám poradil pro vaši situaci.

Pokud máte Kardioverter-defibrilátor, ale nemají historii život ohrožujících arytmií, můžete pokračovat v jízdě obvykle do týdne po vašem postupu s lékařem souhlasem, pokud jste neměl žádné šoky. Diskutovat o konkrétní situaci se svým lékařem. Ty obvykle nemůže dostat komerční řidičský průkaz, pokud máte ICD.

Životnost baterie
Lithiová baterie ve implantovaného kardio-defibrilátoru může trvat až sedm let. Během své pravidelné kontroly, které by měly nastat jednou za tři až šest měsíců bude Váš lékař nebo zdravotní sestra zkontrolujte baterii. Když je baterie téměř vybitá, je váš starý šok generátor vyměnit za novou v průběhu menší ambulantně.

ICD a end-of-life otázky
Pokud máte ICD a stát nevyléčitelně nemocný s podmínkou, se nevztahují k vašemu srdci, jako jsou rakovina, je možné, že váš ICD mohou prodloužit proces umírání.

Pokud máte ICD implantován a později se stal nevyléčitelně nemocný, poraďte se se svým lékařem o vašich představ. Můžete také mluvit s členy rodiny nebo jinou osobu, aby se lékařská rozhodnutí za vás, co byste chtěli dělat na konci životnosti péče situacích. Je to snadné vypnutí ICD a jeho vypnutí může zabránit zbytečnému utrpení.

Viz také